Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість

Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість

26-01-2019, 13:00
435
0
В нумізматичних каталогах представлені два варіанти монет 10 копійок 1982 року. Перший зразок, який належить до більшої частини тиражу, карбувався за допомогою штемпеля без уступу на правій ості. Такий зразок буде коштувати всього 5-7 руб. А ось другий варіант вже більш цікавий, той, який має уступ на правій гребінці. Таких монет було дуже мало, тому їх сьогоднішня ціна варіюється від тисячі до півтори тисячі рублів. Спробуємо розібратися в характеристиках, різновиди і особливості даних монет.
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість

Штемпель

У 1982 році виробництво монет номіналом 10 копійок проводилося за допомогою двох штемпелів. У 1980 році на зміну старим зразком прийшов штемпель новий, покращений. Їм же і була виготовлена велика частина монет 10 копійок 1982 року. Завдяки великій кількості примірників на наразі такі гроші практично не мають вартості. Безумовно, варіант може привернути увагу нумізмата, але тільки в тому випадку, якщо перебуває в ідеальному стані.


Більший інтерес у колекціонера викличе монета номіналом 10 копійок, вироблена в 1982 році за допомогою старого штемпеля. Його ще називають "трехкопеечным". На жаль, навіть у спеціалізованій літературі можна сьогодні знайти точного опису малюнка, його тонкощів. Відомо лише, що різниця між монетами в присутності (відсутності) характерного уступу з правого боку від п'ятикутної зірки.

Характеристики

Монета 10 копійок 1982 року проводилася на Ленінградському монетному дворі. Знак двору відсутня. Колір виробу сірий з присутністю легкої патини. Вага трохи більше 15 р. Виробництво здійснювалося із сплаву цинку, міді і нікелю.
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість

Реверс

У нижній частині монети великим шрифтом вказано рік виробництва.Трохи вище розташовується напис "копійок". Всю верхню частину монети займає цифра десять. Ліворуч і праворуч від року карбування розташовані дубове листя. З них виходять пшеничні колоски.


Аверс

Як і на інших монетах, виготовлених в СРСР, на грошах 10 копійок 1982 року практично всю центральну частину займає герб. Внизу розташовано напис СРСР. В центрі головного зображення знаходиться планета Земля. Знизу її підігрівають промені сонця. На монеті зображена лише верхня частина сонця з довгими променями, що стосуються Землі. Поверх планети викарбувані серп і молот. У верхній центральній частині розташована зірка. Обрамленням служать стебла пшениці, стрічками обвиті. Одна велика стрічка спускається вниз і є сполучною. Кількість перевязей стрічки показує число республік.

Різновиди

Якщо добре придивитися до зображення монети 10 копійок 1982 то на зворотному боці у верхній частині прекрасно буде видно уступ праворуч. На більш дорогих монетах добре видно, що ость номер п'ять і чотири вкорочені. В результаті чого утворюється невеликий уступ. Цим і відрізняються монети, які були зроблені за допомогою різних штемпелів.

Шлюб

Як відомо, навіть найдорожчі монети будуть цінуватися у нумізматів, якщо мають шлюб або розкол. До шлюбу можна віднести: згладжений гурт, різноманітного типу механічні сліди і выкусы. Також можуть зустрічатися й інші варіанти.
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
Особливу нішу серед бракованих монет займають 10 копійок 1982 мають розкол штемпеля. Таке може статися під час карбування монети із-за недостатньої загартування. При цьому, буде добре помітна опукла лінія. Як правило, вона починається від канта і проходить практично по всій площі монети. Розкол може бути повним або частковим. При повному розкол лінія йде від одного канта до іншого. Якщо розкол частковий, то лінія починається від краю канта і втрачається в центрі поля. Товщина і глибина лінії розколу може бути різною. Вартість монет, що мають розкол, варіюється від 100 рублів до декількох тисяч. Також у нумізматів в ціні монети, які мають у зображенні поворот на 150 градусів або дуже сильне зміщення.

Ціна

Самими недорогими вважаються монети, які мають рівну гребінку ості. вартість буде варіюватися від 1-200 руб. Якщо на грошах присутній уступ, то ціна зростає до 250 руб. Далі йдуть монети з браком або варіанти поліпшеного карбування. Останні будуть коштувати від 100 до 500 руб. Якщо на монеті присутні сліди механічних пошкоджень або выкусы, то вартість буде варіюватися від 300-365 рублів. Найдорожчими будуть монети, що мають розкол і гладкий гурт. Ціна - близько 550-1200 рублів.
Читайте також
Як зробити беруші своїми руками з вати?
Як зробити беруші своїми руками з вати?
Сон - це важлива частина людського життя. Без нього неможливо жити, так як він додає людям здоров'ям, дає відпочити мозку і тілу. Люди, які
Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна
Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна
Монета 10 копійок 1980 викликає у колекціонерів завжди двояке почуття. Одні люблять такі монети, інші - не звертають на них уваги. Вся справа в
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монету номіналом 20 копійок 1979 року не можна назвати рідкістю нумізматики, але ціна на неї буде варіюватися в залежності від виду. Існує три
Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
Скільки коштує 1 рубль 1961 року? Опис та фото паперової банкноти
Одна тисяча дев'ятсот шістдесят перший рік примітний випуском радянської банкноти номіналом 1 рубль, яка діяла більше чверті століття. Її ходіння по
Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року
Рубль з Леніним. Ювілейний 1 рубль СРСР. Монета 1 рубль 1970 року "100 рок ...
Для розгляду грошових знаків, на яких зображується образ політичного лідера, спробуємо з'ясувати хто він такий і ким був в конкретній країні. Брати
Радянські ювілейні монети: огляд і опис найбільш цінних
Радянські ювілейні монети: огляд і опис найбільш цінних
За більш ніж двохсотлітню історію Російської грошової системи не прийнято було карбувати пам'ятні монети. Дуже рідкісні монети, присвячені історичним