Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання

Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання

25-01-2019, 14:32
559
0
Виконані гачком ажурні серветки стануть відмінною прикрасою обідньої або вітальні зони. Вони додадуть інтер'єру більше затишку і краси, зроблять його вишуканим і неповторним. Якщо ви бажаєте навчитись створювати декоративні вироби захоплюєтеся в'язанням - ця стаття для вас. У ній ми детально розглянемо, як виконувати оригінальні мереживні серветки гачком з мотивів. Схеми роботи уявімо зручні та зрозумілі, а також дамо всі необхідні описи і рекомендації. Вважаємо, навіть у початківців майстринь не виникне труднощів при виконанні цих прекрасних предметів декору. Давайте швидше приступати до цікавої творчої роботи! За справу!
Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання

Вчимося в'язати красиву серветку з квадратних мотивів гачком. Схеми і опис процесу

Для роботи потрібно підготувати тонку нитку (100% мерсеризує бавовна щільністю 180 м на 50 м). Колір пряжі може бути будь-яким, але бажано використовувати ніжні пастельні тони - персиковий, бежевий, "курний" рожевий або білий. Також знадобиться зручний гачок (рекомендований розмір - № 25), ножиці, голка.


Давайте розглянемо детально, як в'язати гачком серветки з мотивів. Схема роботи показана на наступному малюнку.
Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
Технологія виготовлення виробу така. Спочатку в'яжуть перший квадратний мотив, потім другий, третій і так далі, по ходу роботи приєднуючи їх до один одному (місця з'єднань вказані на схемі стрілками). Кількість квадратних елементів майстер може варіювати за своїм бажанням, але для серветки невеликого розміру буде достатньо створення дев'яти мотивів. Готове цілісне полотно обов'язково піддають вологою і тепловій обробці, а також накрахмаливают для надання хорошої форми.

Покрокова інструкція виконання першого квадратного мотиву

Для того, щоб зв'язати перший мереживний елемент, ознайомтеся зі схемою і чітко виконуйте наші рекомендації. Зверніть увагу на те, що будуть використані в описі такі скорочення:


 • ВП (повітряна петля).
 • СП (з'єднувальна петля).
 • СБН (стовпчик без накиду).
 • С1Н (стовпчик з накидом).
 • Хід роботи по рядах:
 • Набираємо 8 ВП, замикаємо СП в кільце, в'яжемо 3 ВП підйому, патерн (3 ВП - 1 С1Н) використовуємо 7 разів, завершуємо ряд 3 ВП і 1 СП.
 • Робимо 6 ВП, 3 рази повторюємо (4 С1Н - 4 ВП, 4 С1Н - 3 ВП), в'яжемо 4 С1Н, 4 СП, 3 С1Н і закриваємо ряд 1 СП.
 • Використовуючи полупетли, рухаємося в центральну петлю першої арки з трьох ВП, виконуємо 5 ВП і 4 С1Н, далі повторюємо схему (4 С1Н - 4 ВП - 4 С1Н, в першу арку, 4 С1Н - 2 ВП - 4 С1Н - в другу), завершуємо 3 С1Н і СП.
 • Рухаємося полупетлями в центр першої арки, набираємо 5 ВП і 2 С1Н, використовуємо до кінця ряду патерн (6 ВП - в арку (1 СБН - 10 ВП, 1 СБН - 10 ВП, 1 СБН - 10 ВП, 1 СБН), 6 ВП - в арку (2 С1Н - 2 ВП - 2 С1Н)), завершуємо 1 С1Н і СП.
 • Починаємо з 5 ВП і 2 С1Н, робимо 3 ВП і *1 СБН , оформляємо 3 "пелюстки" за допомогою схеми (2 СБН - 5 С1Н - піко з 3 ВП (зверніть увагу на схему, піко виконується не у всіх пелюстках!) - 5 С1Н - 2 СБН), в'яжемо (3 ВП - 2 С1Н - 3 ВП - 2 С1Н - 3 ВП)*; повторюємо від *-* ще 3 рази.
 • Перший мотив готовий! Другий в'яжемо за аналогією, приєднуючи його в місцях піко, по ходу роботи. Тепер ви знаєте, як зв'язати гарні серветки гачком з мотивів. Схема і опис, сподіваємося, допоможуть легко і швидко виконати мереживне виріб, яке стає прекрасним елементом декору для інтер'єру вашого будинку.

  Цікава модель серветки з мотивів у формі сердець. Освоюємо ази роботи з гачком

  Якщо ви початківець майстер і тільки вчитеся в'язати гачком серветки з мотивів, схеми рекомендуємо вибирати максимально прості і зрозумілі. Одна з таких представлена на малюнку нижче.
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  Серветка, виконана з "сердечок", виходить дуже ніжною і милою. Вона з легкістю пожвавить і прикрасить інтер'єр будь обідньої зони, стане відмінним декоративним елементом при сервіровці столу для романтичної вечері. Для роботи вам буде потрібно підготувати тонку бавовняну пряжу декількох кольорів (жовту, рожеву, блакитну, фіолетову) і гачок відповідного розміру.

  Вчимося в'язати мотив у формі серця - основу нашої серветки для романтичної вечері

  Починаємо роботу ниткою жовтого кольору з виконання чарівного кільця. В'яжемо 1 ВП, 1 СБН, 5 ВП, 1 С1Н, 1 ВП, 1 С1Н, 1 ВП, 1 С2Н (стовпчик з двома накидами), 1 ВП, 1 С1Н, 1 ВП, 1 С1Н, 5 ВП, 1 СБН і закриваємо перший ряд СП. У другому ряду виконуємо 1 ВП і в ту ж петлю підстави 1 СБН. Далі робимо 2 ВП і в арку з 5 ВП попереднього ряду формуємо 5 С1Н, між якими не забуваємо додавати по 1 ВП. У наступні 2 арки в'яжемо по 2 С1Н, з повітряними петлями між ними. У вершину стовпчика з двома накидами попереднього ряду в'яжемо 1 С1Н. У наступні 2 арки знову робимо по 2 С1Н з 1 ВП між ними. В арку з 5 ВП в'яжемо 5 С1Н. Завершуємо другий ряд 3 ВП і СП.
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  У третьому ряду робимо 2 ВП і 1 СБН, далі обв'язуємо край, використовуючи чергування 3 ВП і 1 СБН (арки попереднього ряду). Ряд завершуємо 2 ВП і СП. Нитку закріплюємо, відрізаємо хвостики. Ось і готовий наш перший "сердечко" для гачком серветки з мотивів. Зі схемами складання та обв'язки розберемося далі.

  Створюємо другий елемент і з'єднуємо мотиви

  Для виконання другого сердечка беремо нитку іншого кольору. В'яжемо його по аналогії з першим. У третьому ряду робимо 5 арок з 3 ВП і СБН між ними. Наступні 4 арки в'яжемо, приєднуючи нитку в арки першого елемента. Решту обв'язку робимо як зазвичай. В результаті отримуємо два "сердечка", пов'язаних воєдино. Виконуємо за такою ж схемою ще 2 мотиву, у міру в'язання приєднуючи їх до першим в місцях, зазначених на схемі. Отримуємо перший сектор полотна майбутньої серветки. Для обв'язки краю використовуємо блакитну нитку. Приєднуємо її у другу арку з трьох петель правого верхнього сердечка за допомогою СБН. Виконуємо *7 ВП і 1 СБН через арку*. Повторюємо *-* двічі. Далі в'яжемо 10 ВП і 1 СБН (пропустивши дві арки). Працюємо за схемою до кінця ряду. У другому ряду обв'язки використовуємо стовпчики з одним накидом, провязанные із загальною вершиною - у кожну арку з 7 ВП робимо по три таких елемента, а з 10 - по 4. Ряд починаємо з 2 ВП, а в проміжках між сердечками в'яжемо 3 ВП - 1 СБН - 3 ВП.
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  Третій ряд оформляємо за допомогою схеми (2 ВП - піко з 4 ВП - 2 ВП) у проміжки між стовпчиками із загальною вершиною. У підсумку отримуємо красиву ажурну обв'язку краю. Ось і готовий перший квадратний елемент гачком серветки з мотивів. Зі схемами красивих сердечок і обв'язки краю труднощів виникнути не повинно. За аналогією виконуємо ще три таких же квадрата. А потім з'єднуємо їх в цілісне полотно. Виріб піддаємо СОТ і насолоджуємося результатом.

  Тепер ви знаєте, як зв'язати для романтичної вечері красиву серветку з мотивів гачком. Схеми з описом, сподіваємося, не викликали у вас труднощів. Творчих вам успіхів!

  Серветка "Ніжність" з круглих мотивів

  Пропонуємо вашій увазі ще одну чудову схему в'язання гачком серветки мотивами з квітковим малюнком. Такий виріб стане родзинкою вашої вітальні, прикрасить стіл, тумбу або комод, додасть вашому інтер'єру елегантності і виразності.
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  Для роботи вам буде потрібно придбати білу бавовняну пряжу (50 г) і гачок № 075 мм, Розміри готового виробу дорівнюють 21*21 див. При виготовленні ніжною гачком серветки з круглих мотивів схему будемо використовувати наступну.
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання

  В'яжемо великий мотив серветки "Ніжність"

  Для створення великого круглого елемента набираємо 14 ВП і замикаємо ланцюжок в коло. Ряд № 1 починаємо з 3 ВП, після в кільце робимо 39 С1Н, для завершення використовуємо 1 СП. Ряд № 2 в'яжемо по наступній схемі: "3 ВП - 1 С4Н (стовпчик з чотирма накидами)". Не забуваємо на початку зробити 6 ВП підйому, а в кінці 1 СП. Ряди з № 3 по № 9 створюємо за допомогою СБН. У рядку № 10 використовуємо групи з п'яти стовпчиків з двома накидами, поєднуючи їх в одній загальній вершині. Між цими "шишечками" в'яжемо арки з 9 ВП. За допомогою цього нескладно малюнка формуємо пелюстки для нашого квіткового мотиву. Перший елемент серветки майже готовий. Залишилося в ряду № 11 зробити обв'язку арок за допомогою схеми "8 СБН - 1 ВП - 8 СБН".

  Робимо маленький квітковий мотив

  Проміжний мотив в'яжеться дещо простіше великого. Роботу над ним починаємо з 10 ВП, з'єднуючи їх у кільце. У рядку № 1 робимо 3 ВП і 23 С1Н. У рядку №2 використовуємо групи з 4 стовпчиків з двома накидами, сполучені в одній вершині. Між ними в'яжемо арки з 8 ВП. Отримуємо пелюстки для квіткового мотиву. У рядку №3 робимо обв'язку арок за допомогою патерну "7 СБН - 1 СП - 7 СБН". По ходу в'язання останнього ряду приєднуємо проміжний мотив до основного (місця прикріплення відзначені на схеми "подвійними" стрілочками).

  Завершуємо роботу над ніжною квіткової серветкою

  За аналогією в'яжемо всі інші мотиви, приєднуючи великі - у трьох вершинах, а маленькі - у двох. У підсумку отримуємо красиву ажурну серветку. З мотивів гачком зі схемами та описом в'язати не так складно, як може здатися на перший погляд. Навіть у початківців рукодільниць можуть вийдуть чудові мереживні вироби, тонкі і ніжні. Головне - чітко дотримуватися рекомендацій і неухильно слідувати схемі візерунків.
  Серветки гачком з мотивів: схеми, опис, порядок складання
  А навчившись в'язати серветки, можна успішно використовувати засвоєні візерунки при створенні багатьох інших текстильних виробів - мереживних скатертин, покривал, наволочок, доріжок. Бажаємо вам творчих успіхів у в'язанні унікальних предметів декору для оздоблення вашої оселі.
  Читайте також
  В'язання гачком овочів і фруктів: схеми, вибір гачка і ниток, фото
  В'язання гачком овочів і фруктів: схеми, вибір гачка і ниток, фото
  Гачок — прекрасний в'язальний інструмент, з допомогою якого можна створювати найрізноманітніші вироби — предмети гардероба, домашній текстиль,
  Візерунок «павучки» гачком
  Візерунок «павучки» гачком
  Всім рукодільниця, які володіють технікою в'язання гачком, відкритий дивовижний світ творчості. А тисячі існуючих візерунків дозволяють втілити в
  Сніжинки гачком
  Сніжинки гачком
  Сніжинки – найпопулярніші різдвяно-новорічні прикраси. Їх малюють на вікнах, вирізують з паперу або тканини, а також в'яжуть. У нашому майстер-класі
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних
  Плед для новонародженого гачком
  Плед для новонародженого гачком
  Зроблені своїми руками речі завжди зберігають частинку душі того, хто їх створив. Саме тому пов'язані вручну аксесуари і одяг так часто дарують