Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації

Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації

12-01-2019, 12:59
723
0
Лебідь – це граціозна і красивий птах, символ кохання і вірності, тому майстри рукоділля часто використовують даний спосіб для створення виробів. Ефектно виглядає пара паперових лебедів з модулів на весільному торжестві. Цікаво фігуру цієї гордої птиці зробити і для декорування приміщення. Орігамі невеликого лебедя з квадратних аркушів папери зможуть скласти навіть молодші школярі, а ось робота над модульним аналогом досить складна і кропітка, тут вже буде потрібно спритність рук, терпіння і акуратність в роботі. Потрібна тривала підготовча робота та навички роботи зі спеціальним папером. У статті розглянемо, як зробити простий варіант лебедя орігамі з паперу, а також докладно зупинимося на модульному зразку. Можна зробити фігуру циліндричної форми з довгою шиєю і збільшенням кількості модулів на хвості, цікаво виглядає птах з двома крилами і невеликий загостреною хвостовою частиною. Є умільці, які зображують лебедя з розпростертими крилами з маховими перами. Дуже ефектно виглядає подвійною лебідь, схему складання модульного орігамі якого ми опишемо далі в статті. Для стійкості фігуру можна розташувати на виконаної окремо підставці у вигляді одного або декількох гуртків.


Якщо ви просто вчіться робити орігамі з дрібних деталей, то досить буде за зразком викласти фігуру лебедя своїми руками, однак якщо ви хочете представити роботу на святковому торжестві або надовго зберегти виріб, то майстри рекомендують модулі між собою з'єднати з допомогою клею ПВА.

Схема простого орігамі птахи

Паперового лебедя з модулів в техніці орігамі нескладно виконати за схемою, представленої нижче. Зародилося це мистецтво в країнах Сходу спочатку для проведення релігійних ритуалів. Обов'язкова умова цього орігамі – це починати складати фігурку з листа тільки квадратної форми. Для цього папір форматом А-4 потрібно загнути, з'єднавши один з кутів з протилежною стороною. Зайвий прямокутник зріжте ножицями.


Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
Далі необхідно діяти в порядку збільшення порядкових номерів на схематичному малюнку. Першим ділом складають аркуш паперу навпіл по діагоналі. Потім бокові сторони доводять до центральної лінії, розділивши отримані трикутники ще раз навпіл. Внутрішні куточки трохи відгинають в різні сторони, як показано на малюнку №4. Далі заготовку необхідно перевернути на тильну сторону і скласти навпіл. Загострений кут трикутника підніміть вгору під прямим кутом, формуючи шию лебедя. Голову роблять згинанням кінчика папери вперед. Хвіст можна залишити стирчить вгору або трохи загнути, як на фотографії в статті. Залишиться намалювати маркером очі і можна гратися.

Необхідні матеріали

Перед тим як з модулів зробити маленького лебедя, подбайте про матеріал для роботи. Перш за все, потрібно продумати, якої форми і розміру буде фігурка птаха. Від цього залежить, скільки модулів знадобиться для роботи і якого вони кольору. Спочатку зручніше і простіше зробити білого лебедя, прикріпивши один червоний або помаранчевий модуль для формування дзьоба. Досвідчений майстер може собі дозволити більш велику і кольорову фігуру, зробити пару або створити подвійного лебедя.
Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
Вчитися згортати модулі можна з простої білої паперу форматом А-4. Далі в статті ми детально розглянемо, як це потрібно робити за схемою. Однак красиві об'ємні птиці вийдуть тільки в тому випадку, якщо купити спеціальну щільну папір для модульного орігамі. Коштує вона недешево, тому необхідно зробити попередній розрахунок кількості необхідного матеріалу. Скільки потрібно паперу для лебедя з модулів? Це залежить від розміру вироби. Якщо для маленької фігурки знадобиться від 400 до 500 деталей, то для великого подвійного лебедя потрібно зробити більш 1500 модулів. З одного аркуша форматом А-4 виходить від 16 до 32 заготовок, в залежності від розміру необхідних прямокутників. Тепер можна вирахувати кількість аркушів, необхідних для роботи простими обчисленнями.

Як зробити модуль для об'ємної фігури

Лист А-4 складаємо навпіл 4 рази, щоб вийшло 16 прямокутників, і 5 разів, якщо необхідно 32 маленьких. Далі акуратно відрізають ножицями деталі по утворився згину. Копітка робота має над виготовленням кожного модуля, адже зігнути один елемент потрібно кілька разів за схемою, представленої нижче на малюнку.
Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
Всі прямокутники потрібно скласти навпіл по горизонталі, а потім – по вертикалі. Крайні нижні кути загинають вгору і заготівлю перевертають на тильну сторону. Зверху можна побачити два визирають краю паперу, кожен з них потрібно скласти двічі – спочатку зовнішні кути всередину, а потім – внутрішні. Залишиться вийшов трикутник зігнути навпіл так, щоб кишеньки залишалися зовні. Саме вдеванием куточків в них і проводиться збірка фігури в модульному оригамі.
Бажано виготовленням великої кількості модулів займатися заздалегідь, а не в день складання фігури птиці. Це тривалий і трудомісткий процес, який може зайняти не одну годину, особливо якщо лебідь буде великого розміру або подвійний конструкції. Окремо виділіть час тільки для збирання композиції воєдино.

Як поєднувати модулі

Почнемо опис схеми складання модульного орігамі лебедя з з'єднання дрібних елементів між собою. Спочатку зверніть увагу на зовнішній вигляд трикутного модуля. З однієї його сторони знаходяться два гострих кута, а з іншого – два кармашка.
Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
Існує кілька варіантів складання рядів:
 • В обидва кишеньки одного модуля вставляють 2 кута другого.
 • У ліве отвір першого вставляють правий кут другого, а в сусіднє – лівий третього. Це добре видно на фотографії нижче.
 • Для збільшення кількості модулів у виробі іноді вкладається додатковий елемент в серединку одного модуля, а в наступному ряду побудова відбувається вже з великою кількістю деталей.
 • Початок роботи над лебедем

  Починається виготовлення маленького лебедя орігамі з паперу з формування тулуба. Робота проводиться відразу в двох або трьох рядах. Використовується другий варіант з'єднання модулів, тобто на одну деталь першого ряду одягають відразу для другого модуля. Довжина заготовки повинна дорівнювати довжині окружності тулуба. Коли досягнутий необхідний розмір, смужку акуратно закруглюють і крайні елементи скріплюють між собою. Має вийти круг з декількох рядів, як на фотографії нижче в статті.

  Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
  Потім, притримуючи заготівку пальцями з усіх боків, необхідно вивернути її таким чином, щоб кути модулів дивилися вгору. Конструкція далі нарощується аналогічним методом з'єднання деталей, поки не буде досягнута потрібна висота тулуба. Перед наступним етапом роботи над модульним орігамі маленького лебедя для початківців треба продумати подальшу форму тулуба птаха. Легше всього злегка підняти хвостову частину і приєднати шию. Можна сформувати невеликі трикутні крила і хвіст, доповнити верхній ряд елементами іншого кольору. Почнемо роботу з простого варіанту лебедя, на фігурі якого присутній лише хвостова частина і шия.

  Виготовлення шиї

  Як з модулів зробити для маленького лебедя шию? Це досить просто, особливо якщо вона зібрана в один ряд. Скористаємося першим варіантом складання дрібних модулів, тобто в обидва кишеньки попереднього необхідно вставити обидва куточка наступного елемента. Довжина шиї вибирається на око, проте красиво виглядає вигнута дугою виріб, тому смужку роблять довгою.
  Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
  Останню деталь краще всього зробити з червоного або оранжевого матеріалу, щоб виділити дзьоб. Якщо до нього вставити модуль чорного кольору, то вийдуть очі птаха. Цікаво виглядає шия з чергуванням колірної гами, наприклад, вибрати поєднання рожевого та білого кольорів.

  Як зробити широку шию

  Для великої вироби лебедину шию рекомендується зробити широкої – в 2 або 3 ряди. Для цього потрібно діяти наступним чином. Зібрати 2 звичайні тонкі смужки описаним вище способом з 5 або 6 деталей, потім прикласти їх один до одного і об'єднати разом одним модулем. Далі робота триває первісним способом, бажано, щоб відрізок був такої ж довжини, тобто складався з 5 або 6 модулів, надягнутих один на одного. Потім знову виконайте об'єднання смужок разом. Наприкінці проводиться з'єднання вже червоним або оранжевим дзьобом. Деталь виходить більш масивна і більше підійде для великого лебедя, ніж тонка шия.

  Тулуб птаха з хвостом

  Найпростіший варіант, як з модулів зробити маленького лебедя, це створити тулуб птаха, складається тільки із хвостової частини. Коли висота циліндричної деталі досягла бажаної, залиште недоторканими три модуля спереду для подальшого надягання довгій шиї, інші деталі поділіть навпіл. Повинно вийти непарне число. Врахуйте це при початковому розрахунку кількості модулів для круглого підстави. Якщо лебідь великого діаметру, то для формування шиї залиште не 3 а 5 або 7 елементів.
  Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
  Далі роблять поступове збільшення висоти в бік хвоста. Щоб вийшло трикутне звуження, необхідно в кожному ряду зменшувати кількість модулів на один з одного і з іншого боку. Використовують тільки внутрішні куточки деталей, зовнішні залишаються незадіяними. На кінчику хвоста приєднайте останній модуль.

  Приєднання шиї

  Коли робота над тулубом закінчена, потрібно залишилися модулі трохи підняти вгору, щоб тонка шия не просто прикріплювалася до рівного підстави, підхід до неї повинен здійснюватися плавно, з закругленням. Для цього діють так само, як і для формування хвоста, зменшуючи кількість модулів у кожному ряду поступово, особливо якщо залишилося 7 елементів. Так, перший ряд буде складатися вже з 5 штук, другий – із трьох, а вже в останньому по центру прикріплюють шию.

  Виготовлення крил

  Ефектно виглядає виріб з двома крилами і невеликим хвостом ззаду. Опис, як зробити маленького лебедя з модулів, читайте далі у статті. Розглянемо спочатку таку фігурку на фотографії нижче. Підйом тулуба виконаний незначний, досить 3 або 4 рядів. Далі виконується розрахунок модулів по всій окружності. Першим ділом відраховуються деталі для формування шиї – 5 штук. Залишився число модулів потрібно розподілити наступним чином – 3 або 5 штук залиште для хвоста, а решта поділіть порівну для виконання крил.
  Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
  Підйом рядів вгору виконується за таким же принципом, як і в минулому описі. Дії щодо скорочення чисельності деталей проводяться одночасно і на одному, і на іншому крилі. Щоб вони ефектно виглядали, пальцями трохи притисніть зсередини і вигніть крила дугою. Залишиться доробити хвіст, підняти пару рядів для плавного переходу до шиї і прикріпити її на місце спереду фігури лебедя.

  Підставка

  Як з модулів зробити маленького лебедя, ви вже знаєте. Фігурку можна просто поставити на полицю або стіл, але чудово виглядає виріб на спеціально виконаної підставці. Найчастіше майстри використовують круги з модулів різних діаметрів, встановлених один на одного. Роблять спочатку довгу смужку з деталей, вставлених одна в іншу повністю, а потім загортають її кружком і з'єднують перший модуль з останнім у ряду. Для підставки більшого діаметра додають ще 1 або 2 модуля. З'єднують кола між собою клеєм ПВА, щоб вони міцно трималися разом.

  Подвійний лебідь

  Модульне орігамі маленького лебедя за схемою зробити нескладно. Набагато більше доведеться потрудитися над виготовленням подвійного лебедя, починаючи з великої кількості дрібних деталей, закінчуючи подвійний роботою над самою фігурою птаха. Незважаючи на зовнішню складність вироби, створити подвійного лебедя просто довше. Знадобиться викласти спочатку зовнішню частину тулуба більшого діаметра.
  Як з модулів зробити маленького лебедя - опис, інструкція та рекомендації
  Окремо зробити точно таку ж другу, тільки діаметром менше. Вона повинна вільно вставлятися в порожнину великого лебедя, тому не поспішайте і приміряйте сформований спочатку коло. Якщо він лягає на саме дно нутрощі зовнішнього лебедя, то можна збирати виріб далі. Коли все зроблено вірно, просто вставте меншу деталь у велику за типом матрьошок. Шия в такому варіанті робиться масивна, мінімум з трьох рядів. Дзьоб теж довгий, спочатку зменшується шия до двох модулів, а вже в кінці надівається останній, разом дзьоб складається з трьох деталей.

  Декорування вироби

  Прикрасити лебедя можна золотою або срібною фарбою з балончика, як це зроблено для прикраси весільної пари на фотографії вище. Красиво виглядає багатобарвна виріб, де модулі кожного відтінку викладені або рядами, або по спіралі. З досвідом можна освоїти виготовлення розкритих крил, а для початку спробуйте зробити такі прості вироби, опис яких дано в нашій статті. Вдалих починань!
  Читайте також
  Краб-орігамі: дві легкі схеми
  Краб-орігамі: дві легкі схеми
  Орігамі - це стародавнє мистецтво складання квадратного аркуша паперу в цілях виготовлення фігурки тварини, птаха або будь-якого іншого предмета.
  Прикраса з яблук для дитячого свята
  Прикраса з яблук для дитячого свята
  Прикраси з яблук своїми руками зможе зробити кожен. Такий щільний фрукт з яскравою шкіркою просто створений для різноманітних творів мистецтва.
  Як зробити з паперу ромашку?
  Як зробити з паперу ромашку?
  Створення квітів з паперу - одне з найулюбленіших занять дітей. І навіть такий простий, здавалося б, квітка, ромашка, можна виготовити різними
  Вироби з долоньок
  Вироби з долоньок
  Виявляється, існує така техніка дитячої творчості, як створення виробів з відбиток долоньок. Це дуже захоплююче і веселе заняття, яке подобається і