Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість

Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість

3-02-2019, 19:41
465
0
Монета 5 копійок 1935 - це справжня знахідка для нумізмата. В цей рік при карбуванні грошових одиниць змінювалося кілька штемпелів, що забезпечило різноманітність різновидів монет. Ціна на такі гроші варіюється від тисячі до ста тисяч рублів. Але про все по порядку.
Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість

Опис

Виробництво - Ленінградський монетний двір. Монета 5 копійок 1935 була проведена тиражем більше одинадцяти з половиною мільйонів примірників. Здавалося б, тираж величезний, чому ціна така висока? Відповідь проста. У виробництві за рік використовувалося кілька штемпелів, змінився зовнішній вигляд аверсу, зовнішній вигляд реверсу теж у багатьох монет відрізняється. Виготовлені монети 5 копійок 1935 року з бронзи з додаванням алюмінію. Золотистий колір. Монета важить п'ять грамів. По обидва боки присутній кант з виступами. Магнітних властивостей і характеристик немає.

Реверс

Всю верхню половину диска займає цифра "5". За зовнішнім виглядом більше нагадує велику, ніж друковану. Здається, що її хтось написав від руки. А ось напис "копійок", розташована нижче, вже пропечатана. Найнижчу частку монетного диска на 5 копійках 1935 займає рік виготовлення. І, звичайно ж, незамінний атрибут на монетах того часу - це декоративна точка під цифрами.

Окантовка - красиві з тонкими стеблами колосся пшениці. Вони розташовуються по обидва боки, як би огинаючи основні зображення. Якщо на більш пізніх монетах колосся виходять з дубового листя, на монеті в 5 копійок 1935 року внизу розташовані просто красиві вензелі - продовження стебла.
Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість

Аверс

Верхня частина і головне центральне місце - це, звичайно ж, герб Радянського Союзу. Він являє собою малюнок планети Земля, в центрі якого розташувалися серп і молот. Огинають Землю колосся пшениці, прикрашені красивою стрічкою. Вона має сім витків (по три з кожної сторони) і один виток внизу, що з'єднує. З центру стрічкового банта виходить сонце. Воно зображено не повністю, видно тільки його верхня чверть. Від сонячного півкола відходять довгі і тонкі промені, що доходять до малюнка Землі. Зверху, де майже з'єднуються колосся, розташувалася зірка. Граней п'ять, різьблені, округлі. У самому низу розташовується абревіатура СРСР з точками після кожної букви, як тоді було заведено писати. Вже в цьому році, на цій же монеті 5 копійок 1935 все зміниться. Зникнуть точки, з'явиться більша відстань між літерами, вони стануть розпливчастими, більш тонкими і різкими.

По всьому периметру монети розташовується знаменитий гасло "Пролетарі всіх країн, єднайтеся!". Всі знаки пунктуації дотримувалися.

Різновиди

Всього монету 5 копійок 1935 року має сім різновидів. Дві з них утворені через використання двох штемпелів для реверсу, чотири - для аверсу. Ще один вид монет вважається самим дорогим і рідкісним.

Старий тип штемпеля

Для виробництва використовувався штемпель 1926-1934 років. На ньому був надрукований заклик до об'єднання всіх країн. Крім того, якщо уважно придивитися, молот був наближений до другого меридіану. Розташований праворуч колос має одну довгу, а одну коротку ость.
Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість

Новий тип штемпеля

На аверсі змінилося зображення зірки. Якщо на монетах 5 копійок 1935 "старого" зразка вона була опуклою, то на нових монетах можна побачити увігнуту, як би вигравірувану всередину монети, п'ятикутну зірку. Варто придивитися і до кінчиків лівого колоска (найдовшого). На одній монеті він буде йти вище променя (лівого) зірки, на іншій - трохи нижче. Також розрізняється відстань, на якому знаходиться буква "Р" по відношенню до зображення герба. На одній різновиди вона буде видалена, на іншій - сильніше присунена. Єдиний шлюб, який зустрічався на аукціонах, це скол шматочка у верхній частині монети.

Вартість

Найдешевшими будуть монети з браком (від 300 рублів), а також грошові одиниці, які мають йде через лівий промінь гілочку колоса пшениці (550 - 750 рублів). Монети, аверс яких не має вузликів, а також на якому присутній гасло і декоративні точки, оцінюються в суму від 4000 до 90000 рублів. Найдорожчим буде "новодел" часів Хрущова, що був випущений в мізерній кількості в якості презентації для керівників іноземних держав. Такі монети оцінюють в 350000 рублів і вище.
Читайте також
Монета 20 копійок 1981 року. Особливості, ціна
Монета 20 копійок 1981 року. Особливості, ціна
Монета в 20 копійок 1981 року вважається однією з найбільш варіабельних. Колекціонери нараховують близько дев'яти різновидів даної грошової одиниці...
Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
Після Олімпіади 80-го року було створено безліч тематичних предметів, але монета 20 копійок 1982 року нічим примітним не відрізняється. Тираж був
Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
Монета в 15 копійок 1982 року не відрізняється високою вартістю, так як була викарбувана в багатомільйонному кількості. Штемпелі, які
Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
Незважаючи на те що дана монета випускалася як ювілейна і була присвячена сорокаліття Великої Перемоги, тираж її був величезним. Саме тому 10 копійок
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
В нумізматичних каталогах представлені два варіанти монет 10 копійок 1982 року. Перший зразок, який належить до більшої частини тиражу, карбувався за
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монету номіналом 20 копійок 1979 року не можна назвати рідкістю нумізматики, але ціна на неї буде варіюватися в залежності від виду. Існує три