Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою

Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою

25-01-2019, 14:32
543
0
Неспроста новачки в швейному справі починають свій шлях з фартухів і спідниці прямого крою. Будувати креслення не так просто як здається, тому, найлегше починати навчання саме з побудови креслення прямої спідниці. Побудувавши одного разу викрійку по своїй фігурі, її можна використовувати кілька років для моделювання виробів для себе, якщо фігура не змінилася в розмірах.

Є бажання – не потрібно боятися

Якщо хочеться навчитися шити, то всі страхи і переживання потрібно відкласти в сторону. Якщо вчитися і докладати зусиль, то просто неможливо, щоб не було результату. Побудова креслення основи прямої спідниці не вимагає особливих знань і навичок, досить дотримуватися інструкції. Якщо розібратися в цій темі один раз і зрозуміти принцип роботи, то надалі вже не потрібно буде вдаватися до схем. Достатньо буде мати мірки, лінійку і крейда.


Все починається з мірок

Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою
Мірки потрібно зняти правильно, від цього залежить хід подальшої роботи, не тільки побудова креслення прямої спідниці, але і підгонка на фігурі. Також, маючи базовий креслення, його можна використовувати для моделювання спідниці дзвони, годе, спідниці олівець, вечірніх моделей з воланами і інших варіантів. Для роботи потрібно мати три основні мірки: обхват талії, обхват стегон і довжину бажаної спідниці. Це основні дані, з їх допомогою буде проводитися розрахунок і будуть отримані додаткові цифри, які знадобляться для розрахунку выточек. Оскільки рідко зустрічається ідеальна фігура, то й зняти мірки не завжди просто. На повній фігурі лінію талії не завжди можна визначити візуально. Деякі люди носять штани і спідниці нижче талії, тому що їм так зручно. Тому потрібно зав'язати на талії нитку або пояс і попросити людину поправити його так, як йому зручно. По цій лінії потрібно заміряти талію. Отримані дані можна записувати у блокнот.


Обхват стегон заміряється по самих опуклих частин, горизонтально розташовуючи сантиметрову стрічку. Вона повинна проходити через опуклі частини сідниць, стегон і живота. Довжина виробу – це бажана довжина спідниці. Вона вимірюється вертикально від талії. Мірки для побудови креслення прямої спідниці завжди повинні бути перед очима, щоб звірятися з ними. Для роботи використовується тільки половинне значення мірки. В літературі можна зустріти такі позначення напівобхват талії - ПІТ або СТ. Це одне і те ж! Відповідно, напівобхват стегон – ПОБІДИ або СБ. Мірка - довжина виробу на кресленні має позначення ДІ.

Якщо складно розібратися з кресленням

Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою
Алгоритм побудови креслення конструкції прямої спідниці можна описати дуже просто, а можна ускладнити формулами і великою кількістю позначень. Людини досвідченого всі ці позначки не заплутають, тому що він розуміє їх значення. Але для того, хто не шив раніше, вони стануть справжньою пасткою в тому, що навіть не захочеться розбиратися, що до чого. Якщо якийсь опис здається дуже складним і незрозумілим, то варто просто знайти ще пару описів і перевірити, можливо, інший автор знайшов більш прості слова для того, щоб пояснити, як легше побудувати креслення прямої спідниці.

Робота з сіткою

Для того, щоб не зробити опис дуже складним, у даній статті будуть використовуватися основні позначення та дані, яких буде достатньо для побудови сітки креслення прямої спідниці. Для прикладу будуть запропоновані зразкові цифрові значення, що відповідають фігурі. Їх потрібно буде замінити своїми мірками.
 • ВІД = 70 см, значить ПІТ (СТ) = 35 див.
 • ПРО = 100 см, значить ПІТ (СТ) = 50 див.
 • Довжина виробу (ДІ) = 60 див.
 • Коли мірки для побудови креслення основи прямої спідниці зібрані, можна приступити до малюнку. Його можна виконувати на спеціальній кальці або взяти великий ватман, або шпалери. Малюнок можна виконати олівцем або ручкою. Для роботи зручно використовувати лінійку мінімум 50 див.

  Перша точка – початок роботи

  Від лівого верхнього краї вниз відступити 4-5 см. Від точки провести горизонтальну та вертикальну лінію, щоб вийшов кут 90°. Вершину підписати т. Т. Від цієї точки опуститися вниз на 60 см (довжина спідниці), поставити т. Н і вправо провести горизонтальну лінію – це лінія низу. Від т. Т вниз опустити 18-20 см і поставити т. Б, від неї вертикально в праву сторону провести лінію стегон. Якщо квітка будується на жінку невисокого зросту, то можна зупинитися на 18 см, якщо високий зріст, то можна опускатися на 20 див. Щоб окреслити ширину сітки, необхідно від т. Т вправо відкласти мірку ПІТ+2-4 див Ці кілька сантиметрів додаються на свободу облягання. Якщо тканина тонка, досить 2 см, якщо щільна і тепла, то можна додати до 4-х див. 50+2=52 значить відкладаємо мірку 52 див. Ставимо т. Т1 і від неї вниз проводимо вертикальну лінію до перетину з низом і ставимо т. Н1. Виходить прямокутник. На перетині з ЛБ поставити т. Б1.

  Визначення бічної лінії

  Щоб було зрозуміло, варто обумовити, що дана сітка є тільки половиною спідниці: половина переду і половина задньої полички. Лінія т. Т і т. Н – це середина переду (передній полички), а лінія т. Т1 і т. Н1 – це середина задньої половинки. Щоб розділити їх між собою, необхідно побудувати лінію боки, вона буде по центру. Мірка ПОБІДИ з припуском для цього ділиться на 2.
  52:2=26 см, саме це значення потрібно відкласти від т. Т вправо, поставити т. Т2 і від неї провести вниз пряму, на перетинах з горизонтальними лініями, відповідно, поставити т. Б2 і т. Н2.
  Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою

  Переходимо до выточкам

  Половина роботи вже виконана. Підійшла черга до побудови виточок на кресленні прямої спідниці. Сума всіх виточок дорівнює різниці між талією і стегнами. Так ПОБІДИ-ПОТ=50-35=15 див. Значить, на нашій сітці потрібно побудувати виточки, які піде 15 см тканини. У бокові шви буде прибрана половина цього значення 15:2=7.5 см Від т. Т2 вліво і вправо відкласти 7.5:2=375 см і поставити т. В і В1 від них до т. Б2 провести під лінійку прямі лінії. Щоб не було різких кутів, на стегнах зробити плавне округлення. Суму передньої виточки необхідно розрахувати за формулою, де вся сума виточки ділиться на 6 значить 15:6=2.5 – це глибина передньої виточки. Щоб розрахувати глибину задньої виточки, потрібно всю суму виточки розділити на 3 тобто 15:3=5 див. Щоб перевірити себе, необхідно скласти суму всіх выточек і отримати вихідні 15 див. 7.5+2.5+5=15 отже, бачимо, що розрахунок правильний.

  Побудова передньої і задньої виточки

  Щоб не заплутатися в складних формулах, беремо найпростіший варіант побудови. Від т. Т вправо відкласти 10 см і поставити т. Т3 від неї вліво і вправо відкласти 125 см (2.5 см глибина передньої виточки) і поставити т. В2 і В3.

  Від т. т3 вниз відкласти 7 см – довжину передньої виточки і поставити т. Р. З'єднати т. Т3 з т. Р і т. В3.

  Переходимо до задній половинці спідниці.

  Відрізок В1Т1 потрібно розділити на 2 і поставити т. Т4 від неї вниз відкласти 14 см і поставити т. Г1 а в сторони відкласти по 2.5 см (5 см глибина задньої виточки) і поставити т. В4 і В5. З'єднати т. В4 з т. Г1 і т. В5 отримуємо задню виточку.
  Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою

  Оформлення деталей

  Щоб виріб ідеально сиділо на фігурі, і шити було зручно, варто проробити деякі деталі. Кінець передній і задній выточек потрібно підняти на 5 см, а на бічних 1 див. Кінчики потрібно плавно з'єднати з лінією талії. Такий розрахунок выточек універсальний, але якщо нестандартна фігура, тоді ними потрібно регулювати викрійку, щоб на конкретну фігуру виріб сиділо ідеально.
  Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою
  Побудова креслення викрійки прямої спідниці закінчено, тепер викрійку можна вирізати, переносити на тканину і шити. Якщо хочеться зробити спідницю з завужені низом, то на цьому етапі можна підкоригувати малюнок і від т. Н2 вправо і вліво відкласти 3-5 см і отримані точки з'єднати з т. Б2. Так, після пошиття спідниця буде з завужені силуетом. Якщо виникають додаткові питання, можна скористатися інструкційними картами побудови креслення прямої спідниці. Кожен майстер працює за тим алгоритмом, який для нього більш зручний і, відповідно, розписує хід робіт.

  Порядок розкрою

  Така форма є базовою, на її основі можна моделювати різні фасони. У побудові креслення прямої спідниці головне – рівні чіткі лінії. Незалежно від комплекції, прямий силует і строгі лінії додають чіткості в образ.
  Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою
  Перед розкриємо тканина обов'язково потрібно підготувати. Її потрібно збризнути водою і гарненько пропрасувати через ганчірочку. Перед розкриємо тканина повинна максимально "сісти", щоб цього не сталося після того, як виріб буде пошито або після першого прання. Ступінь усадки у кожної тканини своя, тому при покупці матеріалу завжди потрібно брати з запасом. Іноді після парової обробки зі 150 см може залишитися 140 див. Це потрібно враховувати. Для крою спідниці є кілька варіантів розкладки викрійки, в залежності від моделі. Тут враховується: будуть розрізи, шліца, буде шов ззаду по центру або тільки з боків. Де буде блискавка: спереду чи ззаду? Якщо спереду, тоді по центру передньої полички буде шов, і розкладку потрібно робити трохи по-іншому.

  Найпростіший варіант

  В спідниці може бути складним оформлення шліци і обробка гульфика, якщо блискавка робиться спереду. Для першого разу можна обійтися без цих елементів і зробити з боків надрізи і в бічний шов вставити блискавку. В даному варіанті будуть викроєні цілісні полички, і в роботі буде дві деталі: передня та задня поличка. Для розкрою тканину потрібно скласти таким чином, щоб центр переду і центр задньої полички припадав на згин тканини, при розкрої потрібно залишити на припуски по 1-1.5 см з боків і зверху. Краще залишити трохи більше тканини, щоб було за рахунок чого збільшити розмір. Знизу на підгин потрібно залишити 5 див. Пояс викроюється з цільного відрізу тканини. І звичайно нижче викрійки спідниці. Якщо цельнокроений пояс викласти ніде, то його зшивають з декількох частин. У деяких випадках його викладають збоку, якщо ширина тканини дозволяє. Довжина поясу розраховується так: ВІД+10 див. Додаткові 10 см підуть на шви і застібку (ґудзик і петелька для ґудзики). Ширина пояса 10 см, він буде складний наполовину, а 2 см підуть на те, щоб пришити пояс до спідниці.
  Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою
  Всі викрійки обводяться спеціальним дрібному, окремо можна намітити контур, по якому потрібно буде вирізати заготовку. Виточки вирізаються тільки на паперовій викрійці, на тканину вони перерисовываются, але не вирізаються. Коли деталі вирізані, то намальовані мітки знаходяться тільки на одній половині, щоб перенести їх на іншу сторону, необхідно скласти їх навпіл, намелованной стороною всередину, і злегка постукати. На другій стороні залишиться відбиток, його можна буде навести, щоб він був більш чітким. Цей варіант швидкий. Є ще один варіант перенесення позначок: деталь складається вдвічі, намелка залишається зверху, і з нею потрібно прошити повітряними петлями, сильно не затягуючи нитку. Так прошиваються виточки і вся намітка, потім натягнути тканину так, щоб між шарами тканини залишилася основна частина ниток, і за цими нитками розрізати. Так розмітка залишиться по всьому периметру деталі і в місцях выточек. Перенесення малюнка на тканину буде максимально чітким. Досвідченим майстрам досить переводити тільки виточки, а ширину припуску вони можуть контролювати візуально. Також при розкладці на тканину потрібно стежити, щоб напрям малюнка і ворсу було однаковим. Якщо на тканині є дефекти, при розкрої їх потрібно обходити. Під час перенесення викрійки на тканину всі намітки робляться на виворітній стороні.
  Побудова креслення прямої спідниці: зняття мірок, порядок розкрою
  Що стосується крою пояса, то його можна відразу малювати на тканині, нічого попередньо не викроюючи. Якщо ж модель спідниці без пояса, тоді потрібно вибрати варіант обробки лінії талії. У цьому випадку можна зробити подкройной пояс, його викроюють окремо і потім переносять на тканину.
  Читайте також
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  Виконані гачком ажурні серветки стануть відмінною прикрасою обідньої або вітальні зони. Вони додадуть інтер'єру більше затишку і краси, зроблять його
  Витрата тканини: способи розрахунку, порядок робіт
  Витрата тканини: способи розрахунку, порядок робіт
  Перш ніж шити якусь річ, потрібно прорахувати, скільки необхідно тканини на її виготовлення. Наприклад, витрата тканини на спідниці однієї довжини,
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото
  Зшити пряму спідницю: зняття розмірів, розкрій, порядок складання, фото
  Незважаючи на практичність різних видів брюк і джинсів, багато пані, як і раніше люблять спідниці. Це жіночно і красиво. Зшити пряму спідницю не дуже
  Що таке куліска в одязі? Види кулісок і способи пошиття
  Що таке куліска в одязі? Види кулісок і способи пошиття
  Що таке куліска? Таке питання задають собі початківці рукодільниці. Адже в цій області багато різних варіантів оформлення одягу. Кожен по-своєму
  Припуски на шов: все, що може знадобитися в роботі
  Припуски на шов: все, що може знадобитися в роботі
  Після побудови викрійки потрібного виробу і переведення її на тканину не можна забувати про припуски на шов. Вони потрібні для з'єднання деталей і
  Викрійка дитячої футболки, поради по шиттю
  Викрійка дитячої футболки, поради по шиттю
  У цій статті ви знайдете викрійку дитячої футболки для хлопчиків і дівчаток, дізнаєтеся, як зшити її, щоб витратити мінімум зусиль і отримати хороший