Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Плетені ваза з газетних трубочок – декор своїми руками

Плетені ваза з газетних трубочок – декор своїми руками

16-01-2019, 08:25
975
0
Саморобна плетені ваза стане унікальною прикрасою інтер'єру і при цьому буде функціональним пристосуванням. Виготовити її можна самостійно, використовуючи підручні матеріали. Техніка плетіння дуже проста і не доставить багато проблем у процесі навчання.

Де може використовуватися

Хороша плетені ваза може мати безліч призначень. Найбільш актуальними та популярними є наступні варіанти:
 • Декоративне використання для прикраси приміщень. Такими є підлогові або світильники конструкції. Ваза може бути основою для створення квіткових та фруктових композицій.
 • Вази, оброблені спеціальними розчинами, можуть використовуватися у ванних кімнатах і кухнях. У ємностях можуть зберігатися кухонні речі, рушники та інші дрібниці.
 • Вази оригінальних форм можуть служити в якості вмістилищ для білизни, ниток, клубків, дитячих іграшок. Можуть використовуватися в передпокоях для зберігання дрібних предметів. У льохах і комор в таких умовах може зберігатися консервація.
 • Плетені ваза з газетних трубочок – декор своїми руками
  Функціональність виробів можна значно розширити, якщо придумати правила використання.


  Що необхідно для створення трубочок для плетіння

  Зазвичай вази плетуть з лози, але недорогим аналогом може стати і папір. Практично будь-який її вид підійде для виготовлення «прут». Може використовуватися кольоровий папір, списані зошити, офісні листи. Але найчастіше використовують саме газети. Вази, плетені з газетних трубочок, не надто відрізняються від виробів з лози. Матеріал після правильної підготовки стає міцним, витривалим, стійким до механічних впливу. Плетіння з паперу володіє такими перевагами:
 • Легко працювати з м'якою текстурою газетного паперу.
 • Листи мають великі розміри, що дозволяє робити довгі трубочки.
 • Доступність і екологічність матеріалу.
 • Плетені ваза з газетних трубочок – декор своїми руками
  Крім газет, потрібно запастися ножицями, довгою дерев'яною шпажкою, клеєм, лінійкою. Додатково варто вибрати ескіз майбутнього виробу.


  Алгоритм створення трубочок

  Перед тим, як приступити до плетіння ваз з газетних трубочок, варто підготувати достатню кількість «прут». Робити заготовки нескладно, але в перший час процедура займає дуже багато часу. Ще одна проблема – це нерівномірні трубочки. При скручуванні на перших порах дуже складно контролювати товщину кожного елемента. Алгоритм створення трубочок:
 • Спочатку потрібно розділити розворот газетного аркуша на рівні частини. Різатися лист буде уздовж довгої сторони. Лінійкою потрібно розділити полотно на частини, кожна з яких має ширину 10 сантиметрів.
 • Щоб не порушувати фактуру матеріалу, з допомогою лінійки потрібно виконати поділ. До позначки прикласти лінійку від низу до верху і відірвати довгу смужку.
 • До одного з кутів докласти шпажку під кутом в 30 градусів. Почати накручувати газету на пристосування. Потрібно дотримуватися щільність намотування, щоб трубочка в результаті вийшла максимально міцною.
 • Залишився після скручування куточок змастити клеєм і притиснути до сформованої основі. Потім витягти шпагу з трубочки.
 • Вази, плетені з трубочок, виходять акуратними, якщо трубочки будуть максимально довгими. Для цього потрібно відновити кілька елементів між собою. Кінець однієї трубочки трохи приплюснути і змастити клеєм. Просунути сплюснуту частина в порожнечу інший трубочки. Щоб було зручно працювати не варто зрощувати більше 3 трубочок.

  Як плести вазу з газетних трубочок

  Існує декілька технік плетіння ваз. Вибір залежить від рівня майстерності та форми майбутнього виробу. Для новачків оптимальним варіантом плетіння стане техніка обплітання каркасу:
 • Вибрати основу тієї форми, якою повинна вийде ваза. Для круглої можна використовувати пляшку, банку, чашку. Для квадрата можуть використовуватися картонні коробки, пластикові ящики.
 • Скласти хрест навхрест по дві трубочки. Далі за принципом створення павутини просмикувати інші трубочки по черзі через сформований хрест. Зафіксувати середину основи хреста можна канцелярською кнопкою, голкою, клейовим пістолетом, защібкою.
 • Коли дно буде сформовано, потрібно поставити заготовку, яка буде вплітатися в центр підготовленої деталі. Смужки трубочок, які залишилися від хрестовини дна, підняти вздовж стінок каркаса і зафіксувати.
 • Далі проводитися плетення стінок. Процес ідентичний тому, який проводився для виготовлення дна. За допомогою клейового пістолета фіксуються трубочки, які вплітаються в основу виробу.
 • Плетені ваза з газетних трубочок – декор своїми руками
  Ваза, плетені по такій техніці, вийде точною копією за формою тому виробу, яке бралося за зразок.

  Фінішна обробка плетеного виробу

  Підлогові плетені вази з газетних трубочок вимагають додаткової обробки, щоб виріб вийшло більш привабливим. Можна забарвити заготівлю гуашшю в будь-який колір. Щоб зробити виріб водонепроникним, трубочки розкриваються лаком або морилкою.
  Плетені ваза з газетних трубочок – декор своїми руками
  Плетені ваза додатково може прикрашатися будь-якими декоративними елементами, які фіксуються на корпусі за допомогою клейового пістолета. Вибір декоративних прикрас залежить від особливостей подальшої експлуатації.
  Читайте також
  Старовинна вишивка хрестом: схеми, значення і традиції
  Старовинна вишивка хрестом: схеми, значення і традиції
  Мистецтво вишивки має багатовікову історію. Це найпоширеніший вид народної творчості. Завдяки археологічним розкопкам відомо, що люди вишивали ще в
  Цумамі канзаші: покроковий майстер-клас
  Цумамі канзаші: покроковий майстер-клас
  Канзаші цумамі - це особлива техніка декорування жіночих прикрас для волосся, яка з'явилася в далекій Японії і підкорила весь світ. Якщо раніше
  Як зробити будиночок для кішки з газетних трубочок
  Як зробити будиночок для кішки з газетних трубочок
  Домашні тварини люблять полежати в затишному місці. Будиночок для кішки з газетних трубочок стане відмінним бюджетним рішенням. Для виготовлення
  Скринька з газетних трубочок: майстер-клас для новачків
  Скринька з газетних трубочок: майстер-клас для новачків
  Ви напевно бачили вироби, плетені з лози. Це така кропітка робота, але так красиво виглядають крісла, столи, прикраси для дому, кошики і скрині
  Саморобка
  Саморобка "Сніговик" своїми руками
  Створити новорічний настрій взимку дитині дуже просто, підключивши його до прикраси будинку і створенню зимових виробів. Наприклад, можна зробити
  Вироби з трубочок для коктейлю
  Вироби з трубочок для коктейлю
  Коли ідеї, чим зайняти дитину, вичерпалися, на допомогу приходять досить несподівані рішення. Запропонуйте малюкові зробити вироби, наприклад, з