Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зв'язати панду гачком: схеми і опис

Як зв'язати панду гачком: схеми і опис

17-02-2019, 15:40
563
0
Мабуть, панди – самі милі тварини. Ці забавні чорно-білі ведмежата як ніби створені для гри. Може бути, тому вони складають конкуренцію навіть ведмедиками Тедді. Рух хенд-мейд давно вже набрало чинності. Яких тільки моделей не придумали майстрині! Серед майстер-класів є і поради, як зв'язати панду гачком. Для цього підійде техніка виготовлення японських іграшок амігурумі. Всі вони в'яжуться з використанням схожих схем, що створюють об'ємні фігури: кулю, сферу, півсферу, конус, краплю. Для створення ведмедика використовуються ті ж принципи.

Як зв'язати панду гачком

Можна уявити іграшку у вигляді декількох окремих деталей: голова, тулуб і кінцівки. Голова панди в'яжеться за схемою кулі, торс – за схемою краплі або кулі. Лапи починаються як куля, але після переходять в циліндр і закінчуються сферою. До голови пришивається окремо пов'язана мордочка у вигляді півсфери. Вуха в'яжуть півколом. Хвіст – ланцюжок з повітряних петель, який після пришивають до виробу.
Як зв'язати панду гачком: схеми і опис
Для створення кулі в кожному ряду додають по шість петель, досягнувши потрібного діаметру, починають зменшувати кожний ряд по шість петель. Для виготовлення конуса через ряд додають по шість петель.

Схеми торсу, лапок і голови

На малюнку нижче показано, як зв'язати панду гачком. Умовні позначення стандартні.
Як зв'язати панду гачком: схеми і опис
Починається робота з кільця амігурумі. На палець намотується нитка пряжі, формуючи колечко. З нього витягують шість стовпчиків без накиду (на схемах вони показані хрестиками). Додавання і збавляння петель позначені подвійною галочкою. Якщо її кінці дивляться вниз, значить, дві петлі провязывают в одну. Якщо вгору – з однієї петлі вывязывают дві.

Порядок виготовлення голови

Черговість в'язання окремих деталей не настільки важливий. Адже потім всі вони будуть збиратися воєдино, там і знадобиться діяти строго по інструкції: спочатку пришити один елемент, потім інший. Однак у пов'язаної гачком панді є одна тонкість: її очі мають як би чорні окуляри. Якщо на такій маленькій моделі намагатися вив'язати малюнок, вийде дуже неакуратно і грубо. Панда навіть може ухвалити загрозливий вигляд (якщо елементи вийдуть квадратними). Тому для панди амігурумі, пов'язаної гачком, передбачено пришивання ланцюжка з повітряних петель на місце «очок». Акуратно, ряд за рядом укладають ланцюжок в коло і фіксують підходящими по відтінку чорними швейними нитками або муліне. На готові «окуляри» пришивають очі або використовують фабричні елементи з кріпленнями.

Як зв'язати панду гачком: схеми і опис
Після цієї операції пришивають мордочку, пов'язану у формі півсфери. Для неї теж використовують швейні нитки. Дуже важливо простежити, щоб набивання випадково не потрапила в шов, не вилізла у куточках, і мордочка не перекосилася. Зручно пришивати її до того, як голова ведмежа набита. Та й часу потрібно менше. Коли виконані ці операції, голову набивають синтепухом до половини і продовжують в'язати на зменшення обсягу, поступово доповідаючи наповнювач і в кінці закривши петлі.

Як зібрати іграшку

При в'язанні не виходить ідентичних деталей. Це і зрозуміло, адже ручна робота характерна деякими відхиленнями від ідеалу. Але в збірці є важливий момент: перед пришиванням кінцівки фіксують шпильками. Це необхідно для визначення центру ваги виробу. Прикро буде, якщо ведмежа не зможе стояти або сидіти, а буде завалюватися набік або падати ниць перед творцем. При складанні порядок дій такий:
 • З'єднують торс і передні лапки. Якщо передбачається зробити їх рухомими, пропускають велику голку через лапки і тулуб наскрізь і пришивають по гудзику з кожної зовнішньої сторони кінцівки. Краще вибрати маленьку фурнітуру в тон лап з двома отворами для фіксації.
 • Пришивають голову, вивіривши попередньо центр тяжкості. Набивання тулуба роблять щільніше, щоб голова була стійкіше і не бовталася.
 • Кріплять ніжки, сильно натягуючи нитку при фіксації гудзиками. Животик іграшки повинен випирати вперед. Тільки тоді панда зможе добре стояти.
 • В останню чергу фіксують вуха, вишивають носик, ротик, кігтики, вусики. На білому тлі використовують чорні нитки муліне в чотири складання, на чорному – білі.
 • Як зв'язати панду гачком: схеми і опис
  Деякі майстрині використовують для прив'язки деталей ту ж пряжу, що і в роботі. В такому випадку не користуються голкою, а працюють гачком. Зв'язати панду амігурумі складно тільки на перший погляд. Чим більше деталей, тим симпатичніше виходить іграшка.

  Висновок

  Схеми допомагають початківцям рукодільниця зв'язати обрану модель. З часом, тільки глянувши на іграшку, ви будете розуміти, як зв'язати гачком панду або якогось іншого звіра. Справжній художник не той, хто знає техніку малювання. Головне – побачити красу. Так і в будь-якому творчому справі, в'язання не виняток. Розуміння, з яких елементів складається фігура іграшки, - це основа знань. Далі слід їх відпрацювання на практиці. Успіхів вам у цьому хобі!
  Читайте також
  Як зв'язати панду амігурумі?
  Як зв'язати панду амігурумі?
  Модне зараз напрямок хендмейд прийшов з Японії. Чарівні ведмежата панди амігурумі подобаються всім. За традицією в'яжуться такі іграшки гачком,
  Як зв'язати мишку гачком: схеми, опис, майстер-клас для початківців
  Як зв'язати мишку гачком: схеми, опис, майстер-клас для початківців
  Мишка – популярна в'язана іграшка. Її роблять в стилі тедді, большеножки, амігурумі. Є мишки на дротовому каркасі, які можуть змінювати положення
  Як зв'язати мопса гачком
  Як зв'язати мопса гачком
  Не так давно з'явилася мода на пов'язаних гачком мопсів. Може бути, це сталося через те, що ця порода нагадує плюшеву іграшку. А коли мопс одягає
  Як зв'язати мавпу гачком?
  Як зв'язати мавпу гачком?
  Наступаючий рік – Рік Мавпи за китайським календарем. А це означає, що великі і маленькі фігурки мавпочок будуть як не можна до речі і для прикраси
  Об'ємні візерунки гачком
  Об'ємні візерунки гачком
  За допомогою звичайної в'язальної нитки і гачка з'являються дивовижної краси вироби – від рукавичок і шарфів до ковдр та пледів. Особливо ефектно
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  Візерунок «Зигзаг» гачком
  У в'язанні гачком є кілька дійсно універсальних мотивів, які з успіхом можна використовувати на будь-яких виробах – від літніх суконь до щільних