Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів

31-01-2019, 17:27
528
0
Михайло Красинец - один з найбільш скандальних і обговорюваних приватних колекціонерів на пострадянському просторі. Він відомий тим, що створив найбільшу колекцію вітчизняних автомобілів під відкритим небом, в якій налічується вже більше 300 примірників. Серед них багато рідкісних і колекційних моделей. Однак багато хто досі неоднозначно ставляться до його експозиції, сперечаючись, що це: унікальний музей або звичайна звалище. Адже, з одного боку, він врятував багато машини від знищення у пунктах прийому металобрухту, з іншого - сам влаштував звалище коли рідкісних машин під палючим сонцем і снігом. У цій статті ми розповімо про колекціонера і його колекції, яку багато хто називає кладовищем радянських автомобілів.


Біографія

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
Зараз Михайло Красинец - пенсіонер. Раніше він був автогонщиком, жив у Москві, працював механіком на Автомобільному заводі імені Ленінського комсомолу, зараз більше відомому під назвою "Москвич". Збирати унікальну колекцію радянських автомобілів він почав ще в 90-ті роки. Переломним в біографії Михайла Юрійовича Красинца став 1993 рік, коли герой нашої статті звільнився з заводу, на якому почалися проблеми. Разом з дружиною він продав квартиру і переїхав у село Черноусово, розташоване в Тульській області. Це зовсім невеликий населений пункт, у якому, згідно Всеросійського перепису населення, проживає всього п'ять чоловік. Він знаходиться в 7 кілометрах від села Красивка, яка вважається сільським адміністративним центром, і в 7 кілометрах від селища міського типу під назвою Чернь. Розташоване село на південно-сході Тульської області, неподалік від кордону з Брянським регіоном.


Шлях

Як зізнаються відвідувачі, які своїми очима бачили колекцію Михайла Юрійовича Красинца, дістатися до цього місця непросто навіть зараз. Не кажучи вже про те, в якому стані перебували дороги в тутешніх місцях на початку 90-х років. Доведеться їхати по трасі М2 "Крим". Короткий маршрут до автомузея Михайла Красинца проходить через Уготь, в якості ще одного орієнтира - невелика село Мільйонна на кілька будинків. Дорога залишає бажати кращого: спочатку це пошарпані життям і часом бетонні плити, а потім звичайна грунтовка, місцями з глибокої і важко проїжджої колією. Більшості автомобілів пробратися по цьому маршруту вдасться тільки в суху погоду. Якщо пройде сильний дощ, є ризик засісти, наприклад, при спуску до мосту через річку. Є до цього місця і більш простий шлях - через села Бредихино і Донок, але він значно довший.

Підстава музею

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
Михайло Юрійович Красинец розповідає, що гроші від продажу московської квартири в 1993 році у нього закінчилися буквально за три місяці. По 150-200 доларів він активно скуповував автомобілі з знесених гаражів, які опинилися на місці будівництва Третього транспортного кільця. Сьогодні вони становлять чи не основу його колекції. Сам музей Михайла Красинца вийшов розділеним на дві нерівні частини. Більшість автомобілів і сьогодні знаходяться на полі під відкритим небом. Найбільш цінні і рідкісні розташувалися на внутрішній території приватного будинку самого колекціонера.
Зараз Михайло Красинец купує нові екземпляри виключно на пожертви, які залишають відвідувачі музею. Він гарантує, що всі без винятку гроші спрямовуються на поповнення колекції. При цьому визнається, що жити на одну пенсію непросто, але він намагається залишатися вище соціальних і побутових проблем. Величезний працю він вкладає в збереження свого музею. На підтримку такої величезної колекції йде багато сил і часу, але машин так багато, що на більшості зовнішні фактори однаково позначаються досить негативно.

Родзинки колекції

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
У автомузеї Михайла Красинца в Черноусово чимало справді унікальних екземплярів. Наприклад, стародавній ГАЗ М-20 на якому в колишні часи пересувалися співробітники радянської міліції. Його зовнішній вигляд може бути добре знайомий багатьом з детективних фільмів часів Радянського Союзу. Цікаво, що зразок, представлений в колекції Михайла Красинца, був в приватних руках, ніколи не перебував на балансі державних структур. Деякі машини доглядач музею самостійно вдосконалює. Наприклад, як розповідає Михайло Красинец, знайдену в 1998 році в одному з московських дворів "Перемогу" він самостійно доставив у Черноусово і вже тут пензликом зробив напис "ОРУДУ Міліція". На таких машинах також в радянський час пересувалися співробітники правоохоронних органів. Одну з раритетних "Волг" Михайло Юрійович розфарбував під ралійний автомобіль.

"Чайки"

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
Особливою гордістю музею Михайла Красинца в Черноусово вважаються дві "Чайки" - це моделі ГАЗ-13 і ГАЗ-14. Вважається, що це був перший автомобіль представницького класу в історії радянського автопрому. Його дизайн виконаний в стилі популярного в той час "детройтського бароко". Випускалися такі автомобілі з 1959 по 1979 роки. Всього їх було вироблено трохи більше 3 тисяч. У музеї можна помилуватися розкішним седаном з автоматичною коробкою передач. У радянський час такий автомобіль був дійсно унікальною річчю. Зараз він сильно просів, фарба облупилася. Але навіть зараз "Чайка" здатна вразити. Салон зберігся набагато краще, він практично в ідеальному стані. Відвідувачі музею можуть не тільки оглянути експонати, але й посидіти за кермом. Друга "Чайка" з цієї колекції представляє зразок моделі ГАЗ-14. Це ще один "лімузин", пізнішої збірки, але вже не такий витончений. Їх випускали на Горьківському автозаводі з 1977 по 1988 роки, встигнувши зробити більше тисячі автомобілів.

"Волги" і "Перемоги"

В музеї широко представлені автомобілі марок "Перемога" і "Волга". Серед унікальних експонатів можна виділити кілька рідкісних екземплярів ГАЗ-21 з самої першої серії зі знаменитою зіркою на решітці радіатора. Неподалік - рідкісні "Волги" з ресорами і передніми мостами. У колекції багато автомобілів "Москвич" із заводу, на якому багато років пропрацював сам Красинец. Наприклад, кабріолет з рульовим колесом від "Опеля". Такі екземпляри виробляли тільки до 1953 року, тому цей - дійсно рідкісний і унікальний.

Машини з історією

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
Тільки в цьому музеї можна побачити єдиний збережений "Москвич 3-5-5". Було побудовано всього три таких примірника, призначених для державних випробувань. Це широка машина з пружинною підвіскою, оригінальною коробкою передач і двигуном потужністю 17 літра. Передбачалося, що цей прототип при переході на масове виробництво стане моделлю "Москвич 2140", але проект так і не був реалізований. Історія появи цього рідкісного "Москвича" в музеї Красинца вельми цікава. Протягом довгого часу він стояв на задвірках АЗЛК. У 1994 році, коли активно позбувалися від всього зайвого і непотрібного, його навіть збиралися порізати на метал. Тоді колекціонеру вдалося домовитися про передачу "Москвича" йому в обмін на старий мотор від "Волги". Ця історія є скоріше винятком, ніж правилом. Красинец рідко выменивает машини, як правило, купує їх за гроші. Зі своєї колекції принципово нічого не продає. Визнає, що пропозиції до нього надходять неодноразово, але він твердо стоїть на своєму, вважаючи, що все, що потрапило в музей, має у ньому залишатися.

Авто в чистому полі

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
Принциповість характеру багато в чому визначила долю і біографію Михайла Красинца. З його позицією багато сперечаються, тим більше що відмова продавати машини зі своєї колекції призводить до того, що багато з них іржавіють, стоять у полі, зарослому травою вище людського зросту. Стежити за таким великим автопарком колекціонеру доводиться практично поодинці, тому на все часу просто не залишається.
Більше того, частина експонатів за цей час піддалася розграбуванню. Звичайно, більшість машин не на ходу, але з них масово знімають елементи кузова, фари, забирають деталі інтер'єру. Все це являють собою сумне, навіть видовище. При цьому закономірність досить проста: чим далі автомобіль коштує від будинку самого Михайла Юрійовича, тим більш плачевно його стан. При цьому в чистому полі також зустрічаються значущі, рідкісні та унікальні експонати, які могли б посісти гідне місце в будь-якому автомобільному музеї світу. У Черноусово стан машин наводить тугу, вони продовжують гинути під відкритим небом без жодного догляду. Наприклад, у полі варто спортивна модель "Москвича-2140" з серії "Ралі", яка колись належала відомому вітчизняному гонщику Сергію Шипилову. В кінці 90-х Красинец придбав її приблизно за 200 доларів. Сьогодні її стан і зовнішній вигляд досить сумні.

Кладовище старих автомобілів

Автомузей Михайла Красинца в Черноусово: колекція автомобілів
Велика частина експозиції, розташованої сьогодні у відкритому полі, більше схожа не на музей, а на грандіозний арт-об'єкт. Багатьом нагадує сумнозвісний кладовище старих автомобілів в американському штаті Джорджія. Теж популярне у туристів місце, за вхід на яку доведеться заплатити 25 доларів. У Михайла Юрійовича фіксованої плати немає. Кожен відвідувач залишає стільки грошей, скільки вважає за потрібне.

Критика колекціонера

Музей і самого Красинца часто критикують. Причому невдоволення висловлюють не тільки звичайні відвідувачі, але навіть його друзі та близькі. Основна претензія полягає в тому, що на своєму полі Михайло Юрійович фактично вже знищив багато рідкісні автомобілі, які могли б представляти найбільший інтерес для колекціонерів, багато розповісти про історію радянського автопрому. Привозячи їх у свій музей, Красинец не займається їх відновленням, а просто залишає їх на вулиці. Багато хто вважає такий підхід є просто неприпустимим. При цьому варто визнати, що якби не було цього автоэнтузиаста, багато з цих автомобілів давно б уже були пущені на металобрухт, особливо в 90-ті роки, коли були абсолютно нікому не потрібні. Тому суперечки про те, чим вважати колекцію Красинца: кладовищем старовинних автомобілів, арт-об'єктом або музеєм, тривають досі.

Спроби відновлювати окремі моделі

При цьому відомо, що окремі моделі своїх автомобілів Красинец все ж намагався відновлювати, але з цього нічого хорошого не вийшло. Відомо, що Михайло Юрійович робив спроби відреставрувати легендарний СМЗ С-3А. Це двомісна мотоколяска, що випускалася на Серпуховському мотоциклетному заводі з 1958 по 1970 роки. Як відзначають експерти, нічого не вийшло. Автомобіль не тільки був жахливо пофарбований, але ще виявилось, що його фари зібрані неправильно, одна з деталей вставлена догори ногами. Серйозна претензія до колекціонера полягає і в тому, що він навіть не в змозі встановити елементарний паркан, щоб огородити свої рідкісні екземпляри. В результаті ті машини, які не пішли на переробку в 90-ті роки, були частинами розкрадені жителями навколишніх сіл, які мали на полі безперешкодний доступ. Більшість вважає, що будь-який інший на місці Красинца вже давно б побудував прибутковий музей європейського рівня. Однак Михайло Юрійович робити цього не хоче або не може. В результаті унікальні експонати так і продовжують іржавіти і гнити.
Читайте також
Значення вишивки, символи та прикмети у вишиванні. Вишиті обереги
Значення вишивки, символи та прикмети у вишиванні. Вишиті обереги
Значення вишивки, символи та прикмети у вишиванні – про все це повинен знати людина, що планує створення оберега власними руками. Вишити дійсно
Де продати марки? Як це краще зробити?
Де продати марки? Як це краще зробити?
Останнім часом колекціонування стало вигідною справою, яке дозволяє не тільки збирати марки, але і отримувати з цього фінансову користь. Мода на
Перша десятка в Fortune 500
Перша десятка в Fortune 500
Щороку американський діловий журнал публікує рейтинг, названий в честь себе - Fortune 500 в який входить п'ятсот лідерів продажів США. Журнал готує
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Міст Богдана Хмельницького в Москві
Де розташований міст Богдана Хмельницького в Москві? Як дістатися до нього? Коли і ким було створено це унікальна споруда? Чим цікава ця інженерна
Джон Мактірнан: все закінчилося, не встигнувши початися
Джон Мактірнан: все закінчилося, не встигнувши початися
У далекі 90-ті цей чоловік перебував на піку своєї популярності. Ще б, адже він створив найбільші кинопроеты, які поповнили Золоту колекцію
Великі машини для дітей
Великі машини для дітей
Хто з нас у дитинстві не мріяв про великий іграшковій машині? Але раніше такі іграшки були розкішшю, тому що випускалися в малій кількості і були