Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Настільна гра "Шакал": відгуки

Настільна гра "Шакал": відгуки

9-01-2019, 20:04
666
0
Настільні ігри є прекрасним варіантом того, як урізноманітнити своє дозвілля і захоплююче провести час. Це аж ніяк не тільки дитяча забава - велика кількість досить дорослих і самостійних людей обожнюють настолкі. Про гру "Шакал", відгуки про неї, правилах і всьому іншому ми і розповімо далі.

Хто придумав?

Перш ніж вести мову про відгуках про настільної гри "Шакал" і її правила, слід згадати і про розробників - тобто тих людей, чиї світлі голови колись прилетіла думка про її створення.
Настільна гра "Шакал": відгуки
Згідно легендам, придумали "Шакал" студенти МДУ сімдесятих років минулого століття. Вони нібито розважалися так у гуртожитку, хоча, звичайно, їх первісний варіант дещо відрізнявся від того, що є зараз. Відгуки про гру "Шакал" і тоді були захопленими - вона швидко розлетілася по всьому університету і вийшла за його межі. Перевірити зараз достеменно, чи так це було насправді, неможливо. Але легенди на те і легенди, щоб їм вірити!


Сучасна версія

Втім, це була лише передісторія. А історія сучасного "Шакала" така: у 2010-х молодий чоловік з Москви на ім'я Дмитро вирішив запустити в розробку цю гру. Він дуже любив її в дитинстві, а коли виріс, захотів подарувати радість від захоплюючого проведення часу і іншим. Саме це бажання - донести в маси "Шакал" - сприяло тому, щоб Дмитро разом з друзями заснував магазин настільних ігор під назвою "Мосігра".
Настільна гра "Шакал": відгуки
Сьогодні це вже ціла величезна мережа магазинів по всій країні. "Мосігра" користується величезною любов'ю і популярністю у населення, котрий не заощаджував на адресу магазину на хвалебні відгуки; настільна гра "Шакал" в рейтингу продажів мережі завжди займає лідируючі позиції.


Різновиди

На сьогоднішній день випущено вже декілька версій "Шакала": перша, "оригінальна", носить назву "Острів скарбів", крім неї є ще "Шакал. Архіпелаг" і "Шакал. Підземелля". А також продаються численні доповнення до цих версій у вигляді додаткових карток і фішок. Далі, перш ніж переходити до відгуків про гру "Шакал", докладно розповімо про її правила.

Як грати?

В "Острові скарбів" учасників чекає ігрове поле в сто з гаком невеликих квадратних карток. Це острів, той самий Острів скарбів, що обіграний в назві. І клади на ньому теж, зрозуміло, заховані.
Настільна гра "Шакал": відгуки
Картки потрібно викласти на рівну поверхню сорочкою вгору. При цьому підглядати, що зображено внизу, на іншій стороні, суворо заборонено. Там, до речі, може бути зелене полотно - це просто трава на острові; гори, пустелі, печери, капкани і інші перешкоди, які заважають; а також скрині з скарбами - їх-то і потрібно знайти. Кому знайти? Так піратам, зрозуміло! І саме за піратів і виступають гравці. Максимум можна грати вчотирьох, розташувавшись по різні сторони острова. У кожного гравця є корабель і три пірата свого кольору. Спочатку вони всі знаходяться на судні, а потім десантуються на берег і розбрідаються в пошуках скарбів. Один хід дорівнює одній картці - потрібно перевернути її і виконувати те, що там намальовано.
 • Зелене поле - краса, нічого не потрібно робити, а просто чекати, коли повернеться хід.
 • Гори або печера - треба пройти через них протягом кількох ходів.
 • Капкан - доведеться чекати, поки товариш врятує, самому не вибратися.
 • А ще, до речі кажучи, можна потрапити в лапи до людожерів - але тоді відразу смерть, адже людожер з піратами не церемониться.
 • Втім, пірат може і воскреснути, якщо інший пірат з його команди зустріне прекрасну амазонку і проводить з нею ніч.
 • А що ж робити, коли випав скриня? Монети, до речі, в грі теж присутні - пластмасові; всього їх 38. На кожній картинці з скринею намальовано, скільки конкретно там монет - від однієї до п'яти; це кількість пластмасових кружечків і потрібно викласти на дану картку.
  Тут-то і починається найцікавіше, в чому полягає весь сенс гри: потрібно як можна швидше і виразно раніше своїх суперників перетягати монетки до себе на корабель. Тягати можна по одній за раз, а противники, звичайно, мало того, що намагаються поцупити знайдені монетки, так ще й намагаються пограбувати, відібрати скарби один у одного. Виграє в грі той, хто набере більшу кількість монеток. Це лише короткий переказ правил, а взагалі в комплекті йде дуже докладна і барвиста книжка-інструкція. Там навіть піратські лайки присутні! За відгуками, гра "Шакал" прекрасно розвиває увагу, логіку і кмітливість, чудово підходить для дружніх веселих посиденьок. До речі, в неї можна грати і парами - двоє на двоє, що відмінно зміцнює бойовий дух.

  У чому відмінність від "Архіпелагу" і "Підземелля"?

  За великим рахунком, кардинально в правилах нічого не змінюється. У "Підземеллі" вся гра проходить не на острові, а в лабіринтах, які можуть увести в невідомі нетрі. А в "Архіпелазі" ігровим полем є не просто острів, але група островів.

  Настільна гра "Шакал. Острів скарбів": відгуки

  Ось і настав час поговорити про те, що думають споживачі з приводу вищезгаданої забави. Втім, вище вже неодноразово згадувалося, що думають вони багато хорошого - інакше хіба б "Шакал" зберігав свою популярність протягом стількох навіть не років, а десятиліть?
  Настільна гра "Шакал": відгуки
  Люди пишуть, що "Шакал" відповідає багатьом вимогам. Ця гра, по-перше, цікава, по-друге, нескладна, по-третє, як безсумнівного плюса покупці вказують разбирающееся ігрове поле. Картки не склеєні між собою, це не "монолітний" шматок картону, отже, кожен раз, ігрове поле викладається по-різному, завжди по-новому, немає можливості запам'ятати розташування тих чи інших картинок, а значить, грати завжди буде цікаво - адже ніколи наперед не відомо, людожер чи ховається під сорочкою чергової картки або чекають незліченні багатства. Відгуки про гру "Шакал. Острів скарбів" свідчать також, що у неї досить легкі правила, які неважко зрозуміти і запам'ятати. Перевагою є і можливість гри удвох. "Шакал" називають також і прекрасним подарунком до дня народження чи на будь яке інше свято. Втім, не треба думати, що люди не знаходять і мінусів. Знаходять, та ще як! Так, наприклад, деякі висловлюють невдоволення тим, що при перевертанні карток ігрове поле зміщується і його необхідно постійно поправляти, щоб воно лежало рівно.

  Настільна гра "Шакал. Архіпелаг": відгуки

  "Острів скарбів" є більш популярною версією циклу - можливо, тому, що він перший і тому більш розрекламований і частіше купується. Однак чи означає це, що відгуки про гру "Шакал. Архіпелаг" гірше і даний варіант менше подобається людям?
  Настільна гра "Шакал": відгуки
  Зовсім ні. Цю гру, яка, до речі, є як би продовженням "Острова скарбів" покупці старанно рекомендують до придбання, а деякі називають "бомбою". Звичайно, у неї є і свої плюси, і свої мінуси. До останніх споживачі відносять незручні фігурки піратів (видозмінили їх і в порівнянні з першим варіантом в зручності вони програють). Ще людям не подобається зайвий персонаж, доданий в гру, який, за їхніми словами, не має особливих цікавих функцій. Зате у піратів в "Архіпелазі" є додаткові властивості, яких не було раніше. Їх можна "активувати" і тоді пірат буде ходити за своїми правилами. Це безперечне достоїнство даного варіанта настолкі. Ще більшою перевагою, на думку покупців, є можливість придбання доповнень, які розширюють та урізноманітнюють гру, роблячи її ще жвавіше й цікавіше. А ще деякі порівнюють "Шакал. Архіпелаг" з "Монополією", зазначаючи, що остання стратегія програє першій.

  Настільна гра "Шакал. Підземелля": відгуки

  Що ж стосується частини про підземні пошуки багатств, про неї думки дещо гірше, ніж про попередніх частинах. Її вважають простакуватою і нудною, притому більше розрахованої на дітей, ніж на дорослих. Покупці пишуть, що дітлахам гра набриднути як раз не встигне - оскільки триває не більше години. Однак безперечний плюс даної настолкі в тому, що в неї можна грати в кількості до шести осіб - тобто на двох більше, ніж в інших версіях. "Підземелля", на відміну від "Архіпелагу", є не те щоб продовженням "Острова скарбів", а, скоріше, його різновидом.
  Настільна гра "Шакал": відгуки
  Як плюса гри деякі відзначають можливість лагодити підступи супротивників. А ось що стосується правил, тут думки розходяться: кому-то гра здалася легкою і зрозумілою, іншим же потрібен буквально-таки пуд солі, щоб розібратися в концепції настолкі.

  Карткова гра "Шакал"

  Незважаючи на те, що до карт "Шакал" не має ніякого відношення, у цієї гри існує і картковий варіант - компактний і кишеньковий, дуже зручний у дорозі. В поїзді або літаку не розкласти велику коробку з ігровим полем, дістати комплект "шакальих" карт можна легко. Правила гри несуттєво відрізняються від правил оригінальної настолкі. Серед карт є спеціальні з напрямками руху, з допомогою яких необхідно прокласти собі максимально зручну дорогу до максимально більшій кількості монет. І, ясна річ, навчити їх собі більше інших. Грати, до речі, теж можна як удвох, так і вчотирьох, так що кишеньковий "Шакал" чудово підійде для скрашивания часу і парі, і компанії друзів.
  Настільна гра "Шакал": відгуки
  Відгуки про картковій грі "Шакал" в набагато більшою мірою позитивні. Подобається людям як компактність гри, так і її ціна (приблизно 500-600 рублів) і оформлення самих карт і коробки. Серед плюсів зазначають зрозумілість та легкість навіть для дітей, серед мінусів - відсутність особливого азарту. Така інформація про гру "Шакал", відгуки про неї і її правила. Обов'язково зіграйте в неї хоча б разок - і вона неодмінно припаде вам до серця!
  Читайте також
  Вироби з сміттєвих пакетів для новорічних свят
  Вироби з сміттєвих пакетів для новорічних свят
  Сміттєві пакети роблять з поліетилену, а це прекрасний матеріал для різноманітних виробів. Вибір виробів у магазині великий, тому можна знайти
  Гра
  Гра "Свинтус": відгуки, правила
  Відгуки про гру "Свинтус" зацікавлять всіх шанувальників настільних ігор. Це поширена в останні роки настільна карткова гра, яка ідеально підійде для
  Настільна гра
  Настільна гра "Імаджинаріум": відгуки
  Всі люблять серіали. І нехай кожного підкорив свій жанр, але тема дітей порушується в більшості з них. Напевно ви не раз заворожено спостерігали за
  Свердло по кахлю: особливості, характеристики і відгуки
  Свердло по кахлю: особливості, характеристики і відгуки
  Свердло по кахлю – це важлива складова, яка застосовується в процесі роботи з обробним матеріалом. І коли людина починає виконувати ремонт
  Мультики про піратів
  Мультики про піратів
  Мабуть, не тільки діти, але і дорослі з задоволенням дивляться мультфільми про піратів. Мультяшні пірати можуть бути хорошими і поганими, добрими і
  Як намалювати карту скарбів?
  Як намалювати карту скарбів?
  Дитяча піратська вечірка або гра з пошуком скарбу не обходиться без карти скарбів. Але де її взяти? Звичайно, намалювати самим!Пропонуємо вам