Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи

Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи

23-01-2019, 08:26
418
0
При в'язанні будь-якого вироби спицями треба не тільки сховати кінчики ниток, але і акуратно оформити край. І рукодільниці звертаються до різноманіття варіантів набірного краю. Одним з найбільш цікавих є зубчастий край спицями.

Для чого знадобиться така обробка?

Саме таким чином дуже акуратно оформляється низ виробу і його манжети, а також сама річ прикрашається красивим візерунком. Досить часто зубчастий край спицями вибирають для в'язання, щоб спорудити смужки для протягування резиночки або щоб підігнути низ виробу, зробити оздоблювальну смужку і отвір для шнурочки.
Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
Коли в'яжуть такий край виробу, можна зробити зубчики збільшити або зменшити. Саме від цього буде залежати, як саме в'язати і як потім буде виглядати готовий виріб.

Про переваги дрібних зубчиків

Багато умільці воліють в'язання зубчастого краю спицями. Чому вони його обирають? Все просто: очевидні переваги цього виду роботи перед звичним багатьом виконанням.


Зубчастий край, виконаний спицями, буде більш щільним завдяки тому, що він подвійний. Подібно лицьовій гладі він не буде закручуватися. Зубчики вывязываются як б порожніми. З-за чого всередину можна вставити резиночку або корсажную стрічку, щоб рукавчики нагадували ліхтарики. Модель стає більш цікавіше візуально. З зубчиками здатна впоратися навіть недосвідчена майстриня. Виконувати подібний край можна горизонтально і вертикально. Щоб все це акуратно виконати, треба лише навчитися в'язати основні види петельок і накіди.

В'яжемо «зубки»

Коли треба вив'язати зубчастий край спицями бавовняної ниткою, треба набрати кількість петельок, які потрібні для роботи. Панчішної в'язкою зробити від трьох до п'яти рядів, при цьому на лицьовій стороні будуть лицьові петельки, а на виворітній — виворітні.


Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
Перейти на тоненькі спиці і основний пряжею пров'язати ще 25-3 см, використовуючи ту ж панчішну в'язку. Щоб вийшов край зубчиками, на лицьовій стороні по лінії перегину зв'язати по черзі дві петлі разом лицьовою і один накид. Так чергувати, поки ряд не закінчиться. Всі петельки і накіди наступного ряду вив'язувати виворітними петельками. Потрібно вив'язати висоту підшивки, яка необхідна. Зрізати бавовняну ниточку, щоб відкрити петельки основної нитки. Надіти їх на додаткову спицю. Скласти полотно по лінії перегину, щоб усередині виявилася зворотна сторона. Поки не закінчиться ряд, в'язати разом лицьовою за дві петельки: одну з них брати з основною спиці, а другу — з додатковою. Зробити зубчастий підгин і потім полотно в'язати по малюнку. Подібний варіант такого краю майстрині застосовують, щоб згодом їм не довелося підшивати підгин вироби. Цей зубчастий візерунок називають край «піко».

Великі зубчики

Це ще один спосіб, як можна виконати зубчастий край спицями. Правда, він буде виглядати трохи крупніше. Завдяки подібному виконання роботи краї виробу не будуть згортатися, особливо коли виріб в'яжуть, використовуючи платочную в'язку. Для виконання такого краю підійдуть спиці № 3 або 25.
Треба набрати відповідну кількість петельок і залишити кінець пряжі достатньої довжини, тому що в наступному ряду слід вив'язувати по дві особових петельки подвійний ниткою. Перша нитка — основна, а друга — та, яку в'язальниця залишила. Після цього кількість ланок буде зменшуватися в два рази.
Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
Тепер полотно необхідно перевернути на лицьову сторону і петлі в'язати основний пряжею. А ось в наступному ряду їх кількість слід збільшити. Візерунок гумки 1 х 1 краще в'язати так: виворітні петлі повинні розташовуватися над подібними петельками, а в їх промежуточках вив'язувати лицьові. Треба знову перевернути полотно і зв'язати кілька рядів гумкою. Тепер можна починати будь-який обраний в'язальницею візерунок. Щоб облямівка не стяглася, краще набирати на два десятки петельок більше, ніж належить. Тепер стало зрозуміло, як зв'язати зубчастий край спицями. Особливої праці це не складе. Головним є уважність та посидючість майстрині.
Читайте також
Нескладні візерунки спицями: в'яжемо швидко і красиво
Нескладні візерунки спицями: в'яжемо швидко і красиво
Для кожної майстрині, яка дружить зі спицями, справою честі є пов'язати красиву річ, щоб порадувати своїх домочадців. Але не все відразу можуть
Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
Уміння в'язати горизонтальні візерунки спицями є дуже корисною майстерністю. Дана техніка не потребує особливих зусиль у роботі, дозволяє проявити
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Ті, хто вже давно в'яже, знають, що якщо потрібно збільшити кількість петельок в ряду (тобто додати їх), слід застосувати повітряні петлі. Вони
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій
Візерунок «Зигзаг» гачком
Візерунок «Зигзаг» гачком
У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
Як зв'язати манішку спицями?
Як зв'язати манішку спицями?
Турботливі матусі-рукодільниці завжди шукають цікаві ідеї, що зшити або зв'язати синові або доньці. Пропонуємо вам зв'язати манішку спицями - красива