Схеми в'язання сітки спицями допоможуть у виробництві прекрасних виробів, зроблених своїми руками. Дані моделі займають лідируючі місця в сучасній моді протягом багатьох десятиліть, і сьогодні вони особливо актуальні. Легкі майки, кофти, туніки та інші оригінальні речі будуть прикрасою літнього гардероба як жінки, так і чоловіки. А фрагмент сіточки у вигляді деталі одягу підійде для стильної моделі незалежно від пори року.
Проста сітка
Це прекрасний, в'язаний спицями візерунок сітки, схема якої проста в роботі навіть для новачків, прикрасить будь-який виріб. Для виконання даного в'язання не потрібно вважати ряди і петлі, досить просто зрозуміти принцип роботи. Найбільш привабливо візерунок буде виглядати з бавовняної або лляної пряжі, але підійде також вовна і напіввовна (якщо це буде деталь демісезонного одягу). Покрокова інструкція виглядає так:
Раппорт не обмежується певною кількістю петель і рядів, бажано, щоб кількість петель було парним. У першому ряду зняти кромочную петлю, пров'язати всі петлі лицьовими і закінчити завершальній виворітного (щоб полотно не розтягувалося, необхідно першу і останню петлю робити так, як написано вище). Другий ряд повністю пров'язати виворітними петлями. Третій ряд починається з двох петель, провязанных разом лицьовою, і одного накиду. Так продовжувати до кінця ряду. Четвертий ряд, як і всі парні ряди, провязивать виворітними петлями. Малюнок повторювати з третього ряду. Виворітна сітка
Відмінність даного виду в'язаній спицями сітки, схема з описом якої аналогічна попередньому варіанту, полягає в тому, що в даному випадку малюнок буде проглядатися на виворітній стороні. Покрокова інструкція опису роботи дозволить легко відтворити візерунок:
Раппорт також не обмежується кількістю петель і рядів. Перший ряд необхідно пров'язати лицьовими петлями. Другий ряд починати з двох провязанных разом виворітних петель, потім накид і знову повторюється малюнок. Третій ряд, як і всі непарні, провязивать лицьовими петлями. Рвана сітка
Сітка спицями, схема якої представлена нижче, відрізняється ніжністю і легкістю. Вона може використовуватися як фрагмент одягу або річна модель. Слід пам'ятати, що цей візерунок є практично прозорим, тому можна використовувати чохол або підкладку. Робота виконується наступним чином:
Раппорт складається з петель, кратних шести плюс дві кромочні. Перший ряд – одна лицьова, накид, дві петлі провязать з нахилом вліво однією лицьова, одна лицьова, накид і дві петлі, провязанные з нахилом вправо однієї лицьової. Другий ряд – один накид, три петлі розділити на дві і одну (дві протягнути через одну), накид, дві петлі провязать в одну з нахилом вліво, накид і лицьова петля. Третій ряд – одна лицьова, накид, дві петлі з нахилом вліво, лицьова, дві петлі з нахилом вправо, накид. Четвертий ряд – одна осіб петля, накид, три петлі, дві з яких протягнуті в одну, накид, дві лицьові. П'ятий ряд – одна лицьова, дві лицьові вправо, накид, лицьова, накид, дві петлі в ліву сторону. Шостий ряд – дві петлі в одній ліворуч, накид, одна лицьова, накид, дві в одній в праву сторону. Сьомий ряд – одна лицьова, дві петлі в одній праворуч, накид, одна лицьова, накид, дві в одній в ліву сторону. Восьмий ряд – три петлі в одній, накид, три лицьові, накид. Щільна сітка
Візерунок сітки спицями, схема якого представлена нижче, буде доречний для більш теплих речей (хоча і літні з бавовняних тканин будуть виглядати не менш привабливо). Це може бути гарне плаття, светр, шаль, накидка і т. д. В'язання виконується наступним чином:
Раппорт складається з десяти петель, в'яжеться з першого по десятий ряд, потім повторюється з третього. Перший ряд – одна виворітна петля, дві лицьові, дві виворітні, одна виворітна. Другий ряд – як і усі парні, в'яжеться по малюнку. Третій ряд – одна виворітна, дві петлі перехрестити вліво, дві виворітні. Одна виворітна. П'ятий ряд – одна лицьова, подвійний накид (одна лицьова, одна виворітна), одна протяжка, дві лицьові з нахилом вліво, одна лицьова. Сьомий ряд – одна лицьова, дві виворітні, перехрещення з двох ліворуч, одна лицьова. Дев'ятий ряд – одна лицьова, одна протяжка, дві петлі в одній ліворуч, одна лицьова. Ажур
Ажурна сітка спицями, схема якої представлена нижче, підходить для літніх і демісезонних моделей. Покрокова інструкція виглядає наступним чином:
Раппорт складається з 23 петель. Перший ряд – дві виворітні, накид, дві разом (перша петля перевертається), одна лицьова, дві разом за верхню частину петлі, один накид. Другий ряд і всі парні ряди в'язати, як дивляться петлі. Третій ряд – дві виворітні, одна лицьова, накид, три разом поміняти місцями і пров'язати лицьова, накид і одна лицьова. З п'ятого ряду малюнок повторюється, починаючи з першого ряду. Ажурний край
Ажурна сітка спицями, схеми і опис якої представлені в цій статті, більше підійде для позасезонних виробів. Вона може бути виконана нитками з бавовни (це буде більш полегшений варіант), напівшерсті або вовни. Головною умовою є відсутність ворсу на пряжі, оскільки в цьому випадку малюнка не буде видно так, як було задумано спочатку. Покрокова інструкція виглядає так:
Раппорт складається з тридцяти петель. Перший ряд провязывается лицьовими петлями. У другому ряду накид чергується з двома лицьовими, провязанными разом лицьовою. Третій ряд – одна лицьова, накид, п'ять особових, три петлі провязать разом, перевернувши їх навколо своєї осі, п'ять лицьових, накид, одна лицьова і знову накид. Четвертий ряд повністю пров'язати виворітними петлями. Сітка з діагоналями
В'язана спицями сітка, опис якої наведено нижче, є універсальною для будь-якого сезону. Робота виконується наступним чином:
Раппорт складається з дванадцяти петель. Перший ряд – одна виворітна петля, дві петлі перехрестити між собою в ліву сторону, дві виворітні петлі. Другий ряд – чергується одна лицьова петля, дві виворітні і дві лицьові. Третій ряд – дві лицьові провязываются однієї лицьової направо, подвійний накид дві петлі однієї вліво, дві петлі однієї направо. Четвертий ряд – одна виворітна, одна лицьова, одна схрещена, дві виворітні. П'ятий ряд – одна лицьова, дві виворітні, перехрест з двох петель вліво. Шостий ряд – чергувати одну виворітну, дві лицьові і одну виворітну. Сьомий ряд – один накид, дві петлі провязать одного наліво, дві петлі однієї направо, подвійний накид. Восьмий ряд – одна лицьова, дві виворітні, одна лицьова, одна схрещена петля. В'язані спицями сітки, схеми яких ви могли розглянути в даній статті, допоможуть зробити ваш гардероб стильним і оригінальним. Крім моделей одягу з сіток, можна декорувати такими візерунками літні сумки, серветки, штори, скатертини та інші вироби. За цим принципом можна спробувати зробити власними руками різні приколи і прикраси для волосся. Пряжу рекомендується замінити декоративними нитками або стрічками.