Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що таке фук у шашках? Правила гри для початківців

Що таке фук у шашках? Правила гри для початківців

10-02-2019, 20:34
527
0
Напевно, немає такої людини, який ніколи не грав у шашки і не знав їх правил. Більшість людей знайомиться з ними ще в дитячі роки і, як правило, провівши одну партію, назавжди запам'ятовують прості правила. І вже тим більше всі знають, що таке фук у шашках, і як він застосовується в рамках гри. Ну а для тих, хто не знайомий з цим терміном, ми розповімо про це детальніше, а також про нескладні правила відомої забави.

Про шашках

Ознайомлення з даною грою варто почати з перерахування предметів, які в неї входять. Їх небагато:
 • картата дошка;
 • 12 білих фігур;
 • дюжина чорних.
 • Що таке фук у шашках? Правила гри для початківців
  Ось прості правила гри в шашки для початківців:
 • У партії бере участь дві людини, кожен використовує фігури одного кольору (чорні або білі).
 • Світлі ставляться на темні клітини, чорні точно також по 4 в лінію через одну. Всього по три ряди з кожної сторони дошки.
 • Хто буде першим ходити, визначають шляхом жеребкування (в дитинстві зазвичай розігрують у стандартній забави "камінь, ножиці, папір").
 • Гравець, який почав ходити, продовжує партію до тих пір, поки не бере шашки супротивника. Якщо дія не принесло успіху, то настає черга опонента.
 • Прості фігури ходять на одну клітку, дамки (догори ногами) - на всю довжину дошки по квадратах темного кольору.
 • Дамками стають ті шашки, які змогли дійти до крайньої лінії дошки з боку противника.
 • Опонент зобов'язаний бити фігури іншого гравця, розташовані впритул до його (тільки ті, які знаходяться навскіс, а не навпаки).
 • Правило фука у шашках означає, що противник забирає ту фігуру, якій були зобов'язані бити (переступати через фішки іншого гравця), але цього не було зроблено. Робиться це просто: вона перевертається, і на неї можна подути із зворотного боку. Це необов'язково, але так прийнято.
 • Гра продовжується до тих пір, поки у одного з учасників не закінчаться всі фігури.
 • Це стандартні правила, є ще й інші варіанти, коли супротивники спеціально підставляють шашки під атаку іншого гравця. Це так звані "піддавки".

  Що таке фук у шашках? Правила гри для початківців

  Важливі моменти

  Отже, в правилах ми розібралися, тепер варто розповісти про декілька важливих особливостях ігри, про які часом не знають новачки. Так як головна мета - забрати всі шашки супротивника, більш досвідчений учасник може вибудовувати цілу стратегію для досягнення поставленого завдання. Часто для цього використовуються такі методи, як навмисне подставление своїх фігур під атаку. І тут противник виявляється перед вибором: або він б'є, або до нього буде застосовано правило фука у шашках. Але не варто відразу думати, що якщо зобов'язаний атакувати за правилами гри, тоді це обов'язково слід зробити. Нерідко вигідніше віддати одну з дванадцяти шашок за фук, ніж, побивши фігуру супротивника, втратити більшу кількість своїх потім. Тут потрібно уважно оцінити розстановку сил і прийняти вірне рішення.
  Що таке фук у шашках? Правила гри для початківців

  Невелике уточнення

  Часом у новачків виникає стандартний питання: хто ходить після фука у шашках? Відповідь проста, дія переходить до того гравцеві, який забрав фігуру. Це прирівнюється до атаки при звичайному ході.

  Про дамках. Вони можуть бити кілька шашок, розташованих по лінії її руху. Взагалі, проти дамок вкрай складно грати, не маючи своїх. Також варто відзначити, що проводячи партію, багато досвідчені учасники застосовують перевірені схеми ходів. Саме тому одна сутичка між вправними гравцями може розтягнутися на довгі години, а інколи закінчується після кількох атак (досвідчені шахісти наперед бачать, хто програє, а хто здобуде перемогу). У таких партіях часто фук у шашках і не застосовується, так як в ньому немає потреби.
  Що таке фук у шашках? Правила гри для початківців

  Екскурс в історію

  Багато азартні ігри мають глибоке коріння, не є винятком і цей вид спорту. Шашки навіть можна назвати чи не найдавнішою забавою, яка має історичне підтвердження. Вважається, що вперше гра виникла в Стародавньому Єгипті, сталося це за півтори тисячі років до початку нашої ери. Звичайно, вона була точною копією сучасної, але основні риси були схожими (картата дошка та плоскі пластинки). Якими були правила, точно невідомо. Є ще одна цікава теорія походження цієї гри. Якщо вірити їй, то забаву придумав якийсь воїн Паламед, учасник облоги Трої. Як відомо з легенд, облога цього древнього міста тривала десять років, і грек придумав її з метою скоротати час. Тепер ви точно знаєте правила гри, і в яких випадках застосовується фук у шашках, а також коротку історію їх виникнення.
  Читайте також
  Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
  Початок шахової партії: що це таке і як його грати?
  Початок шахової партії - легко чи складно? Як можна починати? Чи є якийсь принцип чи "формула успіху"? У цій статті ми спробуємо допомогти вам
  Голандський захист у шахах
  Голандський захист у шахах
  Голандський захист у шахах: розбір, можливі пастки і як правильно її виконувати. Докладний розбір техніки шахів. "Кам'яна" захист, гамбіт Стаунтона,
  Історія шашок: походження, види і опис, цікаві факти
  Історія шашок: походження, види і опис, цікаві факти
  Ігри шашки і шахи беруть початок в давнину. Але про саму історію її виникнення мало хто знає. Розглянемо історію, види, властивості, корисні
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Сьогодні, як і раніше, неймовірно популярні настільні ігри для дітей. Адже багато хто з них, крім розважального характеру, несуть розвиваючу
  Гра
  Гра "Камінь-ножиці-папір"
  Камінь-ножиці-папір - не тільки захоплююча гра, але і свого роду генератор випадкового вибору. Суть її полягає в показывании на руках одного з трьох
  Чехарда - правила гри
  Чехарда - правила гри
  Чехарда - весела рухлива гра, незаслужено забута в наші дні. А дітям напевно сподобається проводити час на вулиці, бігай і стрибаючи. Давайте