Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Шахи. Захист двох коней

Шахи. Захист двох коней

3-02-2019, 19:41
359
0
Захист двох коней у шахах - один з найпопулярніших дебютів сьогодні. Це старий відкритий дебют. Перші виявлені записи зроблені найбільшим шахістом і теоретиком Італії XVI-XVII століть Полерио, якого вважали найсильнішим в Римі. З-за численних можливостей двох сторін дебют донині часто зустрічається навіть на професійному рівні шахової гри. Він з великим успіхом застосовувався найсильнішими шахістами різних епох. Внесок в розвиток дебюту був внесений Михайлом Чигоріна.
Шахи. Захист двох коней

Характерні риси дебюту

Його перевага в тому, що чорні з початку гри намагаються перехопити ініціативу, в деяких варіантах навіть жертвуючи матеріал. При розігруванні більшості варіантів захисту двох коней на дошці виходять складні двосічні позиції, в яких будь-яка із сторін може запросто отримати перевагу. Цього початку вже кілька століть присвячуються аналітичні розбори. Деякі з сучасних варіантів опрацьовані на 25 ходів.

Теорія захисту двох коней

Починається з руху пішаки білих на е4. Опонент відповідає тим же е5. Другим ходом білі роблять логічний маневр конем на f3 відразу нападаючи на пішака, яка тільки що увійшла в гру. Чорні її захищають, виводячи свого скакуна на c6 попутно розвиваючи фігуру. На третьому ходу білі виводять белопольного слона на c4 готуючи рокіровку короля в коротку сторону, а чорні розвивають другого коня, виводячи його на f6. На цьому захист двох коней закінчується.

Шахи. Захист двох коней

Продовження Kf3 - Kg5

Існують різні варіанти захисту двох коней, але цей, напевно, найстаріший, який грається і досі. Цим маневром білі намагаються використати слабкість пункту f7. Бувають різні продовження, але основне - це хід пішака на d5. Цим ходом чорні блокують діагональ для белопольного офіцера, тим самим забороняючи білим негайно атакувати пункт f7. П'ятим ходом білі забирають пішака d5 своєї, одночасно атакуючи коня, а чорні ведуть його на а5 контратакуючи слона білих. Далі офіцер оголошує шах королю з b5 а чорні перегороджують шлях, виводячи пішака на с6. Сьомим ходом білі забирають пішака с6 з d5 а опонент, у свою чергу, забирають її візаві з протилежного табору пішаком з b7 одночасно атакуючи слона білих. Далі краще відступ для офіцера - це пункт е2. Чорні відразу пропонують ворожого скакуну визначитися з новою стоянкою шляхом нападу на нього пішаком з h6. Білий кінь відступає на f3 і чорні тут же знову атакують просуванням пішаки на е4. На десятому ходу йому доводиться робити четвертий маневр в партії, що погано позначається на розвитку фігур шахіста. Він займає нову стоянку на пункті е5 а чорні виводять чернопольного слона на с4 прицілюючись до ослабленому пункту f2 який прикриває ворожого командира.

Цю позицію у захисті двох коней комп'ютер оцінює як рівну, але все змінюється за один невірний хід білих, тому що вони сильно відстали у розвитку, а у чорних з цим, навпаки, немає ніяких проблем. Фігури стоять активно, у них є простір для подальших маневрів і можливості атакувати в майбутньому короля. У білих зайвий пішак.
Шахи. Захист двох коней

Гамбіт Понциани - Стейніца

Дуже гостре продовження, в якому чорні на четвертому ходу замість захисту діагоналі від белопольного слона білих та пункту f7 контратакують білих, забираючи пішака на е4. На п'ятому ходу є три основні варіанти розвитку партії:
 • Білі можуть забрати коня чорних своїм і запропонувати чорним піти пішаком на d5 з можливістю відіграти фігуру назад.
 • Можуть взяти на е7 слоном, який оголосить чорному королю шах і буде невразливий, що змусить його рушити і позбутися рокіровки.
 • Або жадібний варіант – це взяти конем на f7 з подальшим планом виграти у суперника якість. Але цей варіант є найбільш небезпечним, тому що чорні, виводячи ферзя на h4 починають небезпечну контргру.
 • Грати захист двох коней за білих необхідно акуратно, тому що один невірний маневр може зробити вашу позицію беззахисною.
  Шахи. Захист двох коней

  Варіант зі взяттям пішаки конем на f7 в гамбіті Понциани - Стейніца

  Білі забирають пішака на f7 а чорні виводять ферзя на h4 погрожуючи матом! Неозброєне око, не знає теорії в цій позиції, може вибрати з хороших ходів, самий жадібний з яких - це забрати конем човен, чого робити не можна через описаного вище мата. Якщо білі виведуть ферзя на е2 чорні ставлять другого скакуна на d5 погрожуючи виделкою на с2. Кращим сьомим ходом у цьому варіанті за білих буде g3 з контратакою ферзя, після чого чорні йдуть на розмін ферзів, забираючи ворожого. Після цього йде серія простих ходів, протягом яких опоненти забирають один у одного по одному човні. За підсумком обох залишається однією важкої фігурі, по три легких, і чорні мають одну зайву пішака і перевага по позиції.
  Шахи. Захист двох коней

  Варіант гамбіту Понциани - Стейніца зі взяттям коня на е4

  Саме надійне продовження цього гамбіту. Ви просто забираєте ворожого коня своїм, після чого опонент рухає пішака на d5 оголошуючи вам вилку, і ви вимушені розлучитися з однією з своїх легких фігур. Сьогодні комп'ютер показує, що необхідно забирати цю пішака офіцером, щоб отримати найкращу позицію. На дошці залишиться матеріальне рівність і зразкова рівність по позиції. Таким чином чорні спрощують гру, прибираючи з дошки пару легких фігур, і отримують хорошу і просту для подальшої гри позицію. Можна після стусана d5 оголосити шах з f6 змушуючи забрати коня і сдвоить собі пішаки по лінії f, зберігаючи свого сильного белопольного офіцера. У нього залишиться зайвий пішак, але вона буде здвоєною, і в його таборі з'являться слабкості з-за нової структури. Грати захист двох коней за чорних дуже зручно. Особливо якщо суперник погано розбирається в теорії. Якщо вам по душі гостра атакуюча гра, яка починається з самого початку партії, зі взаємними шансами, то цей дебют вам підійде. Але перед початком його використання краще вивчити теорію, хоча б на п'ять-десять ходів.
  Читайте також
  Новоиндийская захист: історія і теорія
  Новоиндийская захист: історія і теорія
  Новоиндийская захист – це відомий, але досить молодий шаховий дебют. Йому близько дев'яноста років. Термін "дебют" у шахах позначає початковий
  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
  Захист Беноні у шахах: опис, особливості застосування
  Хочете навчитися грати Беноні? А може навіть проти Беноні? Тоді вам варто прочитати цю статтю. Тут розказано про основні варіанти захисту, сильних
  Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
  Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
  Початок шахової партії - легко чи складно? Як можна починати? Чи є якийсь принцип чи "формула успіху"? У цій статті ми спробуємо допомогти вам
  Голандський захист у шахах
  Голандський захист у шахах
  Голандський захист у шахах: розбір, можливі пастки і як правильно її виконувати. Докладний розбір техніки шахів. "Кам'яна" захист, гамбіт Стаунтона,
  У калі у дитини чорні ниточки
  У калі у дитини чорні ниточки
  Дуже часто на початкових етапах введення прикорму молоді матусі приходять в жах, побачивши чорні нитки в калі дитини. Не варто впадати в паніку,
  Мультики про коней
  Мультики про коней
  Щоб краще познайомити малюків з символом нового 2014 року, конем, можна запропонувати перегляд деяких цікавих і веселих мультфільмів. У нашій статті