Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Килимок прямокутний гачком: схема і опис

Килимок прямокутний гачком: схема і опис

15-01-2019, 17:54
407
0
Завжди приємно робити свій будинок більш затишним і красивим. А сьогодні для цього є величезна кількість можливостей, їх одну який ми сьогодні і розглянемо. Це в'язання килимка гачком для дому. Давайте докладніше розглянемо, як виконати килимок прямокутний гачком. Схема для початківців допоможе виготовити його навіть недосвідченій в'язальниці.

Килимок прямокутний гачком: проста схема і опис

Сьогодні дуже модним стає прикрашати свій будинок виробами ручної роботи. Багато речей для прикраси інтер'єру виготовляють вручну, наприклад, декоративні наволочки на подушки, кошички з трикотажної пряжі або килимки. Такі речі в будинку додають особливий колорит і затишок. У цій статті розглянемо основні принципи в'язання такого килимка для дому, основи створення подібної речі з різного роду пряжі. Давайте спробуємо пов'язати прямокутний килимок гачком. Схеми, які для цього будуть потрібні, будуть представлені нижче.


Вибір пряжі для майбутнього килимка

Для того щоб змайструвати килимок прямокутний гачком, потрібна не тільки схема. Спочатку необхідно вибрати пряжу, з якої він буде виконаний. В наш час різноманітність пряжі, підходить під ці цілі, просто величезна. Основний момент, який повинен враховуватися у виборі пряжі, це її товщина. Для виробів такого типу краще вибирати саме товсту і досить грубу нитку. Найчастіше в'язальниці вибирають для виготовлення прямокутних килимків гачком за схемою трикотажні варіанти. Виробників такої пряжі маса, а колірна гамма дуже широка. Тому будь-хто зможе підібрати собі варіант за смаку. Часто використовують суміш бавовни з акрилом або ж чисту синтетику, яка тягнеться. Є ще бавовняні шнури, які теж часто використовують для виробів такого типу. Загалом, вибір досить широкий і тут слід керуватися лише своїм смаком і побажаннями.


Підкладка для килимка

Ще одним важливим моментом при виборі матеріалів для виготовлення килимка є вибір підкладки. Справа в тому, що якщо килимок планується стелити на ламінат, лінолеум або іншу подібну поверхню, то є велика ймовірність того, що виріб буде ковзати. І для цих цілей під нього має сенс підкласти спеціальний матеріал, який запобіжить тощо. Такі підкладки продаються в будь-якому будівельному чи господарському магазині і коштують зовсім недорого. Отже, розглянемо принципи в'язання прямокутного килимка гачком зі схемою. Це зовсім не складно, особливо коли є основні, базові навички у в'язанні гачком і вміння читати схеми. В інтернеті досить багато пропозицій, але ми розглянемо найпростіші схеми прямокутних килимків гачком.

Килимок прямокутний гачком – схема для початківців

Килимок прямокутний гачком: схема і опис
Перший варіант виготовлення килимка гачком припускає, що в'язання починається з середини килимка і в'яжеться по колу з прибавками у чотирьох сторонах, поступово нарощуючи розміри килимка до потрібних.

Детальний опис схеми

Набираємо ланцюжок повітряних петель. Довжина її залежить від того, якої довжини і ширини килимок вам потрібно. Зазвичай для невеликого килимка, розміром приблизно 80 х 50 см потрібно набрати близько 20 повітряних петель з товстої трикотажної пряжі. Далі самої останньої петлі вывязываем сім стовпчиків з накидом і в'яжемо перший ряд стовпчиків з накидом до кінця ланцюжка. В кінці ланцюжка, в останню петлю знову ж слід зробити сім стовпчиків з накидом, таким чином сформувавши симетричні краю майбутнього килимка. Далі в'яжемо стовпчики з накидами в ту ж ланцюжок повітряних петель. В'язання відбувається по колу. Ця ланцюжок на схемі внизу позначена цифрою 1.
Виконавши перший ряд по колу, робимо дві-три повітряні петлі і продовжуємо вив'язувати стовпчики з накидами в другому ряду, діставшись до того місця, де ми вив'язували сім стовпчиків з накидами в одну петлю. У цьому місці під другий із семи стовпчиків пров'язуємо знову ж сім стовпчиків з накидом, потім пров'язуємо три стовпчики з накидом і знову сім стовпчиком в накидами в одну петлю. Так формуємо два кути одного з країв килимка. Знову пров'язуємо ряд стовпчиків з накидом до того місця, де у нас провязано сім стовпчиків з накидом в одну петлю і повторюємо все написане вище з іншим краєм килимка. Так ми виконали ряд під номером 2 на схемі внизу. У підсумку ми виконуємо стільки рядків, скільки нам потрібно до потрібних розмірів килимка, не забуваючи при цьому збільшувати кількість стовпчиків з накидом, провязанных між кутами килимка. А кутами вироби умовно називаємо сім стовпчиків з накидами, які пров'язуємо по чотирьох кутах.

Наступна схема в'язання прямокутного килимка гачком

Килимок прямокутний гачком: схема і опис
Схема, зазначена вгорі, відрізняється від попередньої стилем в'язки і щільністю майбутнього килимка. Такий виріб виходить ажурним, нещільним, але тим не менш красивим і оригінальним. Тут провязывается спочатку 13 повітряних петель, і вже від них знову ж в'яжемо по колу рядами.
Перший ряд – набираємо три повітряні петлі, які потім будуть служити стовпчиком з накидом. В ту ж петлю пров'язуємо ще два стовпчики з накидом і в'яжемо одну повітряну петлю. Наступні три стовпчики з накидом пров'язуємо через дві повітряних петлі, як показано на схемі. І так далі, з єдиною різницею в тому, що з крайніх сторін між трьома стовпчиками з накидом пров'язуємо не одну повітряну петлю, а дві. Таким чином, пров'язуємо другий, третій і подальші ряди, нарощуючи розміри килимка до необхідних. Такий виріб виходить нещільним і для нього краще використовувати трохи менший за розміром гачок, ніж рекомендує виробник. Це дозволить зробити в'язання не дуже пухким. Наступна схема схожа на попередню з тією різницею, що надбавки за допомогою повітряних петель робляться в чотирьох місцях, а між стовпчиками повітряні петлі не робляться. Стовпчики в'яжуться прямими рядами.
Килимок прямокутний гачком: схема і опис

Ще один варіант в'язання

Є ще вона схема і опис прямокутного килимка гачком. По ній в'яжеться виріб, яке являє собою щось середнє по щільності між першим і другим варіантом. Тут ажурні ряди з повітряними петлями чергуються з рядами, де стовпчики з накидами провязываются суцільно.

Отже, знову набираємо ланцюжок з повітряних петель. Вона може бути будь-якої довжини, в залежності від того, килимок яких розмірів планується в'язати. Перший ряд провязываются стовпчики з накидами суцільним полотном, в кожну петлю. Надбавки робляться з двох країв ланцюга, при цьому провязывается три стовпчики в одну петлю, потім робиться повітряна петля і знову провязывается три стовпчики в ту ж саму петлю, знову повітряна петля і три стовпчики. Таким чином, в крайній петлі виявляється дев'ять стовпчиків і між ними дві повітряні петлі. З іншого боку ланцюжка з повітряних петель надбавки робимо таким же чином. В результаті у нас провязан перший ряд по колу, з двома збільшеннями з двох сторін. Другий ряд в'яжемо знову ж стовпчиками з накидом, які чергуються через одну повітряну петлю. Надбавки тут вже робимо в чотирьох місцях, як зазначено на схемі формуючи при цьому кути килимка. Третій і четвертий ряд в'яжуться за типом другого, тільки між збільшеннями робиться більше стовпчиків з накидами, розширюючи полотно. П'ятий ряд в'яжеться суцільними стовпчиками, в кожну петлю, без повітряних петель. І далі повторюємо в'язання з другого по п'ятий ряд поперемінно. Тобто три ряди робимо стовпчики поперемінно з повітряними петлями і четвертий ряд суцільні стовпчики без повітряних петель. Зв'язати килимок прямокутний гачком, можна і по іншій схемі. Її можна змінювати за бажанням, наприклад, ряди з повітряними петлями робити не за три, а через один або через два з суцільними рядами. Або навпаки, суцільних рядів в'язати кілька, а ряд з повітряними петлями буде один. Все залежить від смаку і бажання рукодільниці. Якщо такий килимок в'язати різнокольоровими нитками, то вийде ще цікавіше. Далі представлена ще одна схема в'язання килимка гачком.
Килимок прямокутний гачком: схема і опис
А ось ще один килимок прямокутний гачком. Схема, представлена нижче, також не представляє особливої складності для починаючої рукодільниці.
Килимок прямокутний гачком: схема і опис
Ця схема схожа на ті, що зазначені вище, але тут є відмінності в тому, як робляться надбавки. Вони формуються провязыванием трьох повітряних петель, між пучками трьох стовпчиків з накидами. Надбавки робляться з двох сторін повітряної ланцюжка. Так в'яжеться перший ряд. Причому треба зазначити, що в первісну ланцюжок з повітряних петель вплутуються пучки з трьох стовпчиків з накидами і вони не розбавляються повітряними петлями. Наступний ряд в'яжеться подібним чином, але надбавок вже робиться чотири, і пучки стовпчиків між ними збільшуються в кількості. Візерунок для килимка виходить менш ажурним за рахунок відсутності повітряних петель між пучками стовпчиків. Але деяка легкість все-таки в ньому є, що робить його цікавим і красивим. Є ще більш просто килимок прямокутний гачком зі схемами та описом виконати тоді, коли в'язання починається не з середини, а від одного краю. Килимок просто нарощується наступними рядами до потрібної величини. Є схеми, коли за основу килимка береться груба і товста нитка, приміром, джутова. Вона стає як би каркасом для килимка, який у підсумку виходить досить жорстким і підходить скоріше для вуличного використання, наприклад, на балконах і верандах. А якщо вибрати м'які фантазійні нитки, наприклад, «травичку», то килимок вийде пухнастим, м'яким і приємним на дотик. Такі килимки можна, та й потрібно в'язати в дитячу. Їх буде досить легко прати, а зроблені своїми руками, вони будуть ідеально вписуватися в інтер'єр і просто зігрівати теплом.

Колір килимка

Килимок прямокутний гачком: схема і опис
Розглянемо різні схеми і опис інших килимків гачком. Що стосується колірної гами таких виробів, то тут теж варіантів безліч – від однотонних до килимків з пряжі секційної забарвлення. Можна також використовувати пряжу з перехідним кольором. Спочатку такий килимок має темний відтінок кольору, а потім він плавно переходить в більш світлий. Іноді в'язальниці використовують кілька різнокольорових, контрастних мотків пряжі і формують з них якийсь візерунок. Деякі в'яжуть секції з пряжі різного кольору, а потім зшивають ці мотиви в шаховому, поперемінному, хаотичному або будь-якому іншому порядку, формуючи таким чином килимок.

Інші варіанти в'язання

Килимок прямокутний гачком: схема і опис
Цікаво виглядають килимки, вив'язані у веселковій гамі кольорів. Є варіанти в'язання, коли майстриня використовує одразу дві нитки одночасно і виходить виріб цікавого сумішеві кольору.

Структура пряжі для певного приміщення

Щоб зв'язати килимок гачком за схемою і описом, потрібно вибрати не тільки колір пряжі, але і її склад. Що стосується структури пряжі, то тут, як вже говорилося вище, все залежить від того, в яку кімнату в'яжеться виріб. Якщо це приміщення, в якому часто буває багато людей і де доводиться часто прибирати (кухня, наприклад), то варто зв'язати гладкий, щільний килимок, який потім легко пропилососити або витрусити. А в спальню варто виготовити якийсь більш затишний варіант. Він може бути пухнастим або виконаним з якоюсь більш м'якою і приємною пряжі, з якої буде в задоволення ходити босими ногами.

Висновок

Загалом, варіантів безліч. Варто придивитися до кожного і вибрати найбільш підходящий саме у вашому випадку. Керуватися при цьому варто не тільки своїм смаком і побажаннями, але й підходити до питання з точки зору практичності. Важливо враховувати, для якої кімнати виконується виріб, хто в ній житиме, і наскільки такий килимок впишеться в загальний дизайн приміщення.
Читайте також
Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
Як зв'язати гурток гачком? В'язання гачком по колу для початківців
В'язання гачком вважається більш легким видом рукоділля порівняно зі спицями, так як робоча петля всього одна, а візерунок найчастіше складається з
Візерунок «павучки» гачком
Візерунок «павучки» гачком
Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
Візерунок «шишечки» гачком
Візерунок «шишечки» гачком
Серед візерунків для в'язання (як спицями, так і гачком) є маса виглядають складними і ефектними, і при цьому досить простих у виконанні. До числа
Об'ємні візерунки гачком
Об'ємні візерунки гачком
За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
Візерунок «Зигзаг» гачком
Візерунок «Зигзаг» гачком
У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
Грілка на чайник гачком
Грілка на чайник гачком
Грілки на чайник – кухонне пристосування, що використовується людством вже не одну сотню років. З їх допомогою заварник з чаєм залишається теплим