Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Сімейство Соколині: опис, назви й фото

Сімейство Соколині: опис, назви й фото

11-01-2019, 09:20
496
0
До сімейства соколиних відноситься як мінімум 60 видів птахів-хижаків. Вони поширені на різних куточках планети: від Євразії до Північної Америки. Маленькі птахи – карликові соколи, також відносять до цього сімейства. Докладніше про те, звідки походять, де поширені і який спосіб життя ведуть птахи сімейства соколиних буде розглянуто в статті.

Історична довідка

Вперше кілька тисяч років тому на Далекому Сході зародилася полювання разом з хижими птахами. А в Середньовіччі сімейство соколиних стали цінувати й охороняти ще більше, а того, хто зважитися як їх образити, обов'язково жорстоко карали. У 17 столітті почалося винищення цих птахів мисливцями і землеробами. Вони вважалися шкідниками сільського господарства. Того, кому вдавалося добути соколині яйця, нагороджували. З птахів в основному робили опудала.


На сьогоднішній день сімейство соколиних охороняється державою і більшість з них знаходиться в Червоній книзі. Проте їх чисельність страждає в основному з-за великої кількості хімічних речовин, які поширюються по повітрю або землі.

Поширення

Сімейство Соколині: опис, назви й фото
Вважається, що батьківщиною сімейства соколиних є Південна Америка. Сучасні види, можливо, є родичами древніх, які вперше поширилися в густих лісах. На сьогоднішній день тут всього лише трав'янисті рівнини. Фото сімейства соколиних можна побачити нижче.

Розмноження

Сімейство Соколині: опис, назви й фото
Як відомо, соколи обзаводяться парами на тривалий кількість часу. Самець приваблює самку тим, що переслідує її в повітрі. Він виконує різні смертельні трюки, від яких захоплює дух. Самець ловить здобич, злітає над самкою і кидає їй її таким чином, щоб та змогла спіймати. Самка робить це перевертаючись у повітрі на спину, а потім падаючи. Під час шлюбного періоду можна почути характерні звуки представників сімейства соколиних, схожі на кудкудакання.


Зазвичай птахи не будують гнізда, а відкладають яйця в заздалегідь присмотренном і безпечному місці на скелях, дуплах або навіть карнизах будинків. Самець і самка висиджують потомство удвох, періодично замінюючи один одного, причому мати сидить довше, так як самець повинен ще сходити на полювання, щоб прогодувати сім'ю. Пташенята народжуються вже покриті білим оперенням, яке через деякий час змінює забарвлення на сірий. Турботу про потомство представники сімейства соколиних виявляють навіть після того, як пташенята вчаться літати, що вони роблять за кілька тижнів.

Соколи

Сімейство Соколині: опис, назви й фото
Численний рід цих хижих птахів широко відомий по всьому світу. Спритно маневрувати в повітрі їм дозволяють вузькі крила, схожі на клин. Більш того, соколи здатні розганятися до вражаюче великий швидкості, що дозволяє їм наздогнати здобич за мінімальну кількість часу. З усіх представників найбільш відомий сапсан, який вважається не тільки самої швидкої птахом, але і самим швидким тваринам у світі. Він може розвивати швидкість польоту до 90 м/с. Раціон їжі соколов залежить від виду. Наприклад, така птиця, як боривітер зазвичай полює на дрібних гризунів. Інші представники роду можуть харчуватися більш великими тваринами. Існує навіть такий вид полювання, як соколине. Люди, що займаються подібним, спеціально навчають пернатих хижаків цьому ремеслу.
Вчений Луї Лефевр з університету Макгілла визначив рівень IQ птахів, за результатами якого з'ясувалося, що соколи входять в число самих розумних. До видів роду відносять до боривітрів, кобчиков, бурих соколов, балобанов, кречетов і багатьох інших птахів, поширених по всьому світу.

Кібець

Сімейство Соколині: опис, назви й фото
Це невеликий птах родини соколиних, яка належить до виду хижаків. Своїм зовнішнім виглядом нагадує боривітер, але має ряд відмінних характеристик. У неї короткий дзьоб і широкі крила. Самцеві властива майже чорне фарбування, самці – сіра з смужками. У раціон харчування птиці входять великі комахи, рідко – дрібні гризуни і ящірки. Може навіть зловити горобця або голуба. Віддає перевагу виходити на полювання переважно вдень. Потомство заводять у покинутих гніздах, дуплах, норах. Цю перелетную птаха можна зустріти в Євразії, Африці, Південній Америці, на узбережжі річок і озер.

Балобан

Сімейство Соколині: опис, назви й фото
Балобан - невелика хижий птах родини соколиних, найбільш поширена в Росії і Казахстані. Також його можна зустріти в Сибіру, в Забайкаллі, Середньої та Центральної Азії, деяких частинах Європи. Є кочівної птахом з маленькою кількістю, тому в деяких місцях створені заповіднику для його розведення. У перекладі з сибірського діалекту слово «балобан» перекладається як «великий яструб». Воно зустрічається у словнику Преображенського. Також можливе й інше значення. Якщо спиратися на тюркські мови, то воно означає «великий, борець, силач».
У раціон харчування балабана переважно входять дрібні ссавці, великі ящірки. Може ловити таких птахів, як голуби, куріпки, рябки та інші. Яйця відкладають зазвичай на скелях, пагорбах, де займають чужі гнізда. Під час висиджування потомства самка сидить на яйцях, а самець займається полюванням і прокармливает сім'ю. Пташенята здійснюють свій перший політ через півтора місяці після народження.

Кречет

Сімейство Соколині: опис, назви й фото
Це досить великий птах родини соколиних. Самка зазвичай більше самця. Забарвлення птиці може бути від білого до буро-сірою. Здатний розвивати велику швидкість у польоті. Змахнувши крилами, він швидко летить вперед. Зовнішнім виглядом і криком кречет схожий на сапсана, хіба що має більш довгий хвіст і велике статура. Зустріти кречета можна в різних місцях. Він живе в деяких місцях Європи, Азії, Північній Америці, Алтаї. Відокремлені види можуть зустрітися в інших куточках планети. У раціон харчування птиці входять ссавці, птахи. Зазвичай самець, нападаючи лапами, ламаючи їй шию, ловить здобич, а самка в гнізді її скубе і освежевает. Кречеты можуть шукати постійну пару після другого року життя. Користуються кинутими гніздами, розташованими на скелях, пагорбах, відкритих схилах. Зазвичай гнізда не міняють, можуть застелити їх сухою травою, мохом. Чисельність птахів скорочується через браконьєрського полювання. Іноді вони потрапляють у пастки, призначені для песців, наприклад, на Таймирі. Потрапляючи в пастку, кречеты не мають можливості вижити і вмирають. За рік такий полювання гинуть понад 12 представників. В Росії популярний браконьєрський вилов цих птахів, які потім відвозяться за кордон на продаж. Ціна 1 птиці становить за кордоном близько 30 тисяч доларів. Також раніше була поширена полювання з допомогою кречетов, яких спеціально навчали, щоб ловити велику здобич. Їх поділяють на кілька типів, в залежності від цінності: білі, ісландські, звичайні (норвезькі) і червоні, які цінуються в багатьох країнах. Видобуток кречеты вбивають, накидаючись на неї зверху, а потім забирають в міцних пазурах.
Читайте також
Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Вилов і утримання співочих птахів: види, опис, годування і догляд
Більшість співучих птахів прекрасно переносять життя в неволі, але для цього потрібен правильний і грамотний догляд за ними. Це дозволить щодня
Що таке тракт: кілька значень слова
Що таке тракт: кілька значень слова
Що таке тракт? Зазвичай при проголошенні цього слова виникає асоціація з шляхами-дорогами, що пролягають по широких російських просторах. І таке
Вироби птахів своїми руками
Вироби птахів своїми руками
Які вироби діти люблять робити більше всього? Звичайно, тварин і птахів. У нашій статті ми пропонуємо декілька майстер-класів дитячих виробів птахів
Вироби до дня Землі
Вироби до дня Землі
День Землі - це свято проводиться в різні дні в різних країнах світу. У нас його частіше відзначають 22 квітня заходами за збереження світу і нашої
Вироби до Дня птахів
Вироби до Дня птахів
Свято птахів, щорічно відзначається 1 квітня, і відмінний привід запропонувати дитині зробити саморобку на цю тематику. У нашій статті ми пропонуємо
Аплікація
Аплікація "Птахи"
Створення аплікацій з дітьми - прекрасний спосіб розвитку мислення і уяви малюка. Причому робити такі вироби можна з дітками самого раннього віку,