Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Срібна глина: застосування, властивості, особливості

Срібна глина: застосування, властивості, особливості

20-01-2019, 16:46
428
0
Можна зробити ювелірну прикрасу в домашніх умовах? З полімерної глини виходять білі або прозорі вироби, які потім доводиться фарбувати. Але з допомогою спеціального складу, званого срібною глиною, можна відчути себе справжнім ювеліром. Цей склад являє собою найдрібніші частинки справжнього срібла (або золота, міді, бронзи), які пов'язані водорозчинним полімером. Маса схожа на пластилін, з неї можна зліпити що завгодно. У процесі ліплення вода випаровується, глина твердне. Остаточне відображення форми відбувається при високій температурі.

Знайомство з новим матеріалом

Почувши незвичне назва, люди замислюються: «Що це – срібна глина?» У 1991 році в Японії був винайдений цінний матеріал на основі нанотехнологій: найдрібніші порошинки дорогоцінних металів розміром 20 мікрон були змішані з водною суспензією пластифікатора. Тісто можна було змінювати за своїм бажанням. Після випалу в ювелірній печі сторонні домішки перетворювалися в окалину, і на виході отримували чистий дорогоцінний метал – золото або срібло.


Срібна глина: застосування, властивості, особливості
Перший зразок матеріалу вимагав випалу при дуже високих температурах і давав сильну усадку. Тому практичне застосування йому не знайшлося. Були створені два інших зразка – з меншою температурою випалу і меншою усадкою. Продукт отримав назву «срібна глина». Потім з'явилися золота глина, платинова, мідний, латунний, залізна – всього близько десяти кольорів після запікання. Крім японських матеріалів, на ринку є американські і польські металеві глини.

Склад і властивості, переваги і недоліки

Коли Масакі Морикава отримав свій перший зразок, ще не має назви, після випалу він перетворювався на 9996% срібла. Але деякі технічні характеристики новинки не дозволяли її широко використовувати. З часом з'явилася срібна полімерна глина з меншим відсотком дорогоцінного металу. І ці продукти завоювали популярність у всьому світі.


Переваги роботи з металевої глиною очевидні: вона відкриває майже безмежні можливості. Можна ліпити, відрізати, працювати стеками, висушувати, віднімати, додавати, зібрати виріб з безлічі деталей – і при цьому без відходів. До майстерності ювеліра, який звик до лиття, додалися навички скульптора.
Срібна глина: застосування, властивості, особливості
Але масового переходу ювелірів на срібну глину не сталося. Все ж пористі вироби ближче до кераміці, ніж до металу. У них нижчий поріг реагування на хімічні і механічні впливи. Тому глину використовують для прикраси, з'єднуючи з срібним кільцем, виконаним традиційним способом.

Срібна глина: набір для творчості

Влаштувати маленьку ювелірну майстерню тепер просто. Існують набори, в які входить оригінальна японська глина РМС. Такий набір носить назву STARTER KIT. Крім глини, він містить пальник для випалу, інструменти для формування візерунків, оригінальну срібну фурнітуру та матеріали майстер-класу з інструкціями. Розмір коробки невеликий, її можна замовити по пошті: всього 12 х 20 х 16см.
Вартість набору коливається від шести до восьми тисяч рублів і залежить від ваги срібною глини. Набір можна вибрати за кількістю матеріалу (вигідніше купувати найдорожчий – він містить обсяг глини як два з гаком дешевих, при цьому всього на третину дорожче їх). Пальники пофарбовані в різні кольори, можна підібрати до інтер'єру.

Марки і бренди

Випускається срібна глина або в порошку, який розводиться водою, або вже готова до використання. Для зручності майстрів виробляють швидковисихаючі, среднесохнущие і повільно сохнуть склади. Для простих форм набувають глини, які починають застигати вже в процесі роботи з ними. Для виконання тонких робіт, складних малюнків, наприклад, квітів і листя з прожилками, краще вибрати склади, які більш пластичні і слухняні. Японська марка "Міцубіші" випускає продукт під брендом PMC. Існує кілька різновидів цієї глини. Це найвідоміша марка, першовідкривач металевої глини. Технологи фірми постійно пробують нові добавки, пластифікатори, змішують склади.
Срібна глина: застосування, властивості, особливості
Назва Sterling носять кілька продуктів. Американська фірма Metal Adventures Inc. виробляє складу FS999 вже підготовлений до роботи. Польський бренд Goldie Clay виробляє порошкові склади десяти найменувань, у тому числі золото. ART Clay – ще один визнаний бренд, що отримав визнання у майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Марка PMC: характеристики

Срібна глина: застосування, властивості, особливості
Назва марки походить від абревіатури Precious Metal Clay, що означає «глина дорогоцінного металу». З одного зразка продукція цієї марки виросла до декількох удосконалених складів, що застосовуються для різноманітних завдань.
Срібна глина PMC зараз випускається в наступних модифікаціях:
 • Склад РМС3 який характеризується підвищеною міцністю після обробки високою температурою. Підходить для створення кілець. Час випалу – 10 хвилин, це прискорений варіант. Висихає після виймання з плівки швидко. Краще не експериментувати, щоб встигнути втілити ідею в життя. Можна заздалегідь подумати про те, які операції буде виконувати майстер. Підходить для установки каменів, порцеляни та інших прикрас.
 • Складу РМС +, який має час випалу 20 хвилин. Майже всі характеристики у нього збігаються з РМС3 крім міцності. З цієї причини з нього не роблять кільця.
 • Склад PMC Flex, ідеальний для новачків. Він має дуже тривалий робочий час. Завдяки цьому можна закінчити роботу, навіть якщо доведеться щось переробити.
 • Склад PMC Sterling в три рази міцніше інших, має тривалий час застигання, він підходить для використання свердла і корекції форми.
 • Склад PMC One Fire Sterling дуже міцний. Він підходить для виготовлення фурнітури, ажурних візерунків. Час випалу – одна година. Усадка більше за інших.
 • Маса РМС легко формується пластиковими штампами, призначеними для печива. Майстри використовують побутові предмети для створення відповідної текстури.
 • Срібна глина: застосування, властивості, особливості
  Крім цих складів, існують ще срібна папір, з якого можна складати орігамі, рідка паста для копіювання природних текстур, рідке золото і срібло в шприці.

  Майстер-клас: кільце з срібною глини

  Для роботи з металевої глиною знадобиться заздалегідь продумати, як підготувати робоче місце: час на роботу скоротиться пошуку потрібного стека або відповідного штампу. Робоча поверхня повинна бути ідеально рівною, глина не повинна прилипати до неї. Підійде скло або керамічна плитка. Майстри працюють на спеціальному килимку для ліплення з полімерної глини. Поруч ставлять пульверизатор з водою і склянку з пензликом. Під час роботи виріб зволожують. Добре, якщо вийде працювати в тонких рукавичках – вони запобігають залишення відбитків пальців. Для розкочування знадобляться скалочки, які можна зробити з відрізка поліетиленової труби, круглого олівця, чохла для пензлики. Стеками можуть служити зубочистки і манікюрні палички. Ще знадобляться круглий і плоский надфілі і наждачний папір, якій після випалу шліфують срібну глину. Майстер-клас виготовлення простого оригінального колечка представлений на відео.
  Срібна глина: застосування, властивості, особливості
  Текстуру, яку завдає майстер на пластинку, можна виконати не тільки з допомогою синтетичного мережива. Підійде будь-натуральний матеріал, який має досить виразну фактуру. Цікаво виглядають відбитки листя, жолудів, волоських горіхів, візерунків на кришталі.

  Професійне застосування срібної глини

  Ювеліри мають всі інструменти, щоб створити витвір мистецтва. Прикраси з срібною глини можуть покривати важкі свічники, повітряні підвіски, невагомі колечка. Для виробів, що постійно зазнають тертя, тиск, які часто знімають і надягають, загалом, для тих, що піддаються механічному дії, ювелір візьме звичне срібло 925 проби.
  І справа не тільки в тому, що його ціна нижче. Міцність цілісного литого кільця набагато вище, ніж зробленого з порошкового металу. А ось прикрасити останнім візерунком, ліпленням, складним орнаментом легше і простіше, ніж традиційним способом. Пасти, склади у шприцах – це незамінні помічники для фіксування каміння або ремонту виробів.
  Срібна глина: застосування, властивості, особливості

  Твори мистецтва

  Окремим напрямком стало виготовлення статуеток. З'явилася можливість створювати чіткі промальовування осіб, імітувати різні поверхні. Це розширило можливості ювелірних творів мистецтва. Оскільки срібна глина не може застосовуватися для створення об'ємних структур, основу роблять з литого срібла. І вже на неї кріплять дрібні робили з допомогою срібної пасти.

  Поради для новачків

  Не всі мають спеціальну піч для випалу. Деякі пристосувалися використовувати побутову газову плиту: виріб кладуть на спеціальну сітку і поміщають на пальник. Але цей спосіб досить стомлюючий – протягом усього часу потрібно контролювати процес випалу срібною глини. Як зробити випал за допомогою газового пальника, описано далі:
 • Підготувати вогнетривка цегла, пальник і довгий пінцет.
 • Помістити виріб на цеглу.
 • Запалити пальник і прогрівати виріб рівномірно, перевертаючи його пінцетом.
 • Срібна глина: застосування, властивості, особливості
  В комплект для новачків входить керамічна піч, яка дозволяє обпалювати невеликі вироби. Ще існує піч для мікрохвильовки – вона дозволяє обпалювати вироби в умовах 800WT. Зручно користуватися муфельній піччю, в якій можна обпалювати і кераміку.

  Відгуки професіоналів

  Зазнавши кілька марок, художники віддають перевагу матеріалу РМС3. Ця срібна глина, відгуки про яку тільки позитивні, має масу достоїнств. Вона не прилипає до шкіри, швидко і легко формується. Довго зберігає робочу текстуру. Для порівняння: марка Art Clay Silver 650 починає засихати, як тільки звільняється від плівки. Сфотографувати етапи роботи дуже проблематично – можна не встигнути виконати задумані операції. З РМС3 – зовсім інша справа: чи можна вимити руки, спокійно сфотографувати фрагмент і продовжити роботу.

  Відгуки новачків

  Не у всіх виходить з першого разу виготовити рівне і красиве кільце. Це зрозуміло – для такої роботи потрібні спеціальні навички. Але і просту пластинку, виявляється, зробити не так-то просто. Відгуки про срібною глині новачків застерігають від передчасного зняття штампа – він може "повісті" платівку, і вона стане нерівною. Використовуючи пластиковий штамп, доводиться натискати на нього сильніше, ніж на металевий, і це призводить до занадто сильного витончення пластини. При випалюванні у деяких покупців у пічці від "Міцубіші" гнеться сітка, на яку кладуть виріб. Правда, її можна випрямити, але вже за допомогою лещат. Після випалу виходить окалина, яку знімають голками або в'язальними спицями. Тут теж є делікатний момент: у деяких виріб ламається від дуже старанної роботи голкою або наждачним папером. Багато хто жалкує, що з самого початку не придбали глину тривалого засихання, і доводилося розбавляти затверділі шматочки водою. Після розведення кілька разів матеріал вже не формувався, як заявлено по інструкції – мабуть, не витримував такої екзекуції. Загалом всі задоволені придбаним досвідом і радять спробувати зліпити собі кулончик, якого ні в кого немає.

  Висновок

  Завжди приємно мати вдома річ, зроблену з любов'ю. Якщо від виробів з шишок і паперу швидко втомлюються, то благородний блиск дорогоцінного металу стане родзинкою вашого будинку, унікальною прикрасою і прекрасним подарунком. Нарешті можна зробити собі фамільну коштовність, прикрасивши її камінням! Всі, хто пробував виліпити металеве ювелірний виріб, кажуть, що не зупиняться на досягнутому. Робота з срібною глиною – захоплюючий процес. З'являється все більше нових складів, модернізується технологія виготовлення прикрас з них. Може бути, це ваше покликання?
  Читайте також
  Прикраси з глини: ідеї, майстер-класи для початківців
  Прикраси з глини: ідеї, майстер-класи для початківців
  Хочете здивувати близьких незвичайними подарунками на Новий рік, зробленими своїми руками? Сучасні матеріали для творчості дозволяють створювати
  Казкові будиночки з банок та полімерної глини
  Казкові будиночки з банок та полімерної глини
  Ви могли б уявити, що з звичайних бляшанок та полімерної глини можна зробити такий ексклюзивний подарунок для рідних! Підключивши фантазію і взявши
  Їжа з полімерної глини
  Їжа з полімерної глини
  Полімерна глина у вихідному стані нагадує пластилін. Виліпити з неї можливо абсолютно все, навіть мініатюрну їжу для іграшок малятка. Як це зробити?
  Вироби з полімерної глини своїми руками
  Вироби з полімерної глини своїми руками
  Вироби з полімерної глини набирають все більшу популярність. Цей пластичний та м'який матеріал підходить навіть для маленьких ручок, адже пластилін
  Новорічні вироби з полімерної глини
  Новорічні вироби з полімерної глини
  Що може бути краще, ніж напередодні свят готувати маленькі приємні подаруночки своїми руками близьким людям. Все більшу популярність набирає такий
  Вироби з глини для дітей
  Вироби з глини для дітей
  Ліплення - дуже цікаве і корисне заняття для дітей, розвиває моторику, мислення та уяву. Щоб вироби виходили довговічними, використовуйте для