Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото

Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото

17-02-2019, 15:39
465
0
Виготовлення виробів із сірників – це дуже актуальне заняття, яке не передбачає великих фінансових вкладень. Робота над «об'єктом» має безліч переваг: розвиток дрібної моторики, формування посидючості і поліпшення уваги. Зазвичай в таких виробах використовується клей для кріплення сірників. Але можна обійтися і без цього компонента. Існують цілком зрозумілі інструкції щодо того, як зробити будинок із сірників без клею. Досить підібрати правильні матеріали.

Які матеріали необхідно підготувати для роботи над будинком з сірників

Виготовлення сірникової будинку не вимагає наявності величезної кількості інструментів і матеріалів. Набір обмежується основними частинами. Щоб зрозуміти, як зробити будинок із сірників без клею, варто підібрати правильні інструменти і матеріали:
 • В як підставка може використовуватися коробка з-під CD-диска.
 • Монета номіналом 2 рублі.
 • Упаковка сірників.
 • Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Це стандартний набір матеріалів та допоміжних пристроїв, які знадобляться в роботі над сірниковим будівлею.

  Поради щодо підбору інструментів

  Як зробити будинок із сірників без клею початківцям майстрам так, щоб спростити процес створення і зробити його максимально комфортним. Досвідчені митці знають прийоми, що спрощують деякі моменти в роботі:

 • Замість коробки з-під диска варто краще використовувати тісто або пластилін. Розкачати матеріал тонким шаром і укласти на рівну поверхню. Вона буде основою, яка буде утримувати базові сірники майбутньої конструкції.
 • Щоб акуратно укладати сірники, не ламаючи вже сформованої композиції, можна використовувати пінцет. Розкладати і переміщувати сірники в рамках конструкції можна за допомогою тонких металевих прутиків.
 • Щоб дотримувати відстань між сірниками в процесі формування першого ряду-основи, можна покласти лінійку на поверхню. Відповідно з розміткою зробити укладання матеріалу.
 • Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Можна використовувати й інші пристосування, які полегшать процес створення шедевру.

  Підготовка робочого місця і основи

  Потрібно ретельно підготувати робоче місце. Тільки після цього вдасться легко зробити будинок із сірників без клею:
 • Виготовляти об'єкт потрібно на столі. Дощечка, яка утримуватиметься на колінах, не підходить для складання сірників.
 • Викласти на стіл пакет або харчову плівку, якщо для основи буде використовуватися тісто або пластилін. При використанні коробки з-під дисків додаткових матеріалів для укривання столу не потрібно.
 • Висипати на тарілку або поверхню столу коробку сірників. Відразу відібрати елементи без сірки або зламані сірники.
 • Покласти монету на стіл.
 • Коли підготовчий етап інструментів і матеріалів закінчений, то можна приступати до роботи.

  Закладка фундаменту

  Спочатку варто зрозуміти, як зробити будинок із сірників без клею, де основою конструкції буде фундамент. Якщо правильно зробити первинну укладку, то об'єкт вийде акуратним і міцним. Алгоритм закладки фундаменту:
 • Укласти два сірники один навпроти одного на відстані 5-7 див.
 • На 2 основні сірники укласти на рівній відстані один від одного 8 сірників. Кінчики з сірої повинні розташовуватися по одну сторону.
 • Таким же чином сформувати другий шар сірників. Сірка кожного елемента повинна розташовуватися по одну сторону від конструкції. Головки повинні виходити на протилежну сторону щодо першого розташування.
 • Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Ці перші три шари і є основою, так званим фундаментом.

  Спосіб складання основної конструкції

  Коли основа готова, то можна приступати до роботи над стінами будівлі. Тут використовується певний алгоритм закладки кожного ряду. Як зробити будинок із сірників без клею? По інструкції самого простого виготовлення корпусу. Вона передбачає наступні кроки:
 • На фундамент укласти 2 сірники на рівні крайніх паралельно один одному. Сірчані головки повинні бути спрямовані в різні сторони.
 • Зверху покласти по тому ж принципу ще 2 сірники. Вони будуть розташовуватися перпендикулярно попередньому шару.
 • Всі сірчані головки повинні виходити в різні сторони.
 • Таким же чином укладається ще 6 рядів. Виходить своєрідний колодязь.
 • Колодязь закласти 8 сірниками за тим же принципом, що і закладка фундаментної основи.
 • Перпендикулярно укласти настил з 6 сірників. 2 крайні залишаються вільними.
 • Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Сформована основа стін, стелі і підлоги, але дана конструкція не укріплена – це макет.

  Схема зміцнення корпусу

  Щоб зрозуміти, як зробити будинок із сірників без клею - інструкція з фото найкращий помічник. Особливо, якщо потрібно зміцнити вже підготовлений корпус об'єкта. Як зробити будинок із сірників без клею? Покрокова інструкція по зміцненню основи:
 • В кутові отвори, які сформувалися в результаті накладання двох шарів сірників, вставити сірники сірчаними головками вгору. В процесі встромляння сірників можна використовувати монету. Деньга буде служити основою для того, щоб можна було притримувати конструкцію пальцем.
 • Далі по краях виставляються вертикальні сірники. Така фіксація зробить основу будиночка міцною.
 • Потрібно поправити всі сірники, щоб рівномірно розташовувалися всі сірчані головки.
 • Ретельно обпалити корпус з усіх боків, щоб закріпити розташування сірників між собою.
 • Перевернути виріб і укріпити будівлю вертикальними сірниками, які розміщуються за стінками. Сірчані головки спрямовані вгору.
 • Ще один шар викладається горизонтальними сірниками.
 • Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Стіни, підлога і стеля укріплені. Основа виходить міцною і стійкою до механічних впливів. Можна взяти куб із сірників в руки і повертіти виріб – всі елементи залишаться на своїх місцях.

  Збірка покрівлі сірникової будинку

  Наступним і остаточним етапом виготовлення сірникової будиночка є виготовлення покрівлі. В процесі виготовлення цієї деталі також не використовується клей. Дах формується певним чином. У відповідності з вказівками щодо того, як зробити будинок із сірників без клею поетапно:
 • Витягнути до половини довжини ті палички, які були вставлені вертикально. Рівномірність можна перевірити, накривши їх книгою. Так можна оцінити, який елемент витягнуть більше, а яке менше. При необхідності вирівняти сірники.
 • Далі формується горище. Горизонтально стелі куба засунути 5 сірників. Елементи засовують між тими сірниками, які були висунуті до половини корпусу будівлі. Головки спрямовані в одну сторону. Другий шар продублювати такий же розкладкою, але голівки потрібно направити в протилежну сторону.
 • Третій і четвертий шари будуть нараховувати вже 4 сірники. Укладання проводитися за напрямом головок таким же, як і перші 2.
 • 5-й і 6-й ряди покрівлі будуть нараховувати по 2 сірники.
 • Полого укласти сірники, фіксуючи кожен елемент між вертикально висунутими сірниками корпусу. За формою дахи відредагувати рівень розташування вертикальних сірників.
 • Між порожнинами сірників, з яких зроблені стіни, розмістити 15 елементів. Засунути потрібно сірники так, щоб вони нагадували прямокутник. Це буде двері. На паралельній стіні таким же чином зробити вікно.
 • В основу даху всунути не до кінця 4 сірники, формуючи квадрат. Вийде труба.
 • Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Згідно з такою схемою можна виготовляти не такі прості конструкції, а більш складні і великі. З кубів без даху можна складати великі конструкції.

  Обробка готового виробу

  Крім схеми щодо того, як зробити будинок із сірників без клею, повинна використовуватися рекомендація щодо того, як обробити готову конструкцію. Випал на початкових етапах – це примітивний варіант зміцнення основи та стін. Щоб зробити сірниковий будиночок більш міцним і привабливим, варто провести вторинну обробку. Спочатку потрібно провести грунтовку. Такий склад зробить сірники безпечними – сірка більше не подожжется.
  Як зробити будинок із сірників без клею: покрокова інструкція та фото
  Потім сірники можна покрити лаком чи пофарбувати гуашшю. До основи можна приклеїти додаткові декоративні елементи. Варіанти прикраси й обробки залежать від загальної концепції вироби та особливостей його використання в рамках іншої вироби.
  Читайте також
  Вироби з сірників для дітей
  Вироби з сірників для дітей
  Твердження, що сірники дітям не іграшка, не завжди вірно. Адже сірники являють собою прекрасний матеріал для створення дитячих виробів. Як навчитися
  Вироби з сірників своїми руками
  Вироби з сірників своїми руками
  Створення виробів із сірників - дуже захоплююче заняття для дітей. Починаючи з маленьких і простих композицій, поступово ускладнюючи і додаючи
  Вироби з паперу до Великодня
  Вироби з паперу до Великодня
  Великдень - улюблене дорослими і дітьми світле свято. Підготувати подарунки близьким і прикрасити будинок можна за допомогою нескладних виробів. Ми
  Як зробити кубик із сірників?
  Як зробити кубик із сірників?
  Кубик із сірників - не просто самостійна виріб, вона може стати одним з елементом майбутнього сірникової споруди, наприклад, будинки, замки чи
  Як зробити танк із сірників?
  Як зробити танк із сірників?
  Майструвати з сірників люблять і діти, і дорослі. І, напевно, кожен хлопчисько мріє зробити своїми руками танк. Завдання серйозна. У нашій статті ми
  Як зробити із сірників корабель?
  Як зробити із сірників корабель?
  Створення виробів із сірників - дуже захоплююче розвиваюче заняття для дитини. Причому створювати з них можна практично все, що ви захочете.