Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців

Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців

15-01-2019, 17:57
584
0
Сучасні діти все більше зайняті технічним прогресом, зараз їх цікавлять гаджети, комп'ютерні ігри та мультфільми. І дуже рідко можна від дівчинки почути: "Мама, я хочу навчитися вишивати хрестиком!" З чого почати, щоб інтерес не пропав? Все залежить від віку дитини і вже наявних у нього швейних навичок. Якщо він вже вміє користуватися голкою, можна сміливо приступати до вишивці, а от при відсутності даних навичок слід почати з самих азів.

Матеріали та інструменти

Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
Для того щоб приступити до роботи, вам знадобляться:
 • П'яльці. Вони бувають різними за матеріалом і формою. Найпоширенішими є круглі пластикові і дерев'яні. Перші зручні своєю гладкістю, вони не деформують тканину і вишивку при переміщенні, але не особливо міцно тримають тканина. Другі краще зберігають натяг матеріалу, але при цьому можуть деформувати його, особливо якщо на них присутні задирки або шорсткості. розмір краще вибрати середній. Маленькі незручно буде використовувати при подальшому розвитку навичок, а великі некомфортні для початківців. Почати вишивати хрестиком, як і іншим видом даного прикладного творчості, необхідно з використанням максимально комфортних матеріалів і інструментів, щоб не відбити у дитини бажання вчитися лише з причини того, що йому незручно.
 • Полотно. Можна використовувати абсолютно будь-які матеріали. Однак для початку вишивати хрестиком, як показала практика, зручніше на 3 видах матеріалів: накладна канва + основа, щільна канва або вафельний полотно. Найбільш комфортним і популярним з них є другий матеріал, який підійде для вишивки картинок. Якщо ж вишивку необхідно розташувати на одязі або подушці, то тут використовується перший варіант, причому можна використовувати як класичну канву, яку необхідно після розпускати вручну, так і більш сучасну водорозчинну.
 • Голка. Вона повинна бути досить тонкою, але мати велике вушко.
 • Ножиці.
 • Нитки муліне. Краще вибирати натуральні, склад яких 100% бавовна, особливо добре лягає мерсеризированная нитка муліне. Крім того, вона має гладку структуру і підвищену міцність, що дозволяє уникнути розшарування нитки або її розриву. Цікавими виглядають картини, вишиті вовняними ниткам, вони виходять дуже тугими і пухнастими, тому цей матеріал використовують для зображення тварин.
 • Якщо ж дитина ще маленький і не володіє навичками шиття, то тоді можна сміливо брати пластикову канву з великими отворами, пластмасову голку для в'язаного трикотажу і яскраві нитки для в'язання. З використанням даних матеріалів можна не тільки навчити для почала вишивати хрестиком, але і детально розібрати різні види швів, легко розплести непотрібні рядки, а головне, пластиковою голкою практично неможливо поранитися, тому використовувати її можна вже з двох років.


  Етапи

  Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
  Як і будь-яку іншу роботу, процес вишивки хрестом можна розбити на кілька етапів:
 • Вибір малюнка.
 • Формування основи.
 • Початок роботи.
 • Вишивка.
 • Завершення.
 • Якщо прозвучало питання "як вишивати хрестиком", початок роботи вже покладено. Головне - не затягувати процес і приступити до неї як можна швидше.

  Вибір малюнка

  Навіть якщо це - перший досвід, і дитина до цього жодного разу не тримав у руках голку, необхідно вибирати малюнок. Легкий, невеликий, але він повинен зацікавити маленького майстра настільки, щоб він захотів його вишити. Це можуть бути схеми з Інтернету, журналу, намальовані по клітинках від руки, а також можна використовувати улюблену схему з мозаїки.
  Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
  Якщо ж дитина шкільного віку, то тут для того, щоб він почав вишивати хрестиком, як показала практика, чудово підійдуть готові набори для вишивки з підфарбованою основою. На такий канві дуже легко вишивати, немає необхідності вважати за схемою кількість хрестиків і вгадувати їх правильне розташування.


  Формування основи

  Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
  Для того щоб працювати було легше, необхідно правильно зафіксувати матеріал у п'яльцях. Це робиться в 3 етапи. На внутрішній обруч треба накласти канву, розрівняти її по всій площі, зверху надягти зовнішній обруч. Трохи його підкрутити, щоб він зафіксувався, але матеріал можна було поправити. Натягнути канву максимально сильно, при цьому стежачи за тим, щоб клітина не деформувалася. Остаточно зафіксувати зовнішній обруч.

  Початок роботи

  Так як починати вишивати хрестиком без вузликів досить складно, то перші кроки даного виду творчості краще здійснювати, фіксуючи кінець нитки вузлом. Це суттєво полегшить роботу, однак виворітна сторона буде виглядати не дуже охайно. В ідеалі робота повинна бути без вузлів, а хвостики заховані. Є безліч способів, найпростіші з яких - закріплення петлею або під стібками. У першому способі нитка, складена вдвічі, просовується в голку так, щоб на кінці залишилася петелька, далі робиться перший стібок, після якого голка протягується через петлю, а нитка затягується. Таким чином, нитка фіксується на основі без вузликів.
  Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
  Недоліком даної техніки є те, що в процесі роботи голка з нитки може зісковзувати. При другому варіанті ця проблема не виникає, так як обидва кінці нитки фіксуються під першими стібками або стібками попереднього ряду кольору. Для цього робиться довгий стібок (15-2 см) на рівні першого ряду або протягується під попереднім. Таким чином, кінець, розташований горизонтально, виявляється зафіксований вертикальними стібками виворітного боку. Якщо ж робота буде двостороннім, наприклад, плоска ялинкова іграшка на пластиковій канві, то початок фіксується першим способом, а кінець - другим, на лицьовій стороні (ховається під хрестиками).

  Вишивка хрестом

  Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
  Звідки починають вишивати хрестиком? З нижнього лівого кута. Після того як кінець нитки закріплений, необхідно зробити перший шар стібків. Рухатися необхідно зліва направо, вводячи голку знизу вгору до кінця ряду або елемента одного кольору. Таким чином утворюється ряд нахилених вліво стовпчиків. З виворітного боку вони повинні бути рівними. Потім у цьому ж ряду треба повернутися в початок, повторюючи рух голки знизу вгору. При цьому утворюються стовпчики, нахилені вже вправо, що і формує хрестик.
  Дуже важливо просувати голку в одні і ті ж отвори, щоб хрест стикався з сусідніми вершинами. Крім того, виріб буде більш охайним, якщо дотримуватися послідовність дій, щоб верхній стовпчик всіх хрестів у роботі був нахилений в одну сторону. З виворітного боку всі стовпчики повинні бути перпендикулярними низу вироби, допустимі діагональні переміщення, які утворюються при вишивці округлих форм, але і їх можна уникнути, проводячи нитка не по діагоналі, а паралельно рядам.

  Завершення роботи

  Як вишивати хрестиком, початок: поради для початківців
  Коли весь малюнок буде вишито, необхідно заховати всі хвостики, занадто довгі - обрізати, після чого роботу можна зняти з п'яльці, випрати при необхідності (але небажано), обрізати зайві краю і оформити рамкою або будь-яким іншим способом. Мамі краще всього заздалегідь навчитися самій і періодично підтримувати свої навички, щоб дитяче питання: "Хочу вишивати хрестиком, з чого почати?" розгубленості і паніки вже не викликав.
  Читайте також
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  Коли майстриня вирішує пов'язати спицями светр, вона стикається з проблемою оформлення манжет і горловини. Проста гумка легко розтягується, а край
  Техніки і схеми вишивки будиночків
  Техніки і схеми вишивки будиночків
  Вишивка вважається популярним видом рукоділля, оскільки об'єднує кілька технік і дозволяє створювати як окремі елементи, так і повноцінні картини.
  Цікаві схеми вишивки на чорній канві
  Цікаві схеми вишивки на чорній канві
  Вишивка хрестом не тільки служить прикрасою речі, вона допомагає створити унікальні картини і сюжети, може служити практичним елементом. Завдяки
  Майстер-клас: полуниця з бісеру
  Майстер-клас: полуниця з бісеру
  На сьогоднішній день існує величезна кількість матеріалу, з якого можна зробити дуже цікаві, красиві і зручні речі. Їх використовують для ручної
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців
  Візерунок для вишивки хрестом: схеми для початківців
  Вишивання хрестом - один із популярних видів рукоділля, який не тільки виконує практичну функцію і допомагає створити гарну картинку або сюжет, але і
  Метрики для новонароджених
  Метрики для новонароджених
  Хочете зберегти пам'ять про день народження свого малюка оригінальний подарунком? Зробіть метрику «хрестиком», а якщо самі не можете, попросіть у