Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість

Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість

3-02-2019, 19:43
483
0
Незважаючи на те що дана монета випускалася як ювілейна і була присвячена сорокаліття Великої Перемоги, тираж її був величезним. Саме тому 10 копійок 1985 року не представляє особливої цінності для нумізматів. Однак і в цієї монети є свої особливості та нюанси, здатні підвищити її невелику вартість до максимуму. Спробуємо розібратися в цих моментах.
Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість

Опис

Ця грошова одиниця була викарбувана Ленінградським монетним двором. Точний тираж не відомий. Достовірна лише інформація, що 10 копійок 1985 були виготовлені зі стандартним набором друкованих штемпелів. Магнітні характеристики відсутні. Монета важить 18 гр. Виготовлялася із стандартного для того часу сплаву (нікель, цинк, мідь).

Реверс

Більшу половину монетного диска займає цифра "10", показує номінал монети. Цифри досить гладкі, округлі, не мають гострих граней, як це зустрічається в попередніх варіантах монет. Внизу розташовується напис "копійок", а під ним рік карбування. Краси монеті 10 копійок 1985 року додають стебла пшениці, які оперізують цифри і букви з двох сторін. Вгорі не сходяться. Початок свій беруть з пари листя дуба.

Аверс

Для штампування аверсу монети 10 копійок 1985 року використовувався штемпель 23. Основа - зображення союзного герба. Пересічні серп і молот поверх планети Земля. Трохи нижче розташовується зображення верхньої половини сонця. Промені, що доходять до планети, торкаючись її в нижній частині в декількох місцях.

Обрамляє картину два пучка пшеничних колосків. Кожен пучок зібраний стрічкою. Всього присутній п'ятнадцять перев'язок, які показують число республік Радянського Союзу. Другий ряд колосків має яскраво виражені ості. Кожен сніп пшениці перев'язаний з одного боку сім разів, внизу стрічка збирається в пучок (бант).
Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
В верхній частині зображення герба колосся практично з'єднуються між собою. У утворився проміжку розташовується п'ятикутна зірка. Якщо придивитися до правій стороні монети 10 копійок 1985 року, у нижньому куті немає уступу під гребінкою. Ще нижче, під малюнком герба, розташовані букви "СРСР".

Покращена карбування

Можна виділити монети, які були виготовлені з використанням штемпеля 21. Вони відносяться до розряду "поліпшена" чеканка", незважаючи на те, що для виробництва використовувався "старовинний" штемпель. Це той, що застосовувався для виготовлення монет минулих років. Особливістю є уступ, що знаходиться біля правого краю зірки.

Шлюби

Як відомо, грошові одиниці, які мають особливості (недоліки) виробництва, завжди цінуються в нумізматичних колах. Монета 10 копійок 1985 року не виняток. На аукціонах потрапляло чимало різновидів шлюбів таких грошей. Наведемо конкретні приклади:
 • зміна кольору (райдужна монета);
 • засмічений штемпель (точки і вм'ятини видно неозброєним оком);
 • поворот заготовки;
 • гурт з браком;
 • дефект заготовки;
 • розкол штемпеля;
 • колосся не мають остей взагалі;
 • подвійний выкус та ін.
  Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
 • Різновиди

  Існує два різновиди монети 10 копійок 1985 року. В обіг такі монети не надходили, так як були тільки в наборах монетного двору. У першому випадку на правій стороні близько герба є коротка ость у внутрішнього колоса. У другому варіанті - ості однакового розміру і внутрішня однієї довжини з іншими. Крім того, у другій різновиди останній колос має ледь помітний відросток у ості.

  Вартість

  Як вже зазначалося вище, грошова одиниця 10 копійок 1985 року випуску проведена була великим тиражем, і вартість її варіюється від одного до ста тридцяти восьми рублів. Дорожче будуть коштувати монети, які відносяться до "поліпшеної карбування". Такі гроші оцінюються вже набагато дорожче. Вартість варіюється від 250 рублів до трьох тисяч. Що ж стосується монет з явними шлюбами і дефектами, то за них можна виручити пару сотень рублів (не більше).
  Читайте також
  Монета 20 копійок 1981 року. Особливості, ціна
  Монета 20 копійок 1981 року. Особливості, ціна
  Монета в 20 копійок 1981 року вважається однією з найбільш варіабельних. Колекціонери нараховують близько дев'яти різновидів даної грошової одиниці...
  Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
  Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
  Після Олімпіади 80-го року було створено безліч тематичних предметів, але монета 20 копійок 1982 року нічим примітним не відрізняється. Тираж був
  Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
  Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
  Монета в 15 копійок 1982 року не відрізняється високою вартістю, так як була викарбувана в багатомільйонному кількості. Штемпелі, які
  Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість
  Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість
  Монета 5 копійок 1935 - це справжня знахідка для нумізмата. В цей рік при карбуванні грошових одиниць змінювалося кілька штемпелів, що забезпечило
  Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
  Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
  В нумізматичних каталогах представлені два варіанти монет 10 копійок 1982 року. Перший зразок, який належить до більшої частини тиражу, карбувався за
  Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
  Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
  Монету номіналом 20 копійок 1979 року не можна назвати рідкістю нумізматики, але ціна на неї буде варіюватися в залежності від виду. Існує три