Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото

Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото

17-01-2019, 08:23
458
0
Незважаючи на практичність різних видів брюк і джинсів, багато пані, як і раніше люблять спідниці. Це жіночно і красиво. Зшити пряму спідницю не дуже складно. Мабуть, це один з тих варіантів, який підійде навіть початківцям кравчиням. Пропонуємо докладний опис даного виду рукоділля.

Все починається з вимірів

Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото
Від моменту, коли в руках лише відріз тканини, до тієї хвилини, коли він перетвориться в красиву елегантну річ, є лише два основних етапи – побудова викрійки і процес шиття. Від типу моделі це не залежить. Щоб зшити пряму спідницю, не завжди потрібен креслення. Іноді можна робити розмітку прямо на тканині, але для цього потрібен досвід. В побудовах прийнято використовувати орієнтовні розмітки, що дозволяють перенести на папір лінії і точки, відповідні фігури. Для точного зняття мірок на талії потрібно пов'язати тасьму. Особливо це важливо, якщо спідниця шиється не собі. Візуально лінія талії не завжди видно. Людина сама може поправити тасьму на той рівень, де йому зручно. Крім того, анатомічну будову у всіх індивідуально.


В ідеалі лінія талія проходить горизонтально. Якщо одна нога довша, а інша коротше, то і довжина по боках на зшитому виробі буде різною. Тому, зробивши для себе такий маленький орієнтир, набагато простіше зібрати правильні дані і побудувати викрійку, відповідну конкретної фігури.

Що потрібно для роботи

Перш ніж починати будь-яку справу, потрібно підготуватися і купити все, що необхідно для роботи. Можна пряму спідницю зшити швидко, якщо в наявності є всі матеріали. Одного дня досить, щоб мати на руках готовий виріб. Тканину можна вибирати на свій розсуд або з урахуванням часу року. Ще знадобляться нитки в колір тканини, сантиметрова стрічка, дублерин, шпильки, лінійка, праска, голка і нитка контрастного кольору для намітки. Також кравецькі крейда або мило, папір та олівець. Щоб зшити виріб, потрібна машинка і оверлок для обробки внутрішніх швів. Іноді обробка зрізів робиться зигзагом, але не всі майстрині це рекомендують.


Правильні запису замірів

Коли готова викрійка накладається на тканину, то матеріал при цьому складний вдвічі. Тому креслення робиться тільки на половину фігури. Такі розміри вам потрібні:
 • ВІД - обхват талії. Вимірюється горизонтально навколо тулуба з зав'язаною тасьмі.
 • ПРО – обхват стегон вимірюється за самим опуклим точкам сідниць і стегон, проходить через живіт. Сантиметрова стрічка повинна проходити горизонтально.
 • ДІ – для пошиття будь речі потрібно вказувати її довжину. В даному випадку це буде довжина спідниці. Вона вимірюється від талії по лінії боки до того рівня, де планується низ спідниці.
 • Мірки обхвату талії і стегон діляться на 4. Отримана цифра і буде використовуватися в побудові креслення. Якщо тканина не стрейчева, то потрібно додати від 2-4 см на вільне облягання.

  Робота з кресленнями

  Всі дії зручно виконувати на широкому столі, щоб викрійка помістилася на ньому повністю. Якщо такого предмету меблів немає, можна розташуватися на підлозі. Існують підказки, як зшити пряму спідницю для початківців. Їх краще не втрачати. Професіонали часто їх не використовують, тому що у них відточені навички. А новачкам краще виконувати їх всі, щоб потім не переробляти роботу.
  Папір для розкрою повинна мати вигляд прямокутника зі сторонами:
 • ДІ + 10 див.
 • ПОБІДИ (напівобхват стегон) + 10 див.
 • Зверху від краю потрібно відступити 5 см і поставити крапку. Від неї провести горизонтальну риску через весь аркуш. Це лінія талії. Всі мірки потрібно підписувати. Від зазначеної точки вниз відкладаємо ще 18 см і ставимо другу мітку. Від неї також потрібно провести горизонтальну риску через весь аркуш. Це лінія стегон. Від першої точки вниз потрібно відкласти ДІ і поставити третю позначку. Далі знову провести горизонтальну риску. Це низ вироби. Щоб не заплутатися, лінії можна підписати, як на фото нижче.
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото

  Робота над пропорціями

  Фігура людини-об'ємна. Тому на папір дані потрібно перенести так, щоб виріб добре сиділо після складання і пошиття. Від першої туги вправо потрібно відкласти ПОБІДИ, поставити четверту мітку і опустити з неї пряму лінію вниз через ЛБ і ЛН. З першої точки також потрібно відкласти ОБ/4 поставити п'яту мітку. З неї знову провести вниз пряму лінію через ЛБ і ЛН. Отримані лінії для зручності потрібно підписати. Та, що посередині, відповідає боковому шву, а та, яка вийшла з правого боку, це майбутній шов на задній поличці.
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото

  Побудова виточок

  Якщо не робити виточки, то можна задуматися, як зшити пряму спідницю на резинці. Тоді виріб не буде щільно прилягати по фігурі, але зверху з'являться складочки. Якщо в моделі передбачено облягання, то від середньої лінії по ЛТ потрібно вправо і вліво відкласти по 3 см і під лінійку з'єднати їх з центральною точкою на ЛБ. Щоб не було різких кутів на стегнах, прямі потрібно трохи округлити.
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото

  Будуємо передню виточку

  На кресленні вже зрозуміло, що це частина передньої і задньої половинки вироби, на яких потрібно побудувати виточки. Вони будуть на спинці і спереду. Від нашої першої точки вправо по ЛТ потрібно відкласти 10 см і поставити ще одну мітку. Від неї відкладаємо вниз 7 см, а вправо і вліво - по 1 див. З'єднуємо всі нові точки. Передні виточки готові. Іноді спереду їх не будують взагалі, але це підходить не для всіх тканин.

  Будуємо виточки з боку спинки

  Не всім легко даються креслення. Саме тому в даній статті до мінімуму зведені назви точок і ліній. Часто велика кількість даних ускладнює робочий процес. Щоб уникнути плутанини, для побудови ми використовуємо самі основні поняття. Від середньої перпендикулярної лінії по ЛТ потрібно відкласти праворуч 10 см. Від отриманої точки опустити вниз пряму розміром 14-15 див. Це довжина задньої виточки. Її ширина розраховується індивідуально. Для цього використовується формула: ПОБІДИ - ПОТ - 2 см (передня виточення) - 6 см (бічна виточення). Отримана цифра ділиться на 2. Це значення відкладається вправо і вліво. Їх необхідно позначити точками, які з'єднуються з закінченням відкладеного раніше відрізку, довжина якого становила 15 див.
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото
  Викрійка готова. Якщо її досконально опрацьовувати, то на задній половинці можна робити 4 виточки, але для новачка цього цілком достатньо. Викрійку можна вирізати.

  Тканину потрібно підготувати

  Найскладніше позаду. Тепер можна кроїти. Дуже важливо підготувати тканину перед цією процедурою. Її потрібно добре виглядати і розпарити, тому що деякі види тканин можуть давати усадку до 10 див. Якщо спочатку розкроїти виріб, а потім прасувати шви, то відріз може зменшитися в розмірі. Тоді спідницю доведеться кому-небудь подарувати.

  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото
  Коли тканина максимально відпрасована, на ній можуть проявитися які-небудь дефекти тканини. При розкрої їх можна обійти, а на готовому виробі з ними вже нічого не зробиш. Продовжуємо розглядати, як своїми руками зшити пряму спідницю.

  Настав час кроїти

  Щоб готовий виріб не перекосилося, потрібно правильно провести розкрій. У роботі важливо враховувати напрямок частковій нитки. Одні тканини тягнуться за нею, інші – по качку. Якщо помилку не вдасться побачити відразу, то після першого прання це відразу стане помітно. Також варто звернути увагу на те, чи є на тканини ворс або малюнок. Оксамит потрібно викроювати у єдиному напрямку, щоб одна частина виробу не була темніша, ніж інша. Матерію зазвичай складають лицьовим боком всередину, кромки поєднують. Зшити пряму спідницю без шліци і розрізів простіше. Розглянемо цей варіант. Спинку можна зробити з двох деталей, а перед буде цілісним. У цьому варіанті лекало переду серединкою кладеться до згину, а лекало спинки вкладається до кромок. Тоді ззаду по центру буде шов. Якщо не хочеться, щоб він там був, то тканина для розкрою потрібно скласти так, щоб вийшло два згину. Тоді в роботі буде лише дві викроєні деталі.
  Завжди варто пам'ятати про напрям частковій нитки (ДН). Можна зшити пряму спідницю по викрійці з журналу. Переводячи її на папір, потрібно не забувати про стрілочки, які підказують напрям ДН. Креслення викладається на тканину і приколюється шпильками по периметру. Тепер його можна обводити. Далі потрібно розмітити припуски. По низу потрібно додати 4 см, вгорі – 1 см, по центру спинки 2 см, а з боків 1см на свободу облягання + 2 см припуски. Як бачите, зшити своїми руками пряму спідницю без викрійки буде не так просто. Виточки на тканину лише перекладаються, але не вирізаються. Пояс можна кроїти прямо на тканині. На вільному місці потрібно відкласти ПІТ+10 см в довжину і 8 см завширшки. Така ж деталь повинна бути викроєна на дублерин. Їх потрібно вирізати.

  Пошиття та підгонка

  Викроєні елементи потрібно зібрати. Бажано перед цим виконати виточки, щоб до них не повертатися. Їх потрібно скласти лицьовим боком всередину і сколоти кількома шпильками, щоб вони не зміщувалися, намітати і прострочити. Намітку витягнути і пропрасувати їх до бічних швах. Якщо на спідниці є шов ззаду, то в нього можна вставити блискавку. Якщо потрібно зшити пряму спідницю тільки з бічними швами, то місце для блискавки доведеться залишити збоку по довжині застібки. Спідницю змітати і провести першу примірку. Іноді підгонка буває досить виснажливою. На цьому етапі можна побачити, де потрібно забрати більше тканини, де випустити. Якщо виріб добре село на фігуру, шви можна прострочити, залишивши ділянку для блискавки.
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото

  Обробка пояса

  Деталь пояси з тканини і дублерина потрібно склеїти гарячою праскою. Його бажано прикладати на кілька секунд, а потім перемістити на інше місце. Гладящими рухами дублерин можна розтягнути або зрушити. Далі пояс по довжині скласти удвічі і пропрасувати. На цьому етапі потрібно обробити всі внутрішні шви і вшити блискавку. Тепер пояс потрібно приколоти шпильками до спідниці і пришити. По низу виріб потрібно підігнути і акуратно пропрасуйте. Підгин підшивається вручну потайним швом. Проколи голкою не повинні бути видні з лицьового боку. На краю пояса необхідно зробити петлі і пришити ґудзик чи гачок. Коли у вас з'явиться навик в цій роботі, можна починати вивчати, як зшити пряму спідницю без викрійки. Тоді креслення необхідно наносити прямо на тканину. Всі наступні етапи будуть такими ж.
  Читайте також
  Як робити будиночки з полімерної глини
  Як робити будиночки з полімерної глини
  Зараз модно прикрашати свій житловий простір виробами ручної роботи. Часто це не вимагає особливих витрат, був би час і бажання творити. Матеріали
  Що таке куліска в одязі? Види кулісок і способи пошиття
  Що таке куліска в одязі? Види кулісок і способи пошиття
  Що таке куліска? Таке питання задають собі початківці рукодільниці. Адже в цій області багато різних варіантів оформлення одягу. Кожен по-своєму
  Як зшити кофту для ляльки - особливості, способи і рекомендації
  Як зшити кофту для ляльки - особливості, способи і рекомендації
  Як зшити кофту для ляльки? Це важливе питання для всіх, хто грає пластмасовими красунями або дбає про їх гардеробі. І зовсім не обов'язково бути
  Викрійка кухонного фартуха. Як зшити фартух для кухні
  Викрійка кухонного фартуха. Як зшити фартух для кухні
  Кухонний фартух/фартух - це не тільки зручний предмет, захищає одяг від можливого забруднення. Це декоративний елемент, здатний перетворити господиню
  Викрійка дитячої футболки, поради по шиттю
  Викрійка дитячої футболки, поради по шиттю
  У цій статті ви знайдете викрійку дитячої футболки для хлопчиків і дівчаток, дізнаєтеся, як зшити її, щоб витратити мінімум зусиль і отримати хороший
  Як зшити сумку через плече?
  Як зшити сумку через плече?
  Сумки через плече - дуже зручний аксесуар, не втрачає актуальності в наші дні. Зшити модну і стильну сумку дуже просто самостійно. Ми пропонуємо вам