Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Новоиндийская захист: історія і теорія

Новоиндийская захист: історія і теорія

3-02-2019, 19:41
329
0
Новоиндийская захист – це відомий, але досить молодий шаховий дебют. Йому близько дев'яноста років. Термін "дебют" у шахах позначає початковий проміжок гри, який слід від початку гри і до закінчення розвитку фігур гравцями. Новоиндийскую захист у шахах розробив і почав застосовувати вперше Арон Ісаєвич Нимцович в 1914 році. Його послідовниками в розробці і просуванні цього чудового дебюту займалися претендент на звання чемпіона світу, шаховий теоретик і великий шахіст Олександр Олександрович Альохін.
Новоиндийская захист: історія і теорія
У вісімдесяті роки минулого століття цей дебют багаторазово застосовувався дванадцятим чемпіоном світу з шахів і великим знавцем стратегічних шахів Анатолієм Євгеновичем Карповим. Новоиндийская захист не використовується широко на найвищому рівні гри, тому що вона не дозволяє домогтися активної гри за чорних. При її застосування чорні можуть отримати лише надійну міцну позицію і зразкова рівність при точній грі обох суперників.

Початок дебюту

Дебют новоиндийской захисту починається з руху білого пішака на клітину d4 після чого чорні відповідають ходом коня на f6. Білі другим ходом рухають пішака на с4 чорні ставлять пішака е на е7. І третім білі виводять свого коня на f3 а чорні, готуючи фіанкеттірованіе свого белопольного слона, просувають пішака b b7. На цьому початок дебюту закінчується. Після цього можливо кілька продовжень.

Основне продовження

Основним продовженням вважається g3 за білих. Цим четвертим ходом білі готують фіанкеттірованіе свого белопольного слона, тим самим як би протиставляючи його белопольному слону чорних на головній діагоналі дошки. Сильний слон чорних, який в майбутньому буде контролювати цю діагональ, - одна з найсильніших фігур у таборі чорних. Тому ідея з g3 займає заслужене перше місце серед декількох продовжень. Наступним ходом чорні виводять свого чернопольного слона на b4 оголошуючи шах білому королю, одночасно підготовляють рокіровку короля на королівський фланг. П'ятим ходом білі, вимушені захищати короля від шаха, виводять свого чернопольного слона на d2 а чорні розмінюються на пункті d2. Шостим ходом білий ферзь виходить на d2 а чорні рокируют короля в коротку сторону. Після цього білі, швидше за все, будуть аналогічно рокировать короля, а чорні висунутий свою пішака на d5 висловивши тим самим свої наміри боротися за центр.

Система Ботвинника

Цим продовженням вважається маневр коня на c3. Цим ходом білі хочуть негайно посилити свою перевагу в центрі, натякаючи на просування пішаки на e4. Чорні відповідають розвитком свого слона на b7. П'ятим ходом білі можуть здійснити маневр пішаки е вперед, на четверту горизонталь, обозначивая своє панування в центрі дошки, або обмежитися просуванням цієї пішаки всього на одну клітку, відкриваючи шлях белопольному офіцерові. Чорні будуть намагатися трохи зняти напругу, активізуючи свого офіцера і переміщаючи його на пункт b4.

Згодом білі, ймовірно, виведуть свого ферзя на с2 або b3 намагаючись змусити до розміну ворожу фігуру, або проведуть тичок пішаки е, що призведе до разменам на пункті с3. Слідом за цим чорні виведуть пішака на d5 і будуть повноправно вступати в боротьбу за центр дошки, а білі, маючи невелику перевагу в просторі, почнуть намагатися цей центр утримувати і розвивати свою перевагу в ході партії.
Новоиндийская захист: історія і теорія

Система Петросяна

Її розробляв і практикував радянський, дев'ятий чемпіон світу з шахів, Тигран Вартанович Петросян. Ця різновид новоиндийской захисту починається рухом пішаки на а3. Цим четвертим ходом білі перешкоджають виходу чернопольного слона на b4 тим самим забезпечуючи комфортну стоянку для свого коня на с3. Чорні, не гаючи часу, відразу можуть встановлювати свою пішака на d5. Після білі виводять чернопольного офіцера на g5 пов'язуючи коня і погрожуючи розмінятися на d5. Якщо чорні після цього маневру на позбавлять від ферзя зв'язки, поставивши свого слона на е7 то вони ризикують залишитися без сильного бійця на b7 або виявити його замкненим своєї ж пішаком, що буде вважатися абсолютно невдалим виходом з дебюту. По закінченні цих маневрів білими, швидше за все, буде зіграно e3 і вони спокійно закінчать розвиток, а чорні рокируют короля і поставлять свого коня з b8 на е7 отримавши надійну позицію. Позиції будуть приблизно рівні.
Новоиндийская захист: історія і теорія

Варіант Майлса

Цей дебютний варіант починається на четвертому ходу білих переміщенням чернопольного офіцера на f4. Після цього білі, ймовірно, фианкеттируют його белопольного візаві. На п'ятому хорошим ходом буде висунення пішаки на а3 яке дозволить з комфортом поставити коня на с3 а для чорних - спокійний вихід офіцера на е7 з підготовкою рокіровки в коротку сторону. Наступним буде вже описаний вихід коня, а чорні будуть рокироваться. Після цього білі будуть грати е3 і закінчувати розвиток, а чорні проведуть d5 і виведуть коня b на е7 теж закінчуючи розвиток.
Новоиндийская захист: історія і теорія
Описаний дебют є напівзакритим. Незважаючи на те, що він вважається оборонним, використовувати новоиндийскую захист за чорних можна в абсолютній більшості ситуацій. Якщо ви не гросмейстер найвищого рівня, який виступає в серйозному відповідальному турнірі, вона підійде всім, кому підходить надійна міцна позиція без загострень на старті партії. Новоиндийская захист за білих - це не менш зручна система, яка дозволяє з комфортом розвиватися і нарощувати перевагу зважаючи оборонної стратегії суперника на початку гри.
Читайте також
Шахи. Захист двох коней
Шахи. Захист двох коней
Захист двох коней у шахах - один з найпопулярніших дебютів сьогодні. Це старий відкритий дебют. Перші виявлені записи зроблені найбільшим шахістом і
Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
Хочете навчитися грати Беноні? А може навіть проти Беноні? Тоді вам варто прочитати цю статтю. Тут розказано про основні варіанти захисту, сильних
Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
Початок шахової партії - легко чи складно? Як можна починати? Чи є якийсь принцип чи "формула успіху"? У цій статті ми спробуємо допомогти вам
Голандський захист у шахах
Голандський захист у шахах
Голандський захист у шахах: розбір, можливі пастки і як правильно її виконувати. Докладний розбір техніки шахів. "Кам'яна" захист, гамбіт Стаунтона,
У калі у дитини чорні ниточки
У калі у дитини чорні ниточки
Дуже часто на початкових етапах введення прикорму молоді матусі приходять в жах, побачивши чорні нитки в калі дитини. Не варто впадати в паніку,
Як зліпити слона з пластиліну?
Як зліпити слона з пластиліну?
Одним з улюблених тварин дітей є слони, і, звичайно, малюки прагнуть втілювати їх своїх виробах. У нашій статті ми дамо покроковий майстер-клас з