Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зробити фланелеграф своїми руками?

Як зробити фланелеграф своїми руками?

3-02-2019, 19:43
490
0
Фланелеграф своїми руками для дитячого саду роблять майже всі вихователі ще з часів Радянського Союзу. Це плоский великий екран, на якому можна простим прикладанням прикріпити будь-яку картинку. Раніше фланелеграфы переважно робили з дитячих однотонних фланелевих пелюшок, натягуючи їх на дерев'яну або фанерну рамку. Картинки малювали окремо, наклеювали на картон і з тильного боку прикріплювали невеликі шматочки оксамитової папери. Якщо картинка мала великий розмір, то клеїли кілька шматочків такий шорсткою папери в різних місцях, інакше малюнок падав на підлогу. В наш час фланелеграф можна придбати в магазині, проте коштує він дорого і складається всього з однієї дидактичної гри. Дітям вона швидко приїдається, навчальну задачу хлопці вирішують вже не думаючи, а автоматично. Вихователям доводиться все одно виготовляти фланелеграф своїми руками. Зараз все набагато простіше, аніж у минулі часи, так як в продажу з'явився чудовий матеріал - фетр. Для самого екрану можна придбати один однотонний відрізок тканини, а фігурки і картинки вирізати з листів фетру різного кольору, які у великому асортименті можна придбати в будь-якому магазині швейної фурнітури. У статті розглянемо, як зробити фланелеграф своїми руками у вигляді екрану і у формі навчальної м'якою книги. Розглянемо приклади розв'язання дидактичних завдань з допомогою такого простого у роботі матеріалу, познайомимо батьків і педагогів дошкільних закладів з областями застосування фланелеграфа на різних заняттях для розумового розвитку малюків.

Великий екран на підставці

Дуже просто зробити фланелеграф своїми руками на підставі старої дошки. В будь-якій групі дитячого садка є дерев'яна дошка, на зразок шкільної, тільки маленького розміру з ніжками. Її можна переставляти з місця на місце і повертати тильною стороною. Лицьову сторону залиште недоторканою, оскільки вона активно використовується вихователем для роботи з крейдою, і педагог виставляє на ній картини для занять. А ось на тильній стороні спокійно можна розмістити фетровий екран.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
Чим зручний для роботи фетр, так це тим, що він прекрасно шиється і клеїться. Бажано, щоб тильна сторона дошки була пофарбована, тоді клей ПВА добре ляже на її поверхню. Пензликом ретельно наносять клей на всю дошку і прикладають відрізок однотонного фетру. Бажано робити цю процедуру на ніч, поклавши дошку на підлогу лежачи. Зверху можна накласти стопки журналів або книг. До ранку зроблений своїми руками фланелеграф повністю готовий до застосування, достатньо буде з фетрових листів вирізати деталі гри. На фотографії вище діти грають в дидактичну гру "Транспорт". Навчальна задача - розставити транспортні засоби навпроти місця їх пересування. Дитина повинна словами пояснити свій вибір.

Гра "Збери яйце"

Ігри для фланелеграфа своїми руками для дитячого саду можуть допомогти зробити батьки. Якщо серед них є швачка або рукодільниця, то з таким легким завданням вона цілком впорається. З листів фетру різного кольору вирізують за шаблоном однакового розміру яйця. Потім у довільному порядку їх розрізають на дві частини.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
Мета дидактичної гри - розвиток сенсорики та логічного мислення дитини. Він повинен не тільки знайти в коробці другу половинку за кольором, але і правильно її приєднати до першої деталі.

Настільний фланелеграф з фетру

Своїми руками можна зробити прекрасну, навчальну правилами дорожнього руху, гру. З чорного листа вирізують фон, з блакитного фетру роблять дорогу з перехрестями і дрібні смужки жовтого кольору для виконання розмітки.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
Окремо шиють деталі гри - це багатоповерхові будинки, різні автомобілі, дерева, пішоходи. Можна вирізати дорожні знаки і світлофор. І фланелеграф, і шаблони своїми руками виконати просто. Впорається будь-який досвідчений вихователь. Основна мета даної гри - це навчити дітей правилам поведінки на дорозі, вмінню переходити через вулицю у належному місці і знати основні дорожні знаки.

Дидактична гра "Збери картинку"

Якщо вихователь або батьки зробили фланелеграф своїми руками для дитячого саду, то ігри можна придумувати на його основі найрізноманітніші. Популярністю серед дітвори користується гра "Збери картинку". Аплікацією роблять різні картинки. Це може бути тварина, персонаж казки або герой мультфільму. Всі дрібні деталі пришивають до фетру фону нитками або просто приклеюють клеєм ПВА.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
Готову картинку розрізають ножицями на кілька частин. Можна поділити її на рівні квадрати або ускладнити старшим дошкільнятам завдання, розрізавши ціле на багато довільних частин. Чим зручний зроблений своїми руками фланелеграф, так це тим, що можна постійно поповнювати вибір картинок. Для їх зберігання підбирають невелику коробочку або оформляють гру в поліетиленових папках.

Книга-фланелеграф для домашнього користування

Зараз користуються популярністю м'які книжки, зшиті з тканини. Вони виконують різні навчальні завдання, кожна з яких розташовується на окремій сторінці. Так, на фотографії нижче, сторінка пошита з бавовняної тканини, а на неї прикріплені липучки. З фетру зшиті деталі пірамідки. Дитина збирає її самостійно, підбираючи деталі по мірі зменшення розміру.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
Кожна сторінка шиється окремо, а потім об'єднується в одну книгу пришиванням обкладинки і окантовки. Можна між шарами тканини прокласти тонкий шар синтепону.

"Підбери кольору"

Однією з сторінок домашнього фланелеграфа у формі книжки можна зробити гру на визначення кольорів. До основного фону пришивають різнокольорові предмети. У нашому зразку - це чашки, але їх можна вирізати з будь-якого шаблону.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
З листів фетру таких же кольорів вирізають кружечки, які дитина під час гри повинен покласти на правильний предмет, при цьому назвати колір або відтінок. Це відмінна гра для сенсорного виховання дитини.

Гра "Емоції людини"

Таку гру можна зробити і для домашнього фланелеграфа, і для вихованців дитячого садка. Основна картинка являє собою зображення голови людини. Окремо розташовуються рот, очі і брови, причому в декількох варіантах виконання. Кожній емоції відповідає певний вираз обличчя людини. Якщо персонаж хмуриться, то брови зрушують і нахиляють вниз, очі звужуються, а рот стискається.
Як зробити фланелеграф своїми руками?
Під час посмішки обличчя перетворюється інакше. Губи розтягуються, трохи визирають зуби, брови знаходяться на своєму звичайному місці, а очі розкриті повністю. Так можна передати страх і подив, сум і радість. Можна зі старшими дітьми пограти в поліцію, скласти фоторобот злочинця. Застосування для фланелеграфа можна знайти у театральній діяльності та конструюванні, на заняттях по ознайомленню з природою і навколишньою дійсністю, розвитку мовлення та під час індивідуальної роботи. Це зручне пристосування для навчального процесу, і для ігрової діяльності.
Читайте також
Викрійки поні з фетру своїми руками
Викрійки поні з фетру своїми руками
Мультиплікаційний серіал "Мій маленький поні" відразу після виходу на екрани завоював серця мільйонів маленьких глядачів по всьому світу. Діти
Як зробити прикрасу з блискавки своїми руками з використанням фетру
Як зробити прикрасу з блискавки своїми руками з використанням фетру
Застібки-блискавки постійно присутні в нашому житті, але в основному ми їх використовуємо в одязі та аксесуарах. У статті буду розглянуті приклади
Ялинка з фетру
Ялинка з фетру
Під новий рік кожен намагається прикрасити свій будинок. Хтось ставить живу ялинку, хтось віддає перевагу штучні деревця. А хтось взагалі вирішує
Виріб ялинка своїми руками
Виріб ялинка своїми руками
Кожен прикрашає дім до новорічних свят по-своєму. Хтось обмежується ялинкою з іграшками та гірляндами, а хтось намагається додати святковий декор в
Як зробити пазли своїми руками?
Як зробити пазли своїми руками?
Збирання пазлів - улюблене заняття багатьох дітей і дорослих. Дітям молодшого віку підійдуть пазли, що складаються з зовсім малої кількості частин, і
Як зробити курчати своїми руками?
Як зробити курчати своїми руками?
Діти дуже люблять майструвати вироби, особливо звіряток і пташок. Найпростішим прикладом, який можна зробити, є виріб курчати, яка під силу і