Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації

В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації

1-02-2019, 11:40
460
0
В'язання шкарпеток з миска вважається незвичайним способом, адже, як правило, вироби роблять починаючи манжетою, закінчуючи пальчиками. Переваги цієї техніки полягає в тому, що миску притаманна акуратність, п'ята вывязывается навпаки, але зовнішній вигляд має схожі обриси з класичної квадратної п'ятою.

Початковий процес в подробицях

В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
В'язання шкарпеток з миска передбачає 5 панчішних спиць, також знадобиться одна додаткова, щоб вив'язати п'яту. Однак вона не так важлива. На виготовлення виробу 42-го розміру на чоловіка було витрачено 100 грам тоненькою напівшерсті. Спиці варто вибирати тонкі, так як в'язка буде відрізнятися щільністю.


Як створювати шкарпетки: майстер-клас

В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
Потрібно заздалегідь виготовити зразок та визначити щільність виробу. Після провести індивідуальний набір петель, число рядів при створенні виробу. Щоб почати в'язання шкарпеток з миска, слід набрати гачком ланцюг в 12 петельок. Також можна взяти спицю, перекинути на неї петельку з гачка, ввести кінчик спиці в полупетли ланцюжка черги. Після потрібно захопити нитку і витягнути петлю на спицю. На кожній стороні ланцюга має бути 12 петельок на спиці і з зворотного боку ланцюга на другу спицю необхідно набрати також 12 петельок. Можна застосувати метод в'язання шкарпеток з миска на двох спицях. Про нього докладніше пізніше. Перший ряд провязывается по колу завдяки лицьових петель, при цьому петельки потрібно розділити на 4 спиці по 6.

Як вив'язати мисок вироби

В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
З другого ряду необхідно починати додавати по боках після першої петлі першої спиці, перед останньою на другий, після першої на третій і перед кінцевою петелькою на четвертій спиці. Потрібно додавати петлі з протяжек, в цих цілях правою спицею потрібно підхопити нитку між петельками, накинути її на ліву спицю і пров'язати за дальню стіну лицьового. Петельки слід додавати через ряд, до того моменту, як мисок не буде рівним ширині всієї стопи. Для чоловічого вироби провязали 20 рядів, і кількість петельок на кожній спиці було збільшено до 16 в цілому на 4 спицях їх буде матися 64.


Головна частина виробу

Після потрібно в'язати виріб без додатків, аж до підйому стопи. Далі створюється клин підйому. Через ряд слід робити обчислення з боків після першої петельки на третьої спиці і перед останньою петелькою на четвертій. Після 16 рядів на даних спицях кількість петельок буде зростати до 24 всього додалося 16. На третій, а також четвертої спиці робиться підошва вироби, а також здійснюється в'язання носка від миска з п'ятою. Щоб створити п'яточку, слід на третьої і четвертої спицях петельки поділити на три рівні частини, по 6 перенести їх на різноманітні спиці, щоб було комфортно в'язати.

Створення п'яти

В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
Приступаємо до наступного етапу. В'язання шкарпеток з миска з п'ятою бумеранг – неважка техніка. На початку процесу потрібно в'язати на центральних 16 петлях візерунок зворотними, а також прямими рядами. При цьому використовувати лицьову гладь. Перша кромочная петля завжди знімається так, щоб з'явилася кордон ланцюжком. Для п'яти число рядів відповідає кількості петель на спиці (помножити на 2 або дорівнює 32 ряду). Виконавши останній ряд ділянки, потрібно набрати петлі з боків, спиця повинна вводитися за кромочні петлі, і, витягаючи петельку, слід набрати ще 16. Якщо набір йде по вивороту, то набирати петельки потрібно ніби з провязыванием петлі з вивороту, а на лицьовій стороні петлі повинні набирати як лицьові. Набравши петельки з однієї стороні, п'яту потрібно в'язати у зворотному напрямку. Після петель в центрі слід набирати їх по другій стороні боки, також брати на спицю 16 петельок.
Після в'яжеться 48 петельок п'яти зворотними або ж прямими рядами, центр повинен обв'язуватися, перша кромочная в обов'язковому порядку знімається, а остання провязывается спільно з петелькою збоку. На лицьовій стороні дві петлі потрібно провязать разом лицьовій з протяжкою, в цих цілях потрібно перезняти останню петельку п'яти на праву спицю, не пров'язуючи. Першу з боку потрібно провязать лицьовий, після лівою спицею потрібно підхопити непровязанную і накинути її на другу. На вивороті в'яжеться пара петель спільно однієї виворітного. У всіх рядах почне убавляться по одній петельці, то з одного, то з іншого боку. Всього слід пров'язати 32 ряду, щоб були виключно петлі п'яти.

Створення манжети

Після виготовлення п'яти йде в'язання носка з миска спицями (всі чотири), потрібно зробити вісім убавленій по сторонах у всіх рядах, щоб звузити щиколотку. Після цього слід пров'язати чотири ряди з допомогою лицьовій гладі, манжета повинна бути гумкою 4х430 рядів. Щоб закінчити в'язання шкарпеток з миска, слід закрити петлі гумки. Інший носок виготовляється за аналогічним планом.

Виготовлення виробу на декількох спицях

В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
В'язання шкарпеток з миска завдяки відкритим петель полягає в наступному. Щільність процесу, припустимо, 18 петель - це дорівнює 10 див. Наберемо 20 по 10 на кожну спицю. Потрібно провязать коло, після додавати по кромочним, на початку ряду і в кінці. Подальший коло створюється без додатків, потрібно в'язати мисок з чергуванням кола з додаванням і без нього до тих пір, поки не стане по 18 петельок. Коли будуть створені всі петельки, їх потрібно перенести на одну спицю і продовжити процес, спираючись на метод подвійної порожнистої гумки. Далі просто пров'язуємо довжину носка аж до п'яти. Після повторно переносимо петлі на спицю і продовжимо брати висоту гумки близько 70 мм. В'язання закінчується гумкою 2х2. При закритті петель їх слід витягати посильніше, щоб гумка не стягувалося, інакше виріб буде важко надіти на ногу.
Читайте також
Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
При в'язанні будь-якого вироби спицями треба не тільки сховати кінчики ниток, але і акуратно оформити край. І рукодільниці звертаються до
Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
Як в'язати порожнисту гумку: поради початківцям
Коли майстриня вирішує пов'язати спицями светр, вона стикається з проблемою оформлення манжет і горловини. Проста гумка легко розтягується, а край
Нескладні візерунки спицями: в'яжемо швидко і красиво
Нескладні візерунки спицями: в'яжемо швидко і красиво
Для кожної майстрині, яка дружить зі спицями, справою честі є пов'язати красиву річ, щоб порадувати своїх домочадців. Але не все відразу можуть
Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
Уміння в'язати горизонтальні візерунки спицями є дуже корисною майстерністю. Дана техніка не потребує особливих зусиль у роботі, дозволяє проявити
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Як набрати повітряні петлі спицями? Корисні поради для в'язальниць
Ті, хто вже давно в'яже, знають, що якщо потрібно збільшити кількість петельок в ряду (тобто додати їх), слід застосувати повітряні петлі. Вони
Плед спицями
Плед спицями
В'язання спицями – дуже захоплююче заняття. Крім того, це ще й дуже практичне хобі, за допомогою якого ви зможете створити масу корисних речей – від