Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації

Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації

18-01-2019, 08:12
618
0
Ляльки – загадкові створіння. Їх виготовляють із пластику, дерева, порцеляни та інших матеріалів. Одні стоять кілька сотень рублів, інші – кілька тисяч доларів. Над одними ми розчулюємося, інших лякає, третіми захоплюємося

Про ляльки реборн

Окремий напрям у куклоделии – це реборн. Їх ще називають «живими». Ляльки реборн максимально реалістичні. На перший погляд може здатися, що це жива дитина. Вага і ріст ляльки максимально відповідає цим параметрам малюка. Складки шкіри, ніжні волоски і реалістичні очі – все в точності, як у справжньої дитини. Тому думка про те, як зробити ляльку реборн самостійно, не залишає голови сотень людей.


Процес створення такої іграшки займає велику кількість часу, так як застосовується безліч технік, матеріалів. Як правило, ляльки реборн не виготовляються серійно – це поштучне, дуже копітка робота. Майстер по фотографії може відтворити образ конкретної дитини. У Росії реборни стали популярні трохи більше 10 років тому, але вже підкорили серця людей. До багатьох майстрам-лялькарям стоять черги на виготовлення такої ляльки. Якщо ви не знаєте, як зробити ляльку реборн самому, то шукайте відповідь у тексті статті трохи нижче.
Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації

Історія створення ляльок-реборнів

У перекладі з англійської reborn означає «відроджений, заново народився». За логікою зрозуміло, що це ляльки, схожі на маленьких новонароджених дітей. Історія їх створення сягає у 90-ті роки минулого століття. Дизайнери з США хотіли створити максимально реалістичні ляльки. Цільовою аудиторією вважали колекціонерів. Перша лялька через інтернет була продана в 2002 році з сайту eBay.


Через кілька років реборн стали купувати не тільки колекціонери. Багато жінки зацікавилися такими малюками, кожна по своїх причин – хтось жалкував, що діти швидко зросли, хто зовсім не мав дітей, треті просто гармонійно вписували їх в інтер'єр спалень. До того ж можна ляльку реборн зробити самому.

Навчання мистецтву

Можна знайти велику кількість уроків про те, як зробити ляльку реборн. Очне навчання практично не проводиться у зв'язку з трудомісткістю процесу і неможливістю зробити іграшку за один день. Варто відзначити, що навчатися потрібно у відомих і затребуваних майстрів. Навіть висока ціна навчальних курсів не повинна бути перешкодою, так як майстер буде ділитися своїми секретами і напрацюваннями, які накопичувалися дослідним шляхом не один рік. Як бачите, питання про те, як зробити ляльку реборн своїми руками вирішується досить просто. Головне – терпіння.

Як зробити ляльку реборн в домашніх умовах

Перший крок створення знежирення прес-форми. Придбати його можна в багатьох інтернет-магазинах. Зробити це потрібно розчинником. Як правило, молд буде виконаний з вінілу. В набір входить заготівля особи, ручок і ніжок. В такому випадку тіло шиється з тканини і робиться набивне. Також у наборах можна побачити і тіло ляльки. Такий реборн буде максимально реалістичним порівняно з справжньою дитиною. Як правило, подібні молди використовують у тому разі, коли на ляльці буде мало одягу (або зовсім не буде).
Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації
Зазвичай роботу починають з голови. На заготівлі роблять отвори в області носа і очей при необхідності, так як на деяких молдах вони вже є, або не робити зовсім, оскільки ляльку можна зробити сплячу. На початку роботи майстер-реборнист на молд наносить фарбу в кілька шарів. Як правило, їх кількість варіюється від 15 до 30. Для цього він використовує акрилові або масляні фарби. Наносяться вони губкою, спонжем або пензлем. Після кожного шару молд запікається при певній температурі. Далі наноситься закріплювач для додання матовості кольором шкіри. Варто відразу зазначити, що запікати заготовку можна в духовій шафі, але потім у ньому заборонено готувати їжу. При фарбуванні заготовки для максимально реалістичного ефекту можна зробити невеликі почервоніння шкіри.
Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації
Далі закріплюються штучні очі і волосся. Останні виготовляються, як правило, з мохеру, або використовують справжні. Цей процес називається рутинг. Чим менше за віком робиться лялька, тим тонший повинен бути волосся. Не варто забувати і про війки (якщо дизайнер збирається їх вставляти). При опрацюванні ручок деякі майстри вставляють штучні нігті. Звичайно, схожість із справжньою дитиною підвищується в кілька разів, але і вартість роботи, природно, збільшується.
Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації
Потім ляльку слід наповнити. Для цього можна скористатися синтепухом. Він не злежується згодом, при зминанні швидко відновлює свою форму, доступний за ціною. Для того щоб вага ляльки був максимально наближений до реалістичного, тіло слід наповнити стеклогранулятом.
Також потрібно особливу увагу приділити і лялькової одягу. Це може бути як звичайна пелюшка для зовсім ще малюка, так і платтячко для дівчинки побільше, а для хлопчика можна зшити який-небудь костюмчик. Лялечка готова. Як видно, питання про те, як зробити ляльку реборн вирішується досить просто. Можна виготовити цю іграшку навіть з паперу.

Як зробити з паперу ляльку реборн

Такі іграшки виготовляються абсолютно по-іншому на відміну від вінілової ляльки. Тут немає нічого спільного з технологією, описаною вище. Мабуть, тут причина в назві – все, що максимально наближене до реального вигляду немовляти, у творчості можна назвати «реборн». Як зробити ляльку з паперу буквально за 10 хвилин? Для цього на білому аркуші потрібно намалювати (а краще надрукувати для більшої реалістичності) образ ляльки, потім вирізати його. Також можна виготовити і знімну одяг для цієї паперової іграшки.

Емоційний зв'язок з лялькою реборн

Для багатьох жінок і навіть цілих сімей реборни є заміною живому немовляті. Деякі «новоспечені мами» настільки поглинені турботою про ляльку, що миють їм голову, укачивают, переодягають, вивозять на прогулянку і навіть купують іграшки. Також багато пар, які не бажають заводити дітей, набувають собі таку ляльку і піклуються про неї. Можна купити іграшку з фальшивим свідоцтвом про народження або посвідченням про усиновлення.

З одного боку, це можна розцінювати як психічний розлад, з іншого – лікувальну терапію (наприклад, якщо жінка не може мати дітей). Лялька може викликати сильну емоційну прихильність.
Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації

Як продати ляльку

Багато майстрів відмінно заробляють на виготовленні реборн своїми руками. Таку ляльку неможливо зустріти пылящуюся на полицях магазинів. Роботи купуються в основному через інтернет. Основні місця продажів роботи онлайн-магазини, блоги. На російському ринку, як і в СНД, такі ляльки ще не стали повсюдно популярними. Ринок США і Канади – зовсім інша справа. Там реборни скуповуються набагато охочіше за досить непогані суми. Для того щоб швидше продати ляльку, потрібно постаратися зробити якісне фото. Адже якщо воно «зачепить» погляд потенційного клієнта, то шанс продати її зростає у декілька разів. Потім потрібно зробити докладний опис – з чого зроблена лялька, її зріст, вага. Якщо важко визначитися з ціною можна подивитися роботи інших майстрів.
Як зробити ляльку реборн своїми руками: матеріали, інструменти, покрокова інструкція та рекомендації

Ціна ляльок

На російському ринку ляльки реборн коштують в середньому від 20 до 100 тисяч рублів. На ціну впливає безліч факторів: ступінь реалістичності з справжньою дитиною, якість використовуваних матеріалів, розмір ляльки, наявність одягу і т. д. Досить висока вартість робить таких ляльок багатьом не по кишені. Їх не можна давати дітям грати, щоб уникнути пошкоджень. Вони служать для отримання естетичної насолоди. Неможливо виготовити дві абсолютно однакові ляльки, звідси і ще один критерій високої ціни – покупець буде мати ексклюзивну річ.
Читайте також
Техніка фріформ: основи і прийоми в'язання
Техніка фріформ: основи і прийоми в'язання
В'язання гачком завжди було популярним серед людей різного віку, крім того, іноді це - улюблене заняття сильної половини людства. У кожного свої
Як зробити маріонетку своїми руками: два способи
Як зробити маріонетку своїми руками: два способи
Гра в ляльки – одне із самих улюблених занять дітей і навіть дорослих. Спочатку малюки возяться з пупсами, потім переключаються на довговолосих
Як зшити футболку для ляльки: ідеї, покрокова інструкція
Як зшити футболку для ляльки: ідеї, покрокова інструкція
Лялька - це перша іграшка маленької дівчинки. Спочатку вона уособлює собою "дочку" для турботливою малятка-матусі, а потім вік ляльки, як і самої
Ляльки з полімерної глини
Ляльки з полімерної глини
В даний час стало дуже популярним напрямок виробів з полімерної глини, зроблених власноруч. У тому числі ви можете виліпити лялечок для своєї дочки
Лялька Бебі-Борн
Лялька Бебі-Борн
Ляльки Бебі Борн - не так давно з'явилися на ринку дитячих іграшок, але вже встигли завоювати любов дівчаток по всьому світу. і не дивно, адже лялька
Вироби з ниток для дітей
Вироби з ниток для дітей
Займаючись розвитком дитини в ранньому віці, не бійтеся використовувати різні матеріали. Наприклад, звичайні залишки пряжі для в'язання можуть стати