Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото

Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото

9-03-2019, 16:43
633
0
Всі діти люблять мобільні іграшки, з якими можна робити які-небудь дії. Ідеально для цієї мети підійде аероплан. Не обов'язково купувати дорогу модель, адже під час польоту вона може розбитися і дитина випробує образу і страх, що його батьки будуть лаяти. Набагато простіше і швидше зробити літак з паперу. Існує величезна кількість способів, як зробити паперовий аероплан. Причому це робота творча, цікава, сподобається будь-якій дитині. Літак можна скласти з квадратного чи прямокутного аркуша паперу, старої газети чи журналу в техніці орігамі. Цікаво зробити модель збірну, заздалегідь на щільному папері намалювавши окремі елементи. Красиво виглядає літак, склеєний з деталей. Його дитина може самостійно розмалювати фарбами або маркерами. У статті розглянемо кілька оригінальних варіантів, як робити аероплан з паперу, які матеріали можна використовувати для такої роботи. Якщо ви виберете вироби в техніці орігамі, то спочатку навчіться користуватися схемою загинання листа. Якщо модель буде об'ємною, то докладний опис виконання завдання допоможе впоратися з роботою простіше.

Збірна модель

Спочатку розглянемо, як зробити аероплан з паперу, що складається з окремих частин. На малюнку добре видно прорізані отвори у корпусі, через які вставляють крила і хвіст. Папір вибирайте щільну, не менше 160 г/м 2 , щоб після першого ж польоту літак не деформувався. Додатково для міцності кожну деталь можна обклеїти прозорим скотчем, попередньо розмалювавши гуашевими фарбами або фломастерами.

Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Аероплан з паперу легко збирається і розбирається, його зручно брати з собою на природу або в туристичну поїздку. Деталі місця зовсім не займають, а дитині приємно буде мати іграшку в дорозі. Та й намалювати в якості шаблону можна деталі будь-якої форми, адже літак може бути пасажирським, вантажним або військовим.

Літак на виставку в школі

І в школах, і в дитячих садах часто влаштовуються різноманітні виставки дитячих виробів з паперу та природного матеріалу. Вашій увазі пропонуємо легкий варіант виготовлення аероплана з паперу своїми руками, цілком підходить для цієї мети. Крім кольорового картону, знадобляться ще сірникову коробку, клей ПВА та шаблони.
Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Коробку від сірників розташовують по центру між однаковими прямокутними крилами з напівкруглими кінцями. Корпус літака, як і його хвостова частина, робиться з тонкої смужки паперу, зігнутої навпіл. Спереду наклеюють за допомогою клею ПВА або клейового олівця вирізаний окремо гвинт.

Після того, як робота буде виконана, залишиться тільки прикрасити зовнішній вигляд аероплана аплікацією. Хлопчаки навряд чи погодяться прикрасити літак квіточками, тому можна надати дитині повну свободу вибору. Це можуть бути смужки або плями камуфляжу, зображення національного прапора або червона зірка. Окремо можна знизу приклеїти колеса-шасі, тоді літак буде стояти під нахилом. Якщо крила довгі, то можна між ними зробити вставки з смужок. Тоді «кукурузник» буде відмінно тримати форму.

Використання втулки

Якщо у вас закінчився рулон кухонних серветок або туалетний папір, то картонну втулку не викидайте. Це відмінний матеріал для дитячих виробів. Далі розглянемо, як зробити аероплан з паперу з використанням такої зручної основи. З втулки вийде міцний корпус. Для смужки крил доведеться вирізати наскрізні прорізи по центру. Відмінні деталі вийдуть з гофрованого пакувального картону, а також з міцної двостороннього кольорового паперу. Спереду вироби отвір краще заклеїти гуртком, щоб згодом можна було зміцнити гвинт. Якщо його встановити на канцелярської кнопки або декоративному цвяху, зігнутими всередині, то гвинт буде крутитися. Для прикріплення хвоста роблять прорізи по боках і зверху.
Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Цікаво по центру вирізати невеликий отвір і посадити в нього пілота. Його функцію може виконати намальований чоловічок, зібраний з конструктора «Лего» або вирізаний з поролону. Виріб вийде міцна, нею дитина спокійно зможе грати і в квартирі, і брати з собою на вулицю.
Як зробити аероплан з паперу, ви вже зрозуміли, а ось при декоруванні доведеться пофантазувати самостійно. Оформити зовнішній вигляд літака можна аплікацією або розмалювати маркерами.

Міцна модель

Уявімо вам ще один цікавий варіант вироби літака. Корпус представлений дугою зігнутої навпіл міцної папери. Можна використовувати картон, а можна склеїти між собою кілька шарів звичайних аркушів А-4. Деталі кріпляться всовыванием в отвори, прорізані для крил і хвоста.
Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Спосіб виготовлення аналогічний попереднім зразкам, однак знизу додані колеса. Їх спочатку вирізають з картону, а потім зміцнюють на стрижень, вдетый крізь обидві сторони корпуса. Таку саморобку можна котити по столу або підлозі. Підійде такий варіант літака не тільки для ігор, але і для виставки в школу.

Як зробити літаючий аероплан

Щоб літак зміг літати, його роблять з легкої тонкого паперу в техніці орігамі. Це японське мистецтво складання листа особливим способом, в результаті згинів виходить обрана фігурка. Маленьким дітям важко впоратися з такою роботою. З особистого досвіду можу сказати, що навіть 5-річним хлопцям важко чітко поєднати краю аркуша, тому такі вироби бажано виконувати під чітким керівництвом або батьків або вихователів у дитячому садку.
Основна трудність орігамі – це чіткість згинів, правильність суміщення кутів і сторін, акуратність і уважність при читанні схем. Спочатку давайте розглянемо, як зробити з паперу аероплан з послідовним фотографій знизу.

Покрокове пояснення

Для роботи візьміть прямокутний аркуш формату А-4. Щільність паперу повинна бути не менше 100 г/м 2 . Зручніше при розтиранні згинів користуватися лінійкою або тильною стороною ножиць (круглими кільцями), особливо якщо папір щільна.
Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Спочатку зігніть аркуш навпіл по вертикалі, щоб визначити центральну лінію. Далі до неї пригніть два верхніх кута, щоб вийшов трикутник на кінці заготовки. Такий згин необхідно зробити ще раз, щоб ніс літака став більш гострим. Щоб аероплан можна було тримати в руці і запускати в політ, потрібно загнути обидва крила на 1-2 см від центральної лінії, розгорнувши їх в різні боки. Після того як всі згини ретельно згладжені підручними засобами, можна проводити льотні випробування.

Вчимося читати схеми

Найчастіше орігамі роблять з надрукованим в книгах або на сторінках інтернету схемах. Це послідовно розташовані малюнки, на яких намальовано, як робити згини. Для кращого сприйняття матеріалу використовують пунктирні лінії і стрілки, що вказують напрямок згинання паперу. Якщо послідовність не позначена цифрами, то схема читається зверху вниз і зліва направо, як і звичайний друкований текст.

Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Навчаючись орігамі, діти набувають корисні навички розумової діяльності, а також розвивають корисні вміння для навчання в школі. Також навчаються акуратності і уважності, адже навіть невелика помилка в 1-2 мм здатна спотворити саморобку, зробити її кривобокой. На схемі нижче зображена послідовність виготовлення літака з загостреними кутами носа корпусу. При польоті вони допомагають збільшити тривалість пролетаемого відстані, що дозволить дитині виграти змагання на дальність.

Військовий літак

Остання схема орігамі літака є найскладнішою з представлених вище. Але якщо у дитини відмінно виходять прості моделі, цілком можна спробувати зробити і військовий літак. Він відрізняється загостреним носом і короткими крилами. Спочатку робота проводиться аналогічно попереднім варіантам. Прямокутний аркуш А-4 складається навпіл по вертикалі, а потім загинають верхні кути до центральної лінії, причому двічі.
Як зробити аероплан з паперу: покроковий опис з фото
Заготівля складається навпіл рівною стороною нагору. Верхні куточки загинають до центру і краю розкривають в протилежні сторони. Потім заготівля розкривається назад. Залишиться тільки по всьому корпусу зігнути рівні смужки на відстані 1-15 см від центральної лінії, щоб можна було взяти аероплан в руку для кидка. Така модель чудово літає, та й виглядає більш переконливо. Розмалювати військовий винищувач можна плямами камуфляжу або зробити з сірого паперу, наклеївши зірочки з боків на крилах. Ще на військових літаках присутній біла цифра. Можна перед оформленням зовнішнього вигляду показати дитині фотографії справжніх винищувачів, щоб в результаті вийшла хороша модель. У статті ми показали читачам, як зробити аероплан з паперу своїми руками. Якщо у вас є свої цікаві варіанти, поділіться власним досвідом в коментарях. Будемо раді почути вашу думку.
Читайте також
Як з паперу зробити птицю-орігамі за схемами
Як з паперу зробити птицю-орігамі за схемами
Мистецтво орігамі народилося багато років тому в далекій Японії. Ченці з квадратних листочків паперу складали фігурки тварин, птахів і квітів. Зараз
Літак FPV: складання, необхідні деталі, радіокеровані моделі та характерист ...
Літак FPV: складання, необхідні деталі, радіокеровані моделі та характерист ...
Запуск радіокерованого літака дарує море адреналіну, драйву та позитивних емоцій як дитині, так і дорослому людині. Це розвага доступно всім. У
Краб-орігамі: дві легкі схеми
Краб-орігамі: дві легкі схеми
Орігамі - це стародавнє мистецтво складання квадратного аркуша паперу в цілях виготовлення фігурки тварини, птаха або будь-якого іншого предмета.
Як зробити з паперу скорпіона: дві докладні схеми
Як зробити з паперу скорпіона: дві докладні схеми
Орігамі - це складання з квадратного аркуша паперу різних об'ємних фігурок. Зародившись в країнах Сходу, цей вид творчості підкорив весь світ. Таке
Аплікація літак
Аплікація літак
Робити аплікації з паперу - не тільки цікаво, але і дуже корисно для розвитку дитини. У нашій статті ми розповімо, як зробити з паперу аплікацію
Як зробити літак з картону?
Як зробити літак з картону?
Одним із захоплень абсолютно всіх хлопчаків є техніка. Вони люблять проводити час за створенням всіляких виробів і моделей машин, кораблів і літаків.