Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна

Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна

25-01-2019, 14:35
553
0
Монета 10 копійок 1980 викликає у колекціонерів завжди двояке почуття. Одні люблять такі монети, інші - не звертають на них уваги. Вся справа в тому, що, незважаючи на великий тираж, серед цих десятикопеечников зустрічаються особливі екземпляри. Що в них незвичайного? Як відрізнити дешеві монети від більш гідних?
Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна

Загальний опис

Вийшли монети 10 копійок 1980 року досить солідним тиражем. Точних даних про кількість вироблених монет немає. Маса десятикопеечника становить 1600 мг. Жодних магнітних властивостей монети не мають. З обох сторін є і проглядається характерний для тих часу кантик. Виріб належить монетному двору міста Ленінграда (тільки без вензелі).

Аверс

У верхній частині монети 10 копійок 1980 року розташовується цифра, яка ідентифікує її номінал. Вона займає простір, який трохи менше діаметра всій монети. Далі йдуть два рядки. На одній вказано рік виготовлення, на інший напис «копійок». Не смыкающийся вінок з колосся обходить обидві написи і проходить вздовж канта. На монеті 10 копійок 1980 перетинаються стебла, нижня частина кожного декорується листям дуба.


Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна

Реверс

Центральну частину займає зображення герба Радянського Союзу. Основа і центр монети 10 копійок 1980 року – це зображення земної кулі, а також обриси серпа і молота, які розташовуються над Землею. Планету обрамляють пшеничні колоски. Знизу, там, де починається зображення, виходять сонячні промені освітлюють землю з серпом і молотом. Нижня частина небесного світила не видно. На монеті 10 копійок 1980 зображена лише верхня частина сонця. Пшеничні колоски поділяються на дві зв'язки, кожна з яких прикрашається ошатною пишною стрічкою. Кожна уособлює республіки СРСР, їх кількість відповідає їх числа. Є також спільна для двох стрічок перев'язка, яка об'єднує композицію.


У верхній частині аверсу розташовується п'ятикутна зірка. Вона знаходиться прямо в центрі зіткнення двох колосків, що обрамляють монету. Описані вище деталі монети можна назвати одним загальним словом «герб». Під ним знаходиться напис «СРСР».
Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна

Різновиди

У 1977 році монетний двір починає використовувати кілька різних штампів для друку монет. Саме тому 10 копійок 1980 року відрізняються. Одні монети друкувалися за допомогою штампа старого зразка, інші ж були виготовлені із застосуванням вже нового. Модернізація, задумки, дизайн – все повинно було бути підпорядковане моді, останнім віянням і часу. Тому на старих монетах (виробах 1977 року) в районі остьового гребенів були помітні уступи. Вироби ж 1980 року випуску у цьому місці уступу вже не мають, тут кінчики колосків виглядають вже більш однорідними, лінії рівномірні і плавні. Оскільки нові штампи почали використовувати майже в кінці року, кількість нових монет із зміненим зображенням було мінімальним. Вартість 10 копійок 1980 на нових штампах буде більш високою.
Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна

Ціна

Монета, яка має у верхній частині уступ у зображенні колосків, оцінюється в суму від двох до п'ятдесяти семи рублів (у деяких джерелах зустрічаються суми трохи більше – 68 або 72 рубля).
Монети, які не мають на своєму зображенні уступів у колосків, так як були викарбувані трохи пізніше з використанням нових штампів, будуть оцінюватися за 100 – 250 рублів. Є ще і третій варіант – монети з поліпшеною карбуванням – їх вартість починається від трьохсот карбованців і наближається до цифри 550 рублів. Зауважимо, що вартість монет залежить не тільки від року, кількості отштампованных штук і наявності шлюбу. Ціна також буде залежати від ступеня попиту в даний період часу на монети даного спрямування. Також на вартість може вплинути і якість збереження примірника.

Монетний шлюб

Трапляється така помилка з багатьма монетами, 10 копійок 1980 року можна назвати винятком. Трапляються екземпляри з викривленим штемпелем. Це виходить тому, що під час виготовлення в область карбування потрапляє монетна заготовка. Чеканка, як відомо, здійснюється за межами кільця, за допомогою якого центруется монета. Також за деформацію може відповідати штемпель, який може стати причиною появи сходів і виступів. Здавалося б, шлюб – це шлюб, що тут хорошого. Насправді, в нумізматиці подібні монетні деформації дуже і дуже цінуються, оскільки трапляються зрушення штемпеля або складність у карбуванні досить рідко. Від невеликої кількості «зіпсованих» монет і піднімається на них ціна. Причому, чим помітніше буде шлюб на монеті, то вартість її буде вище.
Читайте також
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монету номіналом 20 копійок 1979 року не можна назвати рідкістю нумізматики, але ціна на неї буде варіюватися в залежності від виду. Існує три
Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
Одна тисяча дев'ятсот шістдесят перший рік примітний випуском радянської банкноти номіналом 1 рубль, яка діяла більше чверті століття. Її ходіння по
Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року
Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року "100 рок ...
Для розгляду грошових знаків, на яких зображується образ політичного лідера, спробуємо з'ясувати хто він такий і ким був в конкретній країні. Брати
Радянські ювілейні монети: огляд і опис найбільш цінних
Радянські ювілейні монети: огляд і опис найбільш цінних
За більш ніж двохсотлітню історію Російської грошової системи не прийнято було карбувати пам'ятні монети. Дуже рідкісні монети, присвячені історичним
Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
Кофта з товстої пряжі спицями: моделі, опис, поради
З кожним роком все більш популярними стають кофти з товстої пряжі. Спицями такий виріб зв'язати можна і самостійно. Зовсім не обов'язково володіти
Кондиціонери Чернівці
Кондиціонери Чернівці
В даний час на ринку представлена величезна кількість товарів і послуг. Для того щоб зробити вибір на користь того чи іншого продукту, покупцеві