Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти

Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти

14-01-2019, 08:00
2313
0
Одна тисяча дев'ятсот шістдесят перший рік примітний випуском радянської банкноти номіналом 1 рубль, яка діяла більше чверті століття. Її ходіння по СРСР закінчується 1991 роком. Ось так вона виглядала саме в цей рік із зворотного боку:
Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
За тридцять років мандри купюри мали місце різні особливості її виготовлення, випуску. Для колекціонерів представляє особливий інтерес 1 рубль 1961 року виду press - в ідеальному стані, без ознак ходіння, як ніби його тільки що виготовили. Читачеві, мабуть, хочеться дізнатися, скільки коштує 1 рубль 1961 року.

Паперові гроші СРСР – 1961 рік-ї

Банкнота на фінансовому ринку тридцять років - великий термін. До того ж банкноти таким затребуваним номіналом. Друкованими відомствами були враховані сотні нюансів виробництва рублевої банкноти за такий час. Різновиди рубля змінювалися, заміщалися, але не відразу, а етапами, сегментами. Модернізувалася захист квитка казначейством країни, допрацьовувалися дрібні деталі художньої рукописи його малюнка. За цей термін було випущено сім різновидів описаної купюри. Відмінності випусків таїлися в двозначних буквених серіях перед порядковим числовим номером з семи цифр. Скільки коштує банкнота 1 рубль 1961 року першого випуску "звичайного" виду і "абсолютної якості", цінові пороги її різновидів – про це і піде мова в цій статті.


Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти

Загальний формат популярної купюри Радянського Союзу

Банкнота являє собою прямокутного вигляду купюру з критеріями дизайну, розташованими на аверсі і реверсі мільярдного тиражу валюти країни рад. За період ходіння було виготовлено більше чотирьох мільярдів банкнот. Масштаби вражають, чи не правда? Малюнок містив види і деталі, захисні ознаки і положення, за яким визначається, скільки коштує паперовий 1 рубль 1961 року.

Подробиці художнього дизайну банкноти

Аверс на три чверті прямокутного формату містив художнє покриття з набором написів та логотипи тих років. Остання чверть мала білий фон з невеликим логотипом номіналу і частиною серійного номера. Художня частина рубля на лицьовій стороні виглядала так:


 • в центрі банкноти - буквений цифровий номінал;
 • зверху долар містив смугу художньої зв'язку з великим написом «державний казначейський квиток»;
 • з лівого боку рубля нижче номіналу представлений герб СРСР;
 • з правої сторони після верхній напису йде логотип казначейства СРСР;
 • нижня частина банкноти також заповнена художньої в'яззю, де в хвилястою рамці йде обов'язкова напис, текст якої свідчить, що підробка державних грошових білетів заборонена, і вказується міра покарання за це діяння;
 • далі на цій же в'язі по краях - числовий номінал грошового знака.
 • Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
  Важливо розуміти, що вид друку і тип паперу протягом півстоліття у банкноти модернізувався, ускладнювався і перероблявся, але державний дизайн аверсу залишався незмінний. Реверс прямокутної гроші також носить художній характер частина формату. Залишилася ж частина, як і на аверсі, мала фігурний цифровий логотип номінальної вартості та частина серійних цифр.
  Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
  Лицьова частина купюри відрізнялася порівняно з тильного стороною двозначним буквеним кодом, розташованим зверху кожної художньої частини. Якщо аверс мав обидві великі літери або заголовну та велику букви коду, то реверс банкноти ніс на собі два рядкових таких символу.

  Двозначний літерний код і випуски одного карбованця в період з 1961 по 1991 рік

  Основа варіацій рубля шістдесят першого року випуску включала сім різновидів. Поділ було створено за двома літерами на початку серійного номера на аверсі банкноти. Літери для цієї мети використовувалися приголосні, після - зчленування приголосних і голосних букв, великих і маленьких. Використовувалося два типи шрифту в момент друку банкнот, при цьому 1 тип шрифту цінувався (і сьогодні цінується) вище другого. Кожен з яких по візуальним станів купюри несе в собі відповідь на головне питання нумізматів - скільки коштує 1 рубль СРСР 1961 року.

  Ще критерії «головною» купюри СРСР

  Другими за володарювання відмітними знаками були:
 • Тип паперу - зразок 1961 року мав два типи целюлози. Перший вид паперу - матова, з сірим відтінком жовтуватого відливу. Друга категорія папери – чистий білий формат. Фон глянцевий тільки з одного боку. Другий підтип папери використовувався ширше. Неозброєний погляд не визначить на зразку рубля варіацію паперу, на якому виготовлений. Тільки досвідчений, допитливий погляд колекціонера виявить відмінні риси одного підвиду від іншого, що стане частиною відповіді на питання про те, скільки коштує 1 рубль 1961 року того або іншого типу.
 • Водяний знак – під час друку купюри мали такий відмітний елемент у вигляді зірки. Розташована лінійно, з нахилом на правий сектор банкноти.
 • Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
 • Підвид друку мав три варіанти – офсет, металографія і орловський друк.
 • Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
  На цьому, здається, закінчується перерахування відмінних варіантів друкованої купюри зразка 1961 року. Повернемося до головного питання цієї статті: скільки коштує 1 рубль 1961 року, як залежить нинішня вартість банкноти від її випуску в даний час?
  Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти

  Цінова політика купюри для колекціонерів сьогодні

  Щоб не плутати читача випусками карбованцевої купюри, поєднаннями і відзнаками, розписуючи колекційну вартість, наводиться лаконічна таблична вичавка ціни одного рубля 1961 року в залежності від стану і випуску. Таблиця, яка дає відповідь на терзающий нумізматів питання – скільки коштує 1 рубль 1961 року, виходячи з параметрів та зовнішнього стану державного квитка СРСР:

  Тип випуску  Вид шрифту  Двозначний код  Реальна вартість стан "звичайне", руб.  Реальна вартість стан press, руб.  I випуск  I вигляд  ББ  200-280  900-1200  ІІ випуск  I вигляд  Бм  100-180  800-1000  III випуск  I вигляд  мБ  110-130  400-700  IV випуск  I вигляд  мм  80-100  300-600  V випуск  II вид  ББ  30-50  70-130  VI випуск  II вид  Бм  10-20  90-110  Випуск VII  II вид  мБ  5-10  80  Для заміщення  Між III і IV  початкова "Я" або "я"  2000  4000

  Невелика відеопрезентація стане завершальним акордом у структурі опису вітчизняної легендарної банкноти:
  Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
  Виходить, що стоїть колекційну ціну має банкнота стану press, що випускалася на рубежі III і IV випусків, у якості тимчасового варіанту. Але головне - такий варіант має на «тілі» носити двозначний літерний код, що починається з голосної великою або малою останньої літери російського алфавіту – «я».

  Один рубль початку сімдесятих років СРСР: висновок

  Отже, підіб'ємо підсумок. Сподіваємося, що для недосвідченого читача цієї статті вдалося розкрити тематику лаконічно і в той же час детально. Також сподіваємося, що текст зміг в деталях дати відповідь на питання про те, скільки коштує купюра 1 рубль 1961 року за нинішніми мірками і вимогам.
  Читайте також
  Обідки з фетру своїми руками - докладний опис з фото
  Обідки з фетру своїми руками - докладний опис з фото
  Ободок з фетру - прекрасне прикраси для волосся, яке можна підібрати для будь-якого вбрання. Здавна всі жінки прагнули прикрасити свою зовнішність. У
  Прикраси з глини: ідеї, майстер-класи для початківців
  Прикраси з глини: ідеї, майстер-класи для початківців
  Хочете здивувати близьких незвичайними подарунками на Новий рік, зробленими своїми руками? Сучасні матеріали для творчості дозволяють створювати
  Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року
  Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року "100 рок ...
  Для розгляду грошових знаків, на яких зображується образ політичного лідера, спробуємо з'ясувати хто він такий і ким був в конкретній країні. Брати
  Медаль
  Медаль "Ветеран збройних сил Росії"
  Ще в часи Російської Імперії існувало безліч нагород, орденів, відзнак, медалей. У часи історичного спадкоємця імперії Радянського Союзу данину
  Радянські ювілейні монети: огляд і опис найбільш цінних
  Радянські ювілейні монети: огляд і опис найбільш цінних
  За більш ніж двохсотлітню історію Російської грошової системи не прийнято було карбувати пам'ятні монети. Дуже рідкісні монети, присвячені історичним
  Розгін хмар - скільки коштує хороша погода
  Розгін хмар - скільки коштує хороша погода
  У природи немає поганої погоди. Схоже, людина готова оскаржити дане твердження. Розгін хмар і дощ у потрібному місці – фантастика чи реальність?