Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради

Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради

20-02-2019, 21:05
425
0
Бажано, щоб ніжки були в теплі в холодну пору року. Довгі шкарпетки не підійдуть для невисокою взуття: згодяться короткі, але зручні і теплі підслідники, які не додадуть обсяг, а взуття буде застібатися без проблем. Такі підслідники-шкарпетки підійдуть і в якості домашніх капців. Як зв'язати следка на 2 спицях, якщо молода майстриня освоїла лицьові і виворітні петлі?

Вибираємо пряжу

Найкраще підійде напівшерстяна: і до шкірі вона приємна, і зношуватися швидко не буде. Якщо майстриня збирається використовувати підслідники як взуття для дому, слід віддати перевагу міцною і максимально натуральної пряжі, наприклад, 80 відсотків — вовни і 20 відсотків акрилу. Такі нитки досить зносостійкі, завдяки чому забезпечена довге життя виробу. Тільки не потрібно купувати колючий пряжу, тому що вона може «кусатися», навіть якщо на ніжках бавовняні шкарпетки.
Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради
Якщо ж нитки підбираються для того, щоб носити їх з чобітками або черевичками, цілком буде достатньо напіввовняної пряжі (50 % і 50 % або 70 до 30 %). Також можна вибирати ту, в яку додані бавовняні нитки — так ніжки будуть цілий день дихати. Для правильного визначення потрібної кількості петельок і щільності в'язання слід, як зазвичай, зв'язати зразок, і потім під час роботи орієнтуватися на нього.

Як визначити потрібну кількість петельок?

Перш ніж розібратися, як зв'язати следка на 2 спицях, необхідно пов'язати невеликий квадрат, розміром 10х10 тієї пряжею, з якої згодом майстриня буде виготовляти підслідники. І малюнок треба вибрати той, який потім буде на подследнике. Після того як пробний зразок пов'язаний, трохи потягнути (коефіцієнт розтяжності пряжі), виміряти, скільки в одному сантиметрі вийшло петельок.
Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради
Тепер потрібно помножити отримане число на обхват ноги (вимірювати біля основи щиколотки, в тому місці, де будуть починатися підслідники). Стільки петельок і потрібно буде набирати для роботи. Важлива інформація! Для визначення потрібного номера спиць треба порівняти самі спиці і товщину пряжі. Якщо необхідна щільніша в'язка, використовувати інструменти, які будуть трохи тонше пряжі.

Початок роботи

Щоб зрозуміти, як зв'язати следка на 2 спицях, для початківців рукодільниць дається така підказка. Для роботи необхідно 50-80 грамів пряжі, пара класичних спиць або кругові спиці, у яких не дуже довга волосінь, і голка для зшивання (з великим вушком). На самому початку роботи необхідно набрати 56 петельок. Ця кількість буде відповідати виробу розмірами від 38 до 41 якщо вибирати тонку пряжу і в'язати щільно. При наборі петель слід брати нитка з запасом побільше — приблизно 50 сантиметрів: цей шматочок нагоді при зшиванні деталей подследника. Якщо край обробляється класичним чином, то кромочную петлю, тобто першу в ряду, завжди слід перекинути на робочу спицю. Вона не провязывается. А ось останню необхідно пров'язати виворітного.

Перші 24 низки

Алгоритм дій такий:
 • Перший ряд. Треба вив'язати гумку: по черзі дві особових і дві виворітних. Вона досить еластична і при надіванні буде добре розтягуватися.
 • Другий і третій ряди в'язати таку ж гумку.
 • Четвертий ряд. Зв'язати по малюнку (який вибере рукодільниця) 26 петельок і зробити накид, потім дві виворітних, накид і до кінця ряду в'язати лицьові.
 • П'ятий ряд. 26 петельок особових. На тих місцях, де робили накид, пров'язати лицьовій петелькою; де в'язали дві лицьових — зв'язати дві виворітних. Потім знову до кінця ряду лицьовими — 27 штук. Основним малюнком виступає платочная в'язка.
 • Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради
  Щоб зрозуміти, як зв'язати следка на 2 спицях, треба уважно розібратися у цій покрокової інструкції. І складності у майстринь не повинні виникнути. У парних рядах під час в'язання треба робити накіди, а в непарних (тобто, виворітних) вони будуть провязываться виворітними. Так слід пров'язати 24 ряду (для розмірів, які були вказані вище). Так вийде, що від центру з кожною з сторін під час роботи додасться по дванадцять петельок.

  П'яточка

  Ряд двадцять п'ятий. Тепер треба робити не збільшення, а вив'язувати закруглену п'яточку. У наведеному варіанті це треба робити таким чином:
 • Слід акуратно скруглить отриману деталь.
 • Зняти кромочную і пров'язати наступні дві петлі разом. Потім ряд особових петельок.
 • Зменшення робити виключно в особових рядах, а виворітні в'язати по малюнку платочної в'язкою.
 • Щоб п'ятка скруглилась гармонійно і плавно, треба пров'язати шість рядів.
 • Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради
  А ось в сьомому допустимо виконання більш різкого закінчення, з-за чого виріб чудово сідає на ніжку, так і зовні виглядає цілком гармонійно:
 • Пров'язати перші три петельки (вважаючи і кромочную), отриману петельку повернути на ліву спицю і закрити залишилися петельки звичайним класичним способом, провязав їх по дві.
 • Крайні три петлі провязать по аналогії з першими разом (також враховуючи і кромочную).
 • З'єднуємо воєдино

  Отже, як зв'язати следка на 2 спицях вже стало зрозумілим. Але залишилося ще одне: з'єднати всі деталі. Тепер знадобиться голка з великим вушком та нитка, яку залишали на початку роботи. Скласти подследник від центру. Завдяки тому що кількість петель і рядів однаково, все повинно вийти максимально симетрично. Зшивати треба по верхній косичку, голку пропускати під нею, огинаючи через верх. Важлива інформація! Цей шов плоский, тому ніякого дискомфорту під час шкарпетки вироби не буде. Хоча він і проходить по центру підошви. Візуально вид подследничка залишиться акуратним, тому що шов майже не видно.
  Коли майстриня дійде до місця закінчення в'язання, потрібно сховати хвостик нитки всередину, використовуючи гачок. Краще, щоб нитки розміщувалися в бічних частинах подследника. Так додаткові ущільнення при ходьбі заважати не будуть. Після такого докладного опису вже не виникне питання про те, як зв'язати простий следок 2 спицями. Треба просто слідувати кожному пункту і дуже швидко буде видно результат роботи. Коли в п'ятковій частині шов почне скругляться, треба його трішки розтягнути і розправити, зробити «встик», а не «один на одного». Тільки тоді можна прошивати. Точно так само в'язати і другий подследник. Досвідчені в'язальниці радять зв'язати одночасно парні вироби. Так при убавлениях та додатках не буде зроблено помилки. Навпаки — готові вироби будуть абсолютно симетричні.

  Для діточок без шва

  Зв'язати следка на 2 спицях без шва для дітей можна з наступного опису. Для цього треба буде підготувати 50 грамів пряжі (нитка складається в два рази), спиці і гачок №№ 3. Набирається двадцять вісім петель. Треба вив'язати дев'ятнадцять рядів лицьової гладдю. По центру, з восьми петельок, зробити п'яточку. По боках цієї деталі слід набирати за одинадцять петельок. Підняти дев'ять рядків, а потім в останньому ряду зробити сім повітряних петель. Тепер ці повітряні петлі слід з'єднати з протилежною частиною. Петлі піднімати, використовуючи лицьову гладь.
  Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради
  Якщо майстриня досить досвідчена, їй буде не важко зробити якийсь візерунок. Коли следок вывязан до мізинця, можна починати зменшувати. На початку ряду в'язати по дві петлі разом. Коли залишиться тільки дві петельки, пряжу протягнути і стягнути. Краї виробу можна обійти обережно гачком. Ось так можна пов'язати следка на 2 спицях дитині. Йому буде не тільки тепло, але і зручно.

  І на закінчення

  Коли виріб повністю готовий, його треба обполоснути в прохолодній воді, додавши трохи кондиціонера для білизни. Таким чином, натуральні волокна стануть м'якими, до того ж з'явиться приємний аромат. Висушуються підслідники природним шляхом. Можна злегка відпарити, щоб петельки взяли потрібну форму, а малюнок став акуратним і чітким. Все готово!
  Як зв'язати следка на 2 спицях: вибір пряжі, опис в'язання, рекомендації та поради
  В таких чудових оборудки можна довго гуляти навіть у сильний мороз, не боячись переохолодитися. Підійдуть вони і на подарунок подружкам. Коли молода майстриня розібралася, як зв'язати следка на 2 спицях, і нею освоєний найпростіший спосіб роботи, можна вибирати більш складні малюнки і узори.
  Читайте також
  Як зв'язати гачком пов'язку на голову для дівчинки?
  Як зв'язати гачком пов'язку на голову для дівчинки?
  Коли носити шапку дівчинці-підлітку не хочеться, щоб не пошкодити укладання або в сім'ї росте маленька принцеса, яка любить красиві зачіски, то треба
  В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
  В'язання шкарпеток з миска: інструкція та рекомендації
  В'язання шкарпеток з миска вважається незвичайним способом, адже, як правило, вироби роблять починаючи манжетою, закінчуючи пальчиками. Переваги цієї
  Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
  Зубчастий край спицями: в'яжемо не поспішаючи
  При в'язанні будь-якого вироби спицями треба не тільки сховати кінчики ниток, але і акуратно оформити край. І рукодільниці звертаються до
  Нескладні візерунки спицями: в'яжемо швидко і красиво
  Нескладні візерунки спицями: в'яжемо швидко і красиво
  Для кожної майстрині, яка дружить зі спицями, справою честі є пов'язати красиву річ, щоб порадувати своїх домочадців. Але не все відразу можуть
  Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
  Горизонтальні візерунки спицями: опис, застосування, фото
  Уміння в'язати горизонтальні візерунки спицями є дуже корисною майстерністю. Дана техніка не потребує особливих зусиль у роботі, дозволяє проявити
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  В'яжемо кардиган-кокон своїми руками
  Індустрія моди пропонує нам безліч цікавих і оригінальних речей, які виконуються настільки просто, що доступні навіть початківцям майстрам. В поданій