Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна

Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна

5-02-2019, 19:32
648
0
Монета 20 копійок 1989 року входить в число останніх грошових одиниць, які карбувалися на території Радянського Союзу. Однак вартість його не така висока, як хотілося б продавцям старовинних грошових коштів. Розберемося сьогодні в особливості, різновиди і, звичайно ж, визначимося з приблизною ціною на ці монети.
Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна

Опис

20 копійок 1989 відноситься до монет, які називають "гроші широкого ходіння". Карбування зроблено двома монетними дворами (Ленінградським і Московським). Точна кількість виготовлених примірників невідомо. Матеріал - це ходової в той час нейзильбер. Він являє собою сплав, у складі якого знаходиться нікель, мідь і цинк. Монета важить не більше 33-34 м (в різних джерелах різні дані і фото ваг). Колір монети 20 копійок 1989 нагадує сивину", це світло-сірий колір з патиною. Іноді патиновые відблиски дають зеленцу, іноді зустрічаються монети просто "сиві". Ніякими магнітними характеристиками гроші не володіють.

Реверс

Верхня частина диска монета віддана під цифри, що показують номінал монети. Під "20" знаходиться напис "копійок", ще нижче розташовується рік карбування. Праворуч і ліворуч від основних зображень йдуть красиві тонкі пшеничні гілки. Вони беруть свій початок з двох дубових листочків. З кожного колоска виходять кілька остей, вони починаються у верхній частині другого листа дуба.

Аверс

Центральна частина композиції монети 20 копійок 1989 - це, звичайно ж, герб Радянського Союзу. Головне зображення - планета Земля, на тлі якої красуються серп і молот. Трохи нижче, підігріваючи планету, знаходиться половинка сонця. З неї виходять довгі і тонкі промені, які практично заходять на зображення земної кулі.
Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна
По обидва боки знаходяться пучки колосків пшениці, зібрані за допомогою широкої стрічки. Всього за сім витків з кожної сторони. В центрі композиції стрічка збирається невеликий бант. Всього виходить п'ятнадцять стрічкових перевязей, кожна з яких символізує союзну республіку. Якщо придивитися до лівій стороні монети 20 копійок 1989 з боку аверсу, то можна помітити додаткову ость, яка проходить між третім і другим колосками. У верхній частині монетного диска, в місці зближення колосків пшениці, розташовується п'ятикутна зірка. Промені мають гостру форму, сама зірка не розрізана. Нижня половина диска відводиться під абревіатуру держави. Літери "СРСР" надруковані практично від лівого до правого канта. Буква "С" на деяких монетах буде злегка опущена і сильніше наближена до канту ліворуч.

Особливості

Всього існує два різновиди монет 20 копійок 1989 року. До перших відноситься так звана перепутка трьох копійок. При виготовленні цих монет використовувався штемпель від трикопієчної монети 1981 року. Зустрічається така грошова одиниця дуже рідко. Вона була виготовлена виключно для наборів Державного Банку Радянського Союзу.

Особливості:
 • Колосок, який розташовується зліва, володіє трьома остюками.
 • Маленька ость, що розділяє третій і другий колоски, відсутня.
 • Якщо придивитися до зображення планети Земля, то можна помітити добре промальований Гвінейська затока в Африці. Крім того, зображення союзного герба злегка опущене вниз.
 • Друга "перепутка" (Федорин 167) зустрічається ще рідше. Вона також була викарбувана для річного набору Монетного двору. Проводилася із сплаву цинку і міді. Колір золотистий. Важить 29 гр. Крайня рідкість і велика удача для нумізматів.
  Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна

  Шлюб

  На аукціонах і в каталогах нерідко зустрічалися монети 20 копійок 1989 зі шлюбом. Це були сколи, выкусы, розколи штемпеля, райдужка, дзеркальне поле та інші.

  Ціна

  Монети, які належать до стандарту карбування, оцінюються в суму від одного рубля до 75 рублів. Якщо зустрінеться монета з инкузным шлюбом, то її можна буде продати за 900 рублів. Найдорожчими будуть монети, які відносяться до "перепутке". Стандартний сплав (варіант перший) буде коштувати від 955 рублів до 75000 рублів. А ось за нестандартну золотисто-жовту монету, виготовлену за штемпелем трьох копійок 1981 р., можна буде виручити від 6 тисяч до 160 тисяч рублів.
  Читайте також
  Монета 20 копійок 1981 року. Особливості, ціна
  Монета 20 копійок 1981 року. Особливості, ціна
  Монета в 20 копійок 1981 року вважається однією з найбільш варіабельних. Колекціонери нараховують близько дев'яти різновидів даної грошової одиниці...
  Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
  Монета 20 копійок 1982 року. Характеристики, вартість
  Після Олімпіади 80-го року було створено безліч тематичних предметів, але монета 20 копійок 1982 року нічим примітним не відрізняється. Тираж був
  Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
  Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
  Монета в 15 копійок 1982 року не відрізняється високою вартістю, так як була викарбувана в багатомільйонному кількості. Штемпелі, які
  Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
  Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
  Незважаючи на те що дана монета випускалася як ювілейна і була присвячена сорокаліття Великої Перемоги, тираж її був величезним. Саме тому 10 копійок
  Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість
  Монета 5 копійок 1935 року. Опис, особливості, вартість
  Монета 5 копійок 1935 - це справжня знахідка для нумізмата. В цей рік при карбуванні грошових одиниць змінювалося кілька штемпелів, що забезпечило
  Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
  Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
  Монету номіналом 20 копійок 1979 року не можна назвати рідкістю нумізматики, але ціна на неї буде варіюватися в залежності від виду. Існує три