Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"

Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"

14-01-2019, 07:54
363
0
Одним із найбільш простих, але ефектних візерунків у в'язанні гачком вважається «афганський квадрат», принцип якого можна використовувати і у в'язанні по колу, трикутником, а також поєднувати різні види в одному полотні. Кілька нескладних ідей для використання цього візерунка при виготовленні різних предметів декору і одягу підкаже дана стаття.

Килимок з кольорових ниток

Практично у кожної рукодільниці є коробка з невеликими клубочками ниток, що залишилися від в'язання светрів, жилетів, шарфів та інших теплих речей: викинути шкода, а вив'язати щось повноцінне неможливо із-за різноманіття кольорів, товщини та розміру клубків. У такому випадку на допомогу прийде «афганський квадрат»: із залишків ниток можна пов'язати симпатичний килимок на підлогу перед ліжком або трохи менше – на табуретку в кухні.


Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"
Чим разноцветнее, тим краще! Це основне правило при створенні цього предмета декору. Килимок можна витримати в класичному стилі в'язки – квадратний або прямокутний, а можна просто в'язати по колу, використовуючи основний принцип візерунка. Останній ряд вироби бажано обв'язати стовпчиками без накиду, щоб надати більш пружну форму краю і зробити облямівку контрастною.

Шаль або накидка на плечі

Якщо використовувати красивий відтінок і новий моток акрилових ниток, можна пов'язати чудову шаль для прохолодних осінніх вечорів, прикрасивши її краю пензликами або бахромою. Афганський в'язання гачком для цього теж добре підходить, особливо якщо цей предмет одягу задуманий починаючої рукодільницею, яка бажає спробувати свої сили з великим полотном.


Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"
Візерунок не складний, а якщо до цього він відпрацьований на дрібних деталях, то проблем не буде зовсім: головне - не помилитися з підрахунком стовпчиків з накидами. Класичні розміри жіночого шалі, має квадратну форму, рідко перевищують метр (довжина одного боку, а не діагональ), хоча в цьому важливо орієнтуватися на свій зріст і переваги, вив'язуючи звичайний квадрат афганським візерунком.

Можна пов'язати бактус в такій техніці?

Так, бактус або косинку теж можна пов'язати таким візерунком, знаючи покрокову техніку побудова трикутника:
 • Зв'язати чотири петлі, з'єднати в кільце. Зробити ще дві повітряних, щоб піднятися на наступний ряд.
 • Далі зробити три стовпчика з накидом з першого ряду, потім три простих і ще стільки ж стовпчиків з одним накидом.
 • Знову слідують три простих петлі. Розгорнути в'язання на 180 градусів і вив'язати два стовпчики з накидом в першу петельку з другого ряду, потім 3 простих і ще 3 стовпчика з накидом, вив'язаних з арки, утвореної повітряними петлями минулого ряду. Далі йдуть ще 3 прості петлі, 3 стовпчика з накидом і підйом з трьох простих петель.
 • Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"
 • Далі в'язання знову розгортається (це потрібно робити при переході на кожний новий ряд) і продовжується в такій же техніці до тих пір, поки не вийде трикутник бажаного розміру.
 • Нитки краще використовувати м'які і не дуже товсті, щоб готовий виріб приймало будь-яку бажану форму на тілі.

  Плед для софи

  Використовуючи в'язання гачком «афганський квадрат» можна з ниток товстіший зв'язати цілий плед, при цьому не єдиним полотном (як у варіантах вище), а з невеликих квадратиків, сполучених разом. Їх можна зробити різнокольоровими, або використовувати два-три кольори, комбінуючи в простий геометричний візерунок. Головне - дати волю фантазії.
  Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"
  Базових варіантів може бути три:
 • Всі деталі майбутнього пледа вив'язати однаковим розміром, після з'єднуючи їх у ціле. Цей варіант найбільш підходить для тих, хто не має багато досвіду у в'язці і не впевнений, що зможе зробити більш складну версію.
 • Квадрати з афганської в'язки можуть бути різного розміру. Після виготовлення вони збираються в один великий прямокутник. Тут важливо заздалегідь прорахувати розмір кожної деталі, щоб згодом отримати полотно необхідної ширини. Не варто забувати про невеликому припуске на шов – 05 см буде цілком достатньо для кожної сторони квадрата, яка буде з'єднуватися з іншого.
 • Можна вив'язати один великий квадрат (наприклад, зі стороною 40 см), а навколо нього - квадрати поменше (10 см на сторону), які будуть збиратися в смуги, утворюючи єдине полотно пледа.
 • Як поєднати квадрати воєдино?

  Щоб з допомогою в'язання гачком афганські квадрати зібрати в один плед, зазвичай використовують стовпчики без накиду, якими зв'язуються дві сторони різних квадратів. В процесі з'єднання двох деталей важливо стежити за тим, щоб петлі точно збігалися на обох сторонах, щоб виріб не перекосилося в процесі використання або прання. Дуже красиво буде виглядати плед з квадратів, сполучених контрастним кольором, особливо якщо всі деталі мають різний колір (коли виріб вывязывается із залишків пряжі). Таким чином, плед буде мати закінчений вигляд завдяки загальному відтінку з'єднує нитки.

  Для тих, хто не знайомий з «бабусиної в'язкої»

  Саме так найчастіше називають афганський метод в'язання гачком в Росії – «бабусине в'язання». Якщо ця техніка ще не знайома, то дана схема для гачка допоможе з легкістю її освоїти, так як немає нічого складного. Особливу увагу варто приділити вив'язування куточків, при необхідності періодично прикалывая квадрат шпильками до рівної площини і перевіряючи рівну лінію кута, а також складаючи квадрат по діагоналі, щоб бачити: збігається довжина сторін чи ні.
  Ідеї для дому в техніці "афганський квадрат"
  Використовуючи афганський квадрат або «бабусину в'язку», можна створити ще масу цікавих і корисних речей: наволочку на подушку, чохол для планшета, накидка на колиску, пов'язану з тонких бавовняних ниток білого кольору, шапку з товстої пряжі і багато іншого. Коли навик використання цього візерунка добре відпрацювати, тоді нові ідеї самі себе проявлять.
  Читайте також
  Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
  В'язання гачком вважається більш легким видом рукоділля порівняно зі спицями, так як робоча петля всього одна, а візерунок найчастіше складається з
  В'язання в стилі печворк: ідеї, майстер-клас для початківців
  В'язання в стилі печворк: ідеї, майстер-клас для початківців
  Кожен рік майстрині-рукодільниці створюють щось нове в техніках шиття, в'язання, вишивки, плетіння і багатьох інших видах творчості. Вони не бояться
  Візерунок «шишечки» гачком
  Візерунок «шишечки» гачком
  Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Плед для новонародженого гачком
  Плед для новонародженого гачком
  Зроблені своїми руками речі завжди зберігають частинку душі того, хто їх створив. Саме тому пов'язані вручну аксесуари і одяг так часто дарують