Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета 3 копійки 1980 року. Різновиди, особливості, вартість

Монета 3 копійки 1980 року. Різновиди, особливості, вартість

5-02-2019, 19:32
473
0
Серед монет 3 копійки 1980 року зустрічаються прості і дуже рідкісні різновиди. Якщо за звичайне карбування дають символічну ціну, то за пару інших варіантів можна отримати цілком пристойний куш. Розберемося сьогодні, які трехкопеечные монети цінуються у колекціонерів, а які можна залишити ще полежати в гаманці. Розбіг цін, треба зауважити, пристойний, так що розібратися в питанні безперечно варто.
Монета 3 копійки 1980 року. Різновиди, особливості, вартість

Опис

Монету 3 копійки (1980) ще називають "рядовим номіналом", який проводився Ленінградським монетним двором. Відомо, що тираж монети досить пристойний, але точного числа не вказано ні в одному каталозі. Важить грошова одиниця близько 3 м (є можливі і допустимі похибки у вазі від мінус 028 і до плюс 015 м). З обох сторін виступає помітний кант. Колір монети 3 копійки 1980 року — золотистий або жовтий. Жодних магнітних властивостей не має.

Реверс

Верхня частина монетного диска — це зображення цифри "3". Номінал монети видрукуваний практично прописними літерами, має певні заокруглення та навіть частково вензель у верхній частині. Трохи нижче трійки йде напис "копійок", яка вже надрукована друкарським шрифтом. У самому низу розташовуються цифри, які вказують на рік виробництва грошової одиниці.

Є на реверсі монети 3 копійки 1980 року і декоративні елементи. По краях монетного диска розташувалися красиві завитки дубового листя та пшеничних колосків. Початок вони беруть у нижній частині диска, в черепашці, яку утворюють листя дуба. Кількість листочків — три (на більш пізніх" монетах число скоротиться до двох листків).
Монета 3 копійки 1980 року. Різновиди, особливості, вартість

Аверс

Як і на всіх інших монетах цього періоду, більшу частину диска займає зображення союзного герба. В самому центрі монети 3 копійки 1980 року знаходиться зображення планети Земля з координатною сіткою. На передній план виступають серп і молот, які заходять один на одного і займають більшу частину малюнка земної кулі. Знизу знаходиться зображення сонця сонця, яке тягне свої довгі і тонкі промені до Землі. Обрамляється герб зв'язками пшеничних колосків, які перев'язані стрічкою. Один виток розташований внизу, сім з лівого і сім з правого боку. Всього виходить п'ятнадцять витків, кожен з яких показує союзну республіку, нерозривно пов'язану з державою. Колосся у верхній частині малюнка йдуть на зближення, але не стикаються між собою.У центрі, де вони могли б торкнутися, знаходиться п'ятикутна зірка. Вона гладка, не прорезанная, кінчики (промені) м'які й округлі.

Під малюнком радянського герба знаходиться напис "СРСР". Без декоративних точок, які були притаманні грошам більш ранньої карбування. Всі літери надруковані друкарським шрифтом, всі рівні, мають однакову висоту.
Монета 3 копійки 1980 року. Різновиди, особливості, вартість

Різновиди по аверсу

Існує два різновиди монет 3 копійки 1980 р. (СРСР) з однаковим реверсом, але різним аверсом. Для виготовлення перших використовувався штемпель 3.1 другі були викарбувані з участю штемпеля 3.2. У першому варіанті спостерігається явна уплощенность стрічок, які огинають пшеничні колоски. Колос, який знаходиться по ліву сторону від Землі, має п'ять остей. Якщо придивитися до третього і другого колоску, то між ними буде явно помітна ость, що виглядає з-під стрічкової перев'язі. Зображення Гвінейської затоки на карті Африки досить помітне. Друга різновид 3 копійок 1980 року теж має уплощенность у стрічок. Також спостерігається відсутність Гвінейської затоки на малюнку планети. Біля лівого колоса буде тільки три остюки, замість п'яти (у першому випадку зі штемпелем 3.1). Ще одна відмінність — це відсутність ості між третім і другим колосками. Якщо в першій різновиди вона була добре помітна між стрічками, то у другому варіанті такого немає. Якщо порівняти зображення союзного герба, то монети, які віддруковані штемпелем 3.2 не можуть похвалитися об'ємним зображенням. Герб на таких примірниках меншого розміру і злегка зміщений вниз.

Покращена карбування

Зустрічаються у цей рік і монети покращеної карбування. Це ті варіанти грошових одиниць, які не пішли в людські гаманці, а осіли в каталогах і альбомах нумізматів. Вони виготовлялися виключно для наборів Держбанку. У вільному доступі їх нема і не було ніколи.

Шлюб

Що стосується бракованих монет 3 копійки 1980 року, то відомо лише про кількох варіантах продажу:
 • заготовки під монети без зображень;
 • зіткнення (тісне з'єднання) штемпелів;
 • різні розколи;
 • забоїни.
 • Монета 3 копійки 1980 року. Різновиди, особливості, вартість

  Вартість

  Монети в стандартній карбування обійдуться покупцеві за ціною всього від семи до вісімдесяти трьох рублів. Грошові одиниці з різними видами шлюбу можна продати за тисячу рублів і вище. Все буде залежати від самого дефекту і збереження монети. Більш дорогими вважаються монети, які були виготовлені за стандартним штемпелем, але на заготовках 20 копійок 1973 року. За такі монети можна виручити від двох сотень до кількох десятків тисяч рублів. Особливою популярністю у колекціонерів, особливою цінністю і важливістю користуються монети з технологічної пробій. Вони є власниками ідеально гладкого гурта в такому ж гладкому кільці. Ціна на такі різновиди варіюється від сорока до п'ятдесяти тисяч рублів і більше.
  Читайте також
  Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна
  Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна
  Монета 20 копійок 1989 року входить в число останніх грошових одиниць, які карбувалися на території Радянського Союзу. Однак вартість його не така
  Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
  Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
  Після Олімпіади 80-го року було створено безліч тематичних предметів, але монета 20 копійок 1982 року нічим примітним не відрізняється. Тираж був
  Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
  Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
  Монета в 15 копійок 1982 року не відрізняється високою вартістю, так як була викарбувана в багатомільйонному кількості. Штемпелі, які
  Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
  Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
  Незважаючи на те що дана монета випускалася як ювілейна і була присвячена сорокаліття Великої Перемоги, тираж її був величезним. Саме тому 10 копійок
  Монета 2 копійки 1973 року. Особливості, ціна
  Монета 2 копійки 1973 року. Особливості, ціна
  Вироблені в 1973 році 2 копійки мають кілька різновидів. Відмінність, як і на багатьох монетах того часу, лише в зображенні герба і деяких дрібних
  Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна
  Монета 10 копійок 1980 року. Опис, різновиди, ціна
  Монета 10 копійок 1980 викликає у колекціонерів завжди двояке почуття. Одні люблять такі монети, інші - не звертають на них уваги. Вся справа в