Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість

Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість

7-02-2019, 20:16
320
0
Монету один полтинник 1925 року можна назвати справжньою перлиною карбованого монетного мистецтва. Виготовлена монета з повновладного срібла. Віддрукована на Ленінградському монетному дворі у відповідності з усіма вимогами, ваговими стандартами і геометричними нормами.
Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість

Опис

На монеті один полтинник 1925 року зображено головний символ СРСР - молотобоєць. Серед екземплярів зустрічаються досить унікальні і рідкісні грошові одиниці. На їх цінність впливають написи на гурті, використовувані для карбування різні види штемпелів і так далі. Монета виготовлена з чистого срібла, що підтверджує напис на гурті. Вона говорить: "Чистого срібла 9 грам ПЛ". Ініціали показують ім'я та прізвище людини, який завідував Ленінградським монетним двором. Звали його Петро Латишев. Займав він свій пост досить довгий час, так як працював ще за часів Миколи II. Монет один полтинник (срібло) 1925 було вироблено в кількості понад 43 млн примірників. Маса однієї монети становила 10 м, 9 з яких — срібло. На даний момент існують більше 18 видів п'ятдесяток цього року. Вартість їх варіюється від 100 руб до 40000 доларів.

Аверс

Практично всю лицьову сторону монети займає зображення коваля. У його руках знаходиться молот, занесену для удару. Мабуть, молотобоєць вже завдав кілька ударів по ковадлу, так як від неї виходить стовп іскор. Зображення лівої ноги чоловіки практично приховано за ковадлом. Права нога відставлена вперед. Під ногами у коваля розкидані шестерні і колеса з зубчиками. Позаду фігури зображено плуг, на якому висить серп. Видно, що людина одягнений в широкі штани і шкіряний фартух.

Під ногами у коваля проходить широка лінія. Під нею на полтиннике 1925 викарбувана дата виробництва монети. Трохи праворуч можна побачити невелику букву "Р". Літера наближена до декоративної каймі, яка оперізує всю монету і складається з опуклих точок.
Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість

Реверс

Якщо на монетах більш пізніх практично весь реверс - це зображення герба СРСР, то на полтиннике 1925 року герб займає лише половину монетного диска. У центрі зображено земну кулю, на якому зверху викарбувані серп і молот.Трохи нижче Землі розташована верхня половина сонця, яка підігріває планету своїми довгими променями. Деякі промені наполовину сховані під земною кулею. Навколо Землі і Сонця розташовані з двох сторін колосся пшениці. Вони зібрані в снопи за допомогою широких стрічок. Всього за три витка з кожної сторони. В центрі стрічки вони з'єднуються у вузол. Сім стрічок символізують кількість союзних республік. У верхній частині снопи практично стикаються один з одним. У невеликому залишку простору розташована п'ятикутна зірка. Як на аверсі, тут присутній підкреслює смуга. Вона розділяє зображення герба СРСР і інших написів. Ліворуч і праворуч від герба знаходяться літери абревіатури держави. "СС" - зліва, "СР" - праворуч. Вони надруковані красивими великими літерами. Літери "ПН" чимось нагадують зображення серпа і молота.

Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість
Під широкої відокремлює смугою розташовано напис "Один полтинник". Трохи нижче розташовуються декоративні смуги і точка посередині. Всі вищеописані деталі замкнуті в кільце. По краю монетного диска розташовані декоративні точки. Між двома колами знаходиться гасло "Пролетарі всіх країн, єднайтеся!".

Британська карбування

Тепер перейдемо до розмови про різновиди монет один полтинник 1925 року. Ціна на кожен вид буде вказана трохи нижче. Існує кілька видів монет, які становлять особливу цінність. Одними з них є ті, що були викарбувані на британському монетному дворі. На аверсі такої грошової одиниці, якщо придивитися, земна куля буде більш плоским. Смуга, яка отщелкивает герб, плоска і потовщена. Якщо на звичайних монетах кома в гаслі злегка заходить на внутрішню півколо, то на монеті британської карбування, навпаки, віддалена від неї. Реверс теж має деякі відмінності. По-перше, постать коваля меншого розміру. Держак молота злегка розширена. На гурті викарбувані ініціали британського мінцмейстера. У той час монетним двором в Бірмінгемі завідував Томас Росс.
Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість

Покращений стандарт

Є ще варіант монет: один полтинник 1925 ціна на який буде істотно відрізнятися від вартості стандартної карбування. Земля, яка зображена на аверсі монети, більш об'ємна. На цих грошових одиницях більш чітко промальовані меридіани і паралелі на земній кулі. На іншій стороні, як і у випадку з монетами британської карбування, є зменшене зображення коваля, потовщена держак молота, а також більш дрібна точкова обведення.

Змінений гурт

Серед монет номіналом один полтинник 1925 року зустрічаються різновиди, які не мають написи на гурті. Бувають варіанти, де змінений малюнок літер. Є грошові одиниці, де пропущені точки в ініціалах.

Технологічні шлюби

Є ще один вид монет, який буде коштувати трохи дорожче, ніж стандартний. Його можна відрізнити за більш тонкої смузі, підкреслює герб. Кома в гаслі буде стосуватися практично обведення. Якщо придивитися до цифри 5 яка розташована на зворотному боці монети, то можна помітити, що вона не йде за ковадло. На інших різновидах вона буде розташована під ковадлом. Крім того, на гурт монет з технологічним браком відсутні різьблення і написи.
Монета один полтинник 1925 року. Особливості, види, вартість

Спеціальна карбування

Ці монети вважаються великою рідкістю. Виготовлені з 18 грамів срібла. Проводилися вони для Радянської філателістичної асоціації. Ніколи "не лежали" в гаманцях звичайних громадян, так як осіли в колекціях відомих нумізматів.

Вартість

Полтинник стандартної карбування можна продати за 150-230 рублів. Монети, які мають зміни на гурті, а також технологічні шлюби, коштують від 8 тис руб до 190 тис рублів. Одними з найбільш дорогих є грошові одиниці, які відносяться до спеціальної пробної карбуванні. Їх ціна може досягати 800 тис руб. спеціального карбування Монети не мають точної вартості. Тут, як мовиться, ціна договірна.
Читайте також
Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна
Монета 20 копійок 1989 року. Особливості, точний опис, ціна
Монета 20 копійок 1989 року входить в число останніх грошових одиниць, які карбувалися на території Радянського Союзу. Однак вартість його не така
Монета 50 копійок 1921 року. Особливості, різновиди, ціна
Монета 50 копійок 1921 року. Особливості, різновиди, ціна
Монети 50 копійок 1921 року випускалися в РРФСР на Петербурзькому монетному дворі. За своїми особливостями і технічними даними монети нагадували
Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
Монета 15 копійок 1982 року. Вартість, особливості, характеристики
Монета в 15 копійок 1982 року не відрізняється високою вартістю, так як була викарбувана в багатомільйонному кількості. Штемпелі, які
Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
Монета 10 копійок 1985 року. Характеристики, особливості, вартість
Незважаючи на те що дана монета випускалася як ювілейна і була присвячена сорокаліття Великої Перемоги, тираж її був величезним. Саме тому 10 копійок
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
Монета 10 копійок 1982 року: різновиди, особливості, вартість
В нумізматичних каталогах представлені два варіанти монет 10 копійок 1982 року. Перший зразок, який належить до більшої частини тиражу, карбувався за
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монета 20 копійок 1979 року. Особливості, ціна
Монету номіналом 20 копійок 1979 року не можна назвати рідкістю нумізматики, але ціна на неї буде варіюватися в залежності від виду. Існує три