Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва

Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва

11-02-2019, 09:41
397
0
Використання бісеру для прикрас одягу почалося ще в кам'яному столітті. Це були великі намиста з черепашок або слонової кістки. Те, що зараз називається бісероплетінням з використанням маленьких намистин — теж досить давнє майстерність. У Стародавньому Єгипті були вироби, виготовлені з використанням маленьких фаянсових виробів. Вік деяких з них налічує 4000 років. Зараз для виготовлення бісеру використовується безліч різних підтипів скла та пластику. Матеріали стали міцніше і дешевше, тому кожен може дозволити собі прикрасити одяг або створити аксесуар з невеликих різнобарвних кульок.
Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва

Мистецтво створення прикрас

Бісероплетіння є популярним видом рукоділля кілька тисячоліть. Матеріали для нього змінюються, а техніка вдосконалюється. Але в основі все ж залишається кілька нехитрих прийомів і способів, які застосовують умільці зі всього світу для створення прикрас. З бісеру створюють браслети, сережки і підвіски, а також аксесуари для волосся. Часто для різних виробів використовують одну і ту ж схему. Кулон з бісеру плетуть з таким же орнаментом, як у сережок або ж створюють під них браслет. Так виходять комплекти прикрас, перегукуються один з одним і гармоніюють з певним стилем одягу. Тому можна розглянути схеми кулонів з бісеру і по них же змайструвати сережки або браслети на свій смак. Допустимо зробити таку прикрасу кількома способами.

Кулон у техніці ручного ткацтва

Технік плетіння існує безліч, але новачкам зазвичай рекомендують починати з найбільш зрозумілих. Наприклад, ручне ткацтво містить у своїй основі одну з найбільш простих схем. Кулони, підвіски з бісеру можна робити на спеціальному верстаті або без нього. У кожному разі процес буде трохи відрізнятися. В ручному ткацтві всі намистинки вирівняні по сітці з прямими горизонтальними рядами і вертикальними стовпцями.
Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва
Якщо ви вирішили плести руками, потрібно вивчити квадратний стібок. Виконуючи його, слід рухатися вперед і повертатися назад через бісеринку, змінюючи напрямок з кожним рядом. Такий варіант найбільш зручний для невеликих зшиваються або плоских предметів, де установка ткацького верстата і плетіння на кінцях ниток буде менш практичним. Схеми кулонів з бісеру і намистин в цій техніці можна навіть самостійно намалювати на аркуші паперу із зошита в клітинку. Набираючи намистинки, досить просто підрахувати потрібну кількість певного кольору в кожному ряду.

З чого почати

В першу чергу зберіть всі матеріали для бісероплетіння і підготуйте голку з ниткою. Намалюйте схему або роздрукуйте знайдену в інтернеті. Коли ви будете готові почати ткати, підберіть всі намистини для першого горизонтального ряду бісероплетіння і акуратно посуньте їх вниз до вузлової бусинці. Тримайте всі бісеринки між вказівним і великим пальцем руки, щоб вони залишалися разом. Потім візьміть першу намистину для другого ряду. Якщо ви лівша, ви можете натягнути і утримувати перший ряд намистинок справа наліво, а не зліва направо, як показано на більшості схем. Кулон з бісеру від цього не постраждає, а вам буде зручніше працювати.

Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва

Процес плетіння

Провівши голку з ниткою через перший кулька ряду на місці, пропустіть її через останню намистинку в першому ряду, потягнувши за нитку. Важливо щільно закріпити її. Потім знову пройдіть ниткою крізь бісеринку першого ряду. Тримайте нову бусинку між вказівним і великим пальцем і зробіть ниткою пару ривків, щоб посилити натяг. Для більшості дизайнів рекомендується підтягувати плетіння таким чином після кожного ряду. Так воно стане міцніше. Другий ряд плоских квадратних стібків може бути найскладнішим. Не поспішайте і не турбуйтеся, якщо не вийде з першого разу. Нитка завжди можна розплутати і почати заново. Схема кулона з бісеру в техніці ручного ткацтва дозволяє легко це зробити. Процес плетіння стане легше, як тільки ваше полотно збільшиться в довжині. Для наступного ряду підніміть наступну бусинку, а потім пройдіть ниткою через бісеринку прямо під нею, йдучи в протилежному напрямку.
Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва

Плетіння на верстаті

Розглянемо й інший спосіб створення прикраси. Кулони з бісеру своїми руками, схеми для яких були створені на основі техніки ручного ткання, можна виконувати за допомогою верстата. Його легко виготовити самостійно з картонної коробки з міцними бортами. На протилежних сторонах потрібно зробити прорізи на однаковій відстані один від одного і між ними протягнути нитки, на одну більше, ніж намистин в ряду. Схеми плетіння кулона з бісеру буде трохи відрізнятися. У верхньому куті на початку плетіння закріплюється вузлик з ниткою і на неї набирається потрібна кількість бісеринок. Вони розміщуються між ниток, а потім голка проводиться в зворотному напрямку через весь ряд. Наступний ряд виконується так само, за рахунок чого і формується рівне полотно з потрібним малюнком.
Кулон з бісеру: схема і виконання у техніці ручного ткацтва

Як закінчити плетіння

Повторіть процес складання, щоразу змінюючи напрям, поки не закінчите. Багато майстрів вважають корисним прошити повторно весь перший ряд, а потім пройти ниткою весь попередній ряд, щоб вирівняти намистини і затягнути стібки. Якщо ви відчуваєте, що намистинки не повністю вирівняні або ослаблені, можете спробувати зробити це після завершення кожного другого ряду. Закріпити нитку дуже просто. Досить провести нитку через кілька попередніх рядів і вивести її в центральній частині виробу, щоб обрізати. Після цього кулон з бісеру в техніці ручного ткацтва буде завершено.
Читайте також
Робимо модна прикраса: кільце своїми руками з бісеру
Робимо модна прикраса: кільце своїми руками з бісеру
Багато хто з нас, напевно, ще пам'ятають ті простенькі фенечки, які плели у дев'яностих. Сьогодні ж роботи з бісеру вражають своєю красою. Майстри
Прості схеми для плетіння бісером: майстер-клас для початківців
Прості схеми для плетіння бісером: майстер-клас для початківців
Бісероплетіння є не просто видом рукоділля, а цілим мистецтвом. Для виготовлення простих виробів з такого матеріалу не потрібно особливої
Гібіскус з бісеру: майстер-клас
Гібіскус з бісеру: майстер-клас
Назв у квітки, який ми хочемо запропонувати сплести з бісеру, є кілька: сирійська або китайська троянда, кетмия, каркаде, мальва венеціанська. Нам же
Вишня з бісеру: майстер-клас
Вишня з бісеру: майстер-клас
З вишеньок, сплетених з бісеру, може вийти дійсно красиве прикраса, наприклад, комплект з сережок, підвіски, брошки. Такими ягідками можна доповнити
Схема ящірки з бісеру для початківців рукодільниць
Схема ящірки з бісеру для початківців рукодільниць
Анімалістичні прикраси з бісеру - вироби у вигляді різних тварин і комах, чия забарвлення будується на контрастній гармонії, до цих пір дуже