Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

22-01-2019, 07:57
394
0
Зроблені власними руками вироби завжди високо цінувалися серед людей. Початківці рукодільниці нерідко воліють використовувати в якості матеріалу саме полімерну глину, бо вона не вимагає наявності або довгого розвитку яких-небудь особливих навичок. Тим не менш в обов'язковому порядку слід ознайомитися з основами правильної техніки і послідовністю дій.

Опис використаного матеріалу

Дана субстанція штучним шляхом була розроблена Фіфі Ребиндер з Німеччини. Вона вважається першою жінкою, яка змогла придумати, що зліпити з полімерної глини. Речовина мало особливий трав'яний аромат і містив у своєму складі так звані пластифікатори. Завдяки цим елементам глина отримала властивість пластичності. При цьому Фіфі з'ясувала, що при запіканні пластифікатори вбираються і тверднуть, а значить здатні після даної процедури підтримувати єдину тверду форму.


Можна виділити два різновиди полімерної глини — термопластическую і самозастигаючу. Для першої з них потрібна спеціальна термічна обробка. Перевага термопластики високої точності, яка дозволяє створити з неї деталі і елементи будь-яких розмірів. Самозастигаюча глина самостійно висихає на сонці протягом 24 годин, однак у процесі виріб всихає, що викликає не тільки зменшення в розмірах, але і виникнення визначених нерівностей, які потім вручну виправляти.
Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

Що можна зробити з глини

В дійсності не існує якихось особливих обмежень, крім власної фантазії. На питання про те, що зліпити з полімерної глини, можна навести практично будь-яку відповідь. Багато хто воліє робити ляльок ручної роботи, витончені статуетки та різні ювелірні прикраси. Певні види термопластики здатні зовні бути схожим на тканину, метал, дерево або камінь. Звичайно ж, для початку краще всього вдатися до застосування найбільш простих технік і прийомів.


Також позитивним властивістю пластики є відсутність у ній будь-яких токсичних елементів, що робить її повністю безпечною для дітей. Джерелами натхнення можуть послужити різноманітні друковані видання, в яких наводяться покрокові інструкції при ліпленні певних фігур. Ряд властивостей полімерної глини дає можливість створювати максимально реалістичні елементи, в тому числі голови, руки і ноги для ляльок.

Основний інструментарій

Творчий процес починає з вибору відповідних витратних матеріалів. Придбати глину разом з інструментами можна в будь-якому магазині для рукоділля. Серед всіх виробників особливо виділяють Decoclay і Fimo. Також непогано зарекомендували себе російські варіанти на кшталт «Сонети», «Профі» і «Квіточки». Незалежно від того, що зліпити з полімерної глини, майстру потрібно придбати ряд інструментів, який включає в себе наступні:
 • качалка для розкочування;
 • екструдер;
 • зубочистки;
 • канцелярські або звичайні гострі ножі;
 • клей ПВА для з'єднання декількох елементів;
 • спеціальні формочки для вирізання під назвою каттери;
 • замшева тканина, надає блиск готової фігурці;
 • наждачний папір для усунення нерівностей та шорсткості поверхні;
 • пластикова або скляна робоча поверхня достатніх розмірів.
 • Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

  Застосовувані техніки ліплення

  Допускається комбінування наведених нижче варіантів. При цьому зазначені техніки можна вважати на сьогоднішній день найбільш популярними і затребуваними при вирішенні задачі про те, що зліпити з полімерної глини для початківців.
 • Плавний перехід. В даній техніці змішується два різних кольори для додання потрібного ефекту.
 • Сапі, тростину і міллефіорі. Загальна назва наведених технік — ковбасні. Для виконання потрібно поєднати одразу кілька шарів глини, а після скачати їх в подобу рулету.
 • Мокуме Гані. Кілька пластів матеріалу різних колірних відтінків нашаровуються один на одного.
 • Акварельна техніка. Проводиться плавний перехід різних відтінків в ході ліплення.
 • Соляна техніка. Служить для створення фактурності певних елементів або всієї фігури в цілому. Для роботи застосовується звичайна сіль.
 • Калейдоскоп. Створюється різнобарвний і симетричний візерунок, що складається з безлічі шарів.
 • Філігрань. Досить важкий варіант, що вимагає наявності хороших навичок ліплення. В основному не рекомендується для новачків.
 • Міка-шифт. Техніка передбачає створення ефекту тривимірного занурення.
 • Процес роботи

  Основні дії в порядку їх слідування можна озвучити наступним чином: склеювання деталей, запікання виробу і його лакування. Кожен з цих процесів має власні особливості для отримання високої якості на виході. Приміром, деякі деталі слід склеювати вже після запікання. При цьому попередньо потрібно повністю визначитися з тим, що зліпити з полімерної глини і які елементи необхідно використати. Клей не варто наносити смужками, тому як можуть залишитися помітні патьоки. Краще всього використовувати точкове нанесення.
  Виробник полімерної глини вказує на упаковці температурний режим і час, яких слід дотримуватися в процесі запікання. При недотриманні інструкції можливі зміна кольору виробу або недостатня ступінь затвердіння матеріалу. Завершений вигляд фігурці надається допомогою нанесення лаку, який, як правило, виробники глини також докладають набір для рукоділля. Завершальний процес здійснюється за допомогою пензлика або зубочистки. Покриття лаком проводиться в декілька шарів, при цьому кожен наступний наноситься тільки після того, як попередній остаточно висохне.
  Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

  Ліплення тварин

  Іграшки є одним з найбільш поширених варіантів для рукоділля з полімерної глини. Таке проведення часу може доставити непідробне задоволення не тільки дорослим, але й дітям. Розглянути весь процес того, як зліпити з полімерної глини тварин, можна на прикладі створення маленької черепашки. Для цього потрібно виконати наведені нижче кроки.
 • Знадобиться полімерна маса трьох кольорів — блакитного, зеленого і рожевого. Також потрібно запастися пензликом і парою невеликих бісеринок.
 • Спочатку робляться чотири великі краплі з блакитної глини в якості заготовки для ніжок черепашки.
 • Салатовий колір застосовується для виготовлення елемента у формі дзвона з виїмкою всередині. Дана заготівля стане панциром майбутньої іграшки.
 • Ніжки ставляться широкою частиною вниз. Зверху на них надівається панцир. У передній частині за допомогою пензлика робиться поглиблення під голову. Тримати інструмент при натисненні слід вертикально.
 • Заготівля для голови робиться з скатанной в кульку і циліндр глини блакитного кольору. Після дані елементи з'єднуються. Конструкція прикріплюється до тулуба. Таким чином формується голова і шия.
 • Фінальним штрихом будуть скачані з рожевою пластики плями на панцир. Дві бісеринки закріплюються на голові і служать в якості очей черепашки. На цьому готову фігурку можна відправляти на запікання.
 • Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

  Ліплення особи

  Професіонали радять для початку навчитися бачити всі елементи особи разом і окремо один від одного. Якщо деталь голови має товщину менш 3 см, то її можна створювати без всякого каркаса. Багато новачків запитують про те, як зліпити особа з полімерної глини. Варто зазначити, що кожен майстер може застосовувати власну індивідуальну техніку, однак процес є в будь-якому разі досить складним.

  Почати можна з чола, який робиться розкочуванням і сплющенням ковбаски. Так виходить прямокутна форма з поглибленнями для надбрівних дуг. Ніс створюється з крапельки, розплющений у вигляді конуса. Для щік виліплюється два плоских кривих елемента. Губи створюються з коротких трикутників з одним товстим краєм, а підборіддя — з конуса або сплющенного короткого трикутника. Вуха представляють із себе кілька крапель, поглиблених на одному з країв. Для вік можна зробити пару плоских регбійних мечів. Останнім за рахунком, але не за важливістю є очі. Вони створюються з пари кульок білої глини, зазнала обпеченю.

  З'єднання деталей особи

  При створенні фігурок багато новачків шукають відповідь на те, як зліпити з полімерної глини обличчя ляльки. Попередньо створюється форма для голови, а в якості каркаса використовується фольга, сминающаяся і сплющивающаяся з одного боку. Після проводиться накладення 6 мм пластики. Майбутні риси обличчя намічаються тонкими лініями за допомогою голки, зубочистки або спиці. Таким чином малюються місця під очі, рот і ніс, а також створюються носогубні складки при необхідності.
  Підготовлені елементи особи розкладаються на глиняній голові відповідно з позначками. Великі деталі розрізаються або з'єднуються внапуск. Голка служить для згладжування утворилися в процесі стиків. Всі елементи піддаються коригуванню в процесі, завдяки чому вдається досягти оптимальних поєднань форм і розмірів.
  Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

  Розробка плану робіт

  Перед тим як зліпити фігурку з полімерної глини, знадобиться отримати чітке уявлення про її зовнішньому вигляді. Особливо це актуально при ліпленні відразу декількох різних або однакових ляльок. Без чіткого плану, швидше за все, з'являться неприємні моменти начебто усілякого порушення пропорцій як у межах елементів однієї фігури, так і між декількома окремими виробами. Крім того, слід заздалегідь замислюється продумуванням надійних каркасів, що скріплюють воєдино всі деталі. Великі фігурки зростанням від 25 см зазвичай мають у своїй основі латунний або мідний стрижень. Більш дрібні варіанти (не більше 3 см) можуть і зовсім обійтися без будь-яких каркаса. Далі прораховуються пропорції і розмірності фігури в цілому і її окремих частин.

  Як зліпити ляльку з полімерної глини

  Після виготовлення каркаса з якогось стрижня або сталевого дроту проводиться нарощування обсягів. Це робиться за допомогою звичайної фольги. Без добре збудованого каркаса не вийде зробити гідне виріб. Слід згладити всі вм'ятини, нерівності і горбки. Таким чином вийде потім досить рівномірно наносити глину. Якщо пропорції і розмірності каркаса збігаються з ескізними начерками, то цей етап прийнято вважати завершеним. У плані того, як зліпити ляльку з полімерної глини, зазвичай вказується, що в першу чергу процес починається з покриття матеріалом видимих частин тулуба, а вже потім приступати до голови і обличчя. Розподілити доступну пластику потрібно заздалегідь. Приміром, слід попередньо виліпити і відкласти голову ляльки, однак створювати волосся і макіяж найкраще на готовому прикріпленому елементі.
  Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

  Ліплення свинки

  Вибір відповідних кольорів для виробу залишається на розсуд рукодільниці. Підготовчі процедури включають створення великої кулі для тулуба, чотирьох маленьких кульок для копытцев, тонкої трубочки для хвостика і середнього кульки для п'ятах. Також потрібно зробити очі та вушка. Їх теж можна виготовити з чотирьох невеликих кульок глини. Для очей допускається використання маленьких бісеринок. Залишається тільки зрозуміти, як зліпити свинку з полімерної глини, і з'єднати всі перераховані вище елементи. Велика кулька для тулуба розкачується в овал, який звужується до однієї з сторін, де буде розташована шия і голова. Глина для копытцев сплющується в таблетки. Остаточну форму їм можна надати за допомогою ножа. Після копитця з'єднуються з тулубом. Кулька середнього розміру сплющується і приєднується до звуженої частини тулуба. Таким чином основа майбутнього виробу готова. Залишається тільки вирізати ніздрі на п'ятачку і прикріпити хвостик, вушка і очі в потрібні місця.

  Ліплення гуртки

  Насамперед необхідно накидати ескіз майбутніх елементів декору. Найкраще в якості каркаса і основи взяти прозору кухоль, бо як новачкам буде вкрай зручно використовувати головний шаблон, розміщений у внутрішній порожнині. Варто також визначитися зі способом того, як зліпити кухоль з полімерної глини. Можна вибрати декорування окремими фігурками або іншими елементами, а можна повністю покрити зовнішню поверхню. У будь-якому випадку глина попередньо розкочується, а потім з неї вирізаються потрібні деталі. У прикріплених до гуртку фігурках робляться необхідні точкові зміни за допомогою ножа або зубочистки. У фіналі проводиться запікання вироби для закріплення.
  Що зліпити з полімерної глини: ідеї, техніка, поради

  Висновок

  З усього сказаного стає зрозуміло, що зліпити з полімерної глини можна фактично будь-які предмети і прикраси. Відпрацювання навичок може зайняти деякий час, однак рукоділля з даного матеріалу вважається досить легким і приємним заняттям, яке дозволяє розвинути творче начало як у дітей, так і дорослих.
  Читайте також
  Казкові будиночки з банок та полімерної глини
  Казкові будиночки з банок та полімерної глини
  Ви могли б уявити, що з звичайних бляшанок та полімерної глини можна зробити такий ексклюзивний подарунок для рідних! Підключивши фантазію і взявши
  Їжа з полімерної глини
  Їжа з полімерної глини
  Полімерна глина у вихідному стані нагадує пластилін. Виліпити з неї можливо абсолютно все, навіть мініатюрну їжу для іграшок малятка. Як це зробити?
  Ляльки з полімерної глини
  Ляльки з полімерної глини
  В даний час стало дуже популярним напрямок виробів з полімерної глини, зроблених власноруч. У тому числі ви можете виліпити лялечок для своєї дочки
  Іграшки з полімерної глини
  Іграшки з полімерної глини
  Така популярна сьогодні техніка ліплення з полімерної глини подобається не тільки дорослим дітям, але і малечі, адже цей яскравий різнобарвний
  Новорічні іграшки з полімерної глини
  Новорічні іграшки з полімерної глини
  Наближається Новий рік, а значить пора готуватися до справжньої новорічної казки. Нічого кращого не придумати, ніж разом з дитиною змайструвати
  Новорічні вироби з полімерної глини
  Новорічні вироби з полімерної глини
  Що може бути краще, ніж напередодні свят готувати маленькі приємні подаруночки своїми руками близьким людям. Все більшу популярність набирає такий