Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування

Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування

9-01-2019, 20:04
661
0
Хочете навчитися грати Беноні? А може навіть проти Беноні? Тоді вам варто прочитати цю статтю. Тут розказано про основні варіанти захисту, сильних шахматистах, грають цей варіант, представлений список книг і ресурсів, присвячених Модерн-Беноні. Сподіваємося, стаття розкриє у вас бажання осягнути цей дебют, зрозуміти його пристрій і механізм.

Історія варіанти

Захист Беноні або, як її ще називають, "Індійська захист" вперше згадується у книзі А. Райнганума «Бен-Вони, або Захисту проти гамбитных ходів у шахах» у 1825 році, але тільки в кінці 50-х років ХХ століття ця схема змогла зацікавити широке коло шахістів. У той час у шахах різко зріс елемент спорту. На зміну принципу рівняння на порядку денному постало питання агресивної відповіді за чорних проти ходу 1. d4. Величезні зусилля в розвиток варіанти вклали радянські шахісти, особливо екс-чемпіон світу М. Таль.


Захист Беноні в шахах

Перші ходи: 1. d4-kf6. 2. с4-с5. 3. d5-е6. 4. kc3-ed. 5. cd-d6.
Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
Захист Беноні є напівзакритим дебютом. Несиметричність пешечной структури зумовлює гострий характер боротьби, що робить хід гри захоплюючим і хвилюючим. Головна ідея чорних - провести визвольний прорив b7-b5 у білих ж - довести, що перевага в центрі важливіше флангових перспектив, вони атакують в центрі допомогою е4-е5. Але, звичайно ж, не буває правил без винятків. Є варіанти, в яких чорним необхідно атакувати ворожого короля завдяки таким ходах, як f7-f5 і навіть g6-g5 а білі в цей момент намагаються розкрити лінію b з атакою на ферзевому фланзі. При виборі захисту Беноні за чорних варто враховувати, що перевага конкретної схемою гри надано білим. Вони при підготовці можуть обмежитися одним варіантом, в той час як суперник повинен бути у всеозброєнні.


Захист за білих

По-перше, відзначимо плюси білих в позиції після перших п'яти ходів:
 • Володіння перевагою в просторі, що дозволяє створювати труднощі гармонійного розвитку чорних фігур.
 • Слабкість ворожої пішаки d6.
 • Пешечный перевагу в центрі і, отже, можливість настання цим центром, тобто пешечной масою
 • Є величезна кількість схем проти захисту Беноні за білих: активні (спрямовані на атаку) і пасивні (позиційна гра). Наведемо кілька прикладів.

  Варіанти Індійської захисту

  Для агресивних гравців, які люблять ризик і мають інстинкт вбивць в крові, підійде "Система пешечного штурму". Позиція виходить після: 1. d4-kf6. 2. с4-с5. 3. d5-е6. 4. кс3-ed. 5.cd-d6. 6. е4-g6. 7. f4-cg7.
  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
  У наведеному варіанті білі відразу починають висувати свій головний козир - центр. Але далеко висунуті пішаки можуть виявитися не тільки силою, але і слабкістю. В теорії багато нюансів, але якщо чорні не знають правильної послідовності ходів, вони можуть швидко отримати досить неприємну (а, можливо, і програну) позицію. У багатьох варіантах король чорних добровільно залишається без рокіровки, але білим треба ще довести правильність "заповідей правильного розвитку", що робить партію азартніше для обох сторін.
  Для менш активних і більш хитрих гравців підійде "Пірует Німцовича", головна мета якого - обрушити всі сили на беззахисну пішака d6.
  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
  Отже, простежимо хід історії вже після завчених п'яти ходів: 6. kf3 g6. 7.kd2. Ідея останнього ходу відверта: потрапити конем на с4 а потім сходити слоном на f4. Чорні не будуть стояти на місці, але скажемо чесно: захист слабкої пішаки дуже неприємна. Контргри майже немає, та й "колупаться" на сьомому-восьмому рядах досить нудно. Тому радимо чорним при вивченні розглянути варіант з жертвою слабкою пішаки за ініціативу. Ну, а що? Немає пішаки, немає проблем. Зрозуміло, є ще величезна кількість найрізноманітніших варіантів: "Напів-Земиш", ідея якої була взята з староиндийской захисту, системи з раннім cg5 схеми "Фианкетто". У статті, на наш погляд, були розглянуті найбільш принципові для білих версії. При виборі наданих планів ми враховували актуальність варіації і неприємність вибору відповідей за чорних.

  Захист за чорних

  Після перегляду статті вже відпало бажання грати побудова Беноні за чорних? Але не варто боятися, багато шахісти, які досягли висот, змогли довести коректність Індійської захисту. І тим більше, якщо знаєш свої слабкості, то стає набагато легше їх усунути. Ми побачили мінуси позиції чорних, тепер розглянемо плюси:
 • Фианкеттированный слон g7 тобто слон, розташований на великій діагоналі.
 • Можливість атаки на ферзевому фланзі.
 • Тиск з напіввідчиненої лінії е.
 • Як ми вже відзначили, якщо добре зіграної партії білим треба лише добре знати, як мінімум один варіант, то у чорних все набагато складніше. Чорні захисту Модерн Беноні, як господарі в будинку, білі гості, що прийшли на коротку зустріч. Для того, щоб показати хороший результат і статистику в цьому дебюті, потрібно старанно працювати: вивчати теорію, выстраивающуюся роками, стежити за новинками, "колекціонувати" ідеї, плани та задуми гравців-бенононщиков, як за свій колір, так і за колір суперника, намагатися самим аналізувати часто зустрічаються позиції і винаходити новинки в старих продовженнях. Так, це складно, але шахи - інтелектуальний спорт, так би мовити, "гра на виживання", в якій виграє найсильніший.
  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування

  Сильні шахісти, які грають "Індійську захист"

  Найрозумніше вивчення будь-якого дебюту - перегляд партій Великих Умів. А якщо партія прокоментована, відразу запам'ятовуються помилки, краще розумієш головні завдання, поставлені перед гравцями. Дуже приємно дивитися на змагання гравців зі схожим характером гри. Це, як знайти улюбленого письменника: відразу знаєш - його твір тобі сподобається і буде корисно в вивченні.
 • Гросмейстер Псахис Лев Борисович.
 • Ізраїльський і радянський шахіст, гросмейстер. Його партії в ранньому віці у розглянутому нами дебюті досить повчальні та цікаві.
  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
 • Вугар Гашимов.
 • Азербайджанський гросмейстер, який прославився серед великого кола шахістів під прізвиськом "Містер Модерн-Беноні". Його партії вражають красою, великою кількістю і різноманітністю ідей. Його величезний досвід у позиціях цього типу гідний поваги.

  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування

  Книги по захисту Беноні

 • Перший автор - Дреев А. С. - досвідчений гросмейстер, його точні аналізи і, безумовно, цікаві й корисні для вивчення. У книзі "Граємо проти захисту Беноні" близько трьох сотень сторінок! І головна ідея автора - навчити читача протистояти "Індійської захисту". Ну, не приємно?
 • "Індійська захист" написана А. З. Капенгутом в 1984 році, але актуальність книги досі сильна. Легкого читання від цього "витвору мистецтва" чекати не варто, та й підходить вона більш зрілим шахістам. Для початківців книга складна: тексту майже немає, одні суцільні варіанти, легко заплутатися. Але якщо ви точно вирішили грати Модерн-Беноні за чорних, вам необхідно хоча б мати цю книгу.
 • "Захист Беноні" від П. Е. Кондратьєва. Можна навести той же коментар, що і для твору Капенгута. Книга - збірка теорії, корисна як для чорних, так і білих.
 • Читайте також
  Настільна гра
  Настільна гра "Шакал": відгуки
  Настільні ігри є прекрасним варіантом того, як урізноманітнити своє дозвілля і захоплююче провести час. Це аж ніяк не тільки дитяча забава - велика
  Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
  Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
  Початок шахової партії - легко чи складно? Як можна починати? Чи є якийсь принцип чи "формула успіху"? У цій статті ми спробуємо допомогти вам
  Схема ящірки з бісеру для початківців рукодільниць
  Схема ящірки з бісеру для початківців рукодільниць
  Анімалістичні прикраси з бісеру - вироби у вигляді різних тварин і комах, чия забарвлення будується на контрастній гармонії, до цих пір дуже
  Голандський захист у шахах
  Голандський захист у шахах
  Голандський захист у шахах: розбір, можливі пастки і як правильно її виконувати. Докладний розбір техніки шахів. "Кам'яна" захист, гамбіт Стаунтона,
  Захист на дитячу ліжечко
  Захист на дитячу ліжечко
  Сьогодні в магазинах товарів для дітей можна зустріти спеціальний захист для дитячих ліжечок, свого роду бампера, що захищають малюка від потрапляння
  Захист на вікна від дітей
  Захист на вікна від дітей
  Малюки часом бувають так шустры, що встежити за ними неможливо. І батькам доводиться продумувати всі засоби захисту, щоб вберегти від небажаних