Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям

Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям

15-01-2019, 17:58
388
0
Коли майстриня вирішує пов'язати спицями светр, вона стикається з проблемою оформлення манжет і горловини. Проста гумка легко розтягується, а край виходить занадто плоским, а в'язати подвійну довжину елемента і складати її після – не дуже хороша ідея, адже існує порожниста гумка. Як в'язати даний елемент, навіщо він потрібен, а також що для цього знадобиться, можна дізнатися в даній статті.

Що це таке?

Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
Порожниста гумка – це частина виробу, що має подвійну товщину. Вона являє собою два шари панчішної в'язки, скріплених між собою тільки по периметру (для прямого в'язання) або по нижньому і верхньому краю (при в'язанні порожнистої гумки спицями по колу). Особливістю цієї техніки є те, що обидва полотна в'яжуться одночасно, але при цьому не можна назвати елемент саме гумкою, так як вона тягнеться рівно стільки ж, скільки виріб, пов'язане чергуванням рядів лицьових і виворітних петель.


Застосування

Порожниста гумка використовується при в'язанні ворота, манжет, низу виробу, а також пасків, клапанів та інших елементів. При необхідності всередину таких деталей можна вставити традиційну гумку. Крім того, з використанням даної техніки можна в'язати подвійні рукавички, шапки і шарфи. Красиво оформити край шапки без одвороту можна, виконавши перші 2-4 ряду порожнистої гумкою. У такому разі край вийде більш об'ємним і акуратним.

Інструменти і матеріали

Для того щоб в'язати порожнисту гумку як прямого типу, так і кругову, знадобляться спиці меншого розміру, ніж для основного полотна. Також знадобиться маркер початку ряду (для кругової) і пряжа. Витрата її буде в 2 рази більше, ніж при в'язанні простого полотна тих же розмірів.


Плоска гумка

І все ж, як в'язати порожнисту гумку? Досить просто. Для початку необхідно набрати петлі. Спосіб набору можна вибрати будь-який, як правило, у кожного майстра є свій, найбільш комфортний. Кількість петель має бути в два рази більше, ніж при простій в'язці. Перший ряд: кромочную зняти, далі усі парні в'язати лицьовими, а непарні – знімати не пров'язуючи, при цьому нитка перекидати перед ними, як при в'язанні виворітних петель. Остання петля завжди повинна бути зворотною. Другий ряд: кромочную зняти, парні петлі зняти, як в першому ряду, а непарні – в'язати лицьовими петлями. Далі всі непарні ряди в'язати, як перший, а парні – як другий. Таким чином, ті петлі, які були зняті в одному ряду, провязываются наступного і навпаки. Важливо стежити, щоб одна і та ж петля не була провязана і в парнім, і в непарному ряду. Якщо зняти спиці, не закриваючи, то буде видно, що заготовка має форму кишеньки.

Кругова гумка

В'язати порожнисту гумку спицями по колу трохи складніше, ніж прямий варіант. В даному випадку знадобляться спиці (5 шт.) і маркер. Набрати петлі, розділити їх на 4 спиці порівну. Щоб з'єднати їх в коло, треба добрати ще одну додаткову петлю, після чого першу петлю перемістити з першої на четверту спицю, протягнувши через додаткову. Перший ряд в'язати як в прямому варіанті, чергуючи лицьові і зняті петлі. Другий ряд – непарні петлі, які знімалися в минулому ряду, в'язати виворітними, а парні – зняти, розташувавши нитка за робочим полотном. Далі чергувати парні і непарні ряди. Пов'язана спицями подвійна порожниста гумка в даному випадку виглядає як труба, складена вдвічі. При бажанні її можна розгорнути в довгий одношаровий рукав.

Перехід

Майстрині можуть зіткнутися з ще однією проблемою того, як закрити порожнисту гумку. Існує 2 способи завершення вироби:
 • Останній ряд в'язати по 2 петлі разом, після чого закрити як просте полотно.
 • Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  Якщо перевернути виріб, то з іншого боку закриття петель першим способом буде виглядати ось так:
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
 • Робити убавки відразу при закритті. Зв'язати три петлі разом, перекинути петлю з робочої спиці до решти, після чого знову пров'язати 3 петлі разом.
 • Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  Закриття петель за 3 разом із зворотного боку виглядає досить акуратно. Можете переконатися в цьому самі:
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  Також можуть виникнути складнощі і з переходом від простого полотна до гумці і назад. Так як для в'язання порожнистої гумки необхідно більше петель, ніж для простої в'язки, то для переходу необхідно змінити кількість петель вдвічі. Для збільшення в першому ряду гумки лицьовими провязываются накіди, а петлі основи знімаються не провязанными. Для зменшення петель (переходу з гумки на основне полотно) досить в'язати по дві петлі разом. Якщо ж в'язати петлі без убавок, можуть вийти досить пишні рукави. Також не треба робити убавки, якщо порожниста гумка переходить у класичну. Для декорування порожнистої гумки горловини необхідно на кругові спиці набрати петлі по периметру, відразу роблячи необхідну кількість добавок. В такому випадку, як правило, кількість петель не подвоюється, а збільшується на 2/3 або 1/2 від початкового. При такому наборі воріт буде краще прилягати до тіла. Точна кількість петель можна розрахувати, зв'язавши попередньо зразок і приклавши до горловини. За таким же принципом виконується обробка пройми жилета.
  Якщо ж в'язати порожнистої гумкою двошарові рукавички, то при наборі петель великого пальця необхідно максимально дотримуватися приналежність петель до зовнішнього або внутрішнього шару, щоб місце з'єднання елементів не було настільки очевидним.
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  А як в'язати порожнисту гумку, щоб вона була не тільки подвійною, але і безпосередньо гумкою? Схема буде приблизно наступна.

  Номер петлі  Кромочная  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Примітка  1 ряд  Зняти  Л  0  І  0  Л  0  І  0  Л  І  Роботу розгорнути  2 ряд  Зняти  0  І  0  Л  0  І  0  Л  0  І  Роботу розгорнути  3 ряд  Зняти  Л  0  І  0  Л  0  І  0  Л  І  Роботу розгорнути  4 ряд  Зняти  0  І  0  Л  0  І  0  Л  0  І  Роботу розгорнути

  Л – особові, І – виворітні, 0 – перенести непровязанную петельку на робочу спицю.
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  Щоб гумка не стовбурчив, а лягала рівно і досить компактно, стовпчик лицьових петель у зовнішньому шарі має сусідити зі стовпчиків виворітних петель внутрішнього шару.
  Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
  В'язання порожнистої гумки відноситься до базових, але необов'язковим навичок для роботи спицями. Однак використання даної техніки робить продукт більш стильним і сучасним.
  Читайте також
  Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
  Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
  Уміння в'язати горизонтальні візерунки спицями є дуже корисною майстерністю. Дана техніка не потребує особливих зусиль у роботі, дозволяє проявити
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
  Раппорт у в'язанні
  Раппорт у в'язанні
  У кожному виді рукоділля існує окремий «мова», своя термінологія, часто незрозуміла для сторонніх або новачків. Так, початківці майстрині часто
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Як зв'язати манішку спицями?
  Як зв'язати манішку спицями?
  Турботливі матусі-рукодільниці завжди шукають цікаві ідеї, що зшити або зв'язати синові або доньці. Пропонуємо вам зв'язати манішку спицями - красива
  Плед спицями
  Плед спицями
  В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від